PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99403}

Mój brat niedźwiedź

Brother Bear
7,5 114 611
ocen
7,5 10 1 114611
6,7 12
ocen krytyków
Mój brat niedźwiedź
powrót do forum filmu Mój brat niedźwiedź

Brother Bear to można powiedzieć film z półki Disney Classics w klimacie Pocahontas, Alladyna czy Mulan. To nie zalosny pseudo przeboj jak ostatnio Meet the Robinsons (u nas bodajze Rodzinka Robinsonow). Na pozor prosta ale pelna tresci fabula ktora jest napisana w mistrzowski i klasyczny dla Disneya sposob - dziecko odbiera pewne proste i zrozumiale dla niego tresci, a osoba dorosla znacznie powazniejsze. Ta sztuka nie udaje sie w dzisiejszych animkach, a "hity" jak chocby Epoka Lodowcowa to filmy "na raz" do ktorych wracanie kompletnie mija sie z celem. Taka Mulan mozna ogladac wiele razy, podziwiajac chocby starego Stuhra, ktorego dubbing smoka Mushu bije na glowe nawet swietnego osla w Shreku. Moj Brat Niedzwiedz nie powala animacyjnymi fajerwerkami, ale nie o to tutaj chodzi bo Disney postawil na klimat. Mamy wiec piekna opowiesc umiejscowiona w swiecie polnocno-amerykanskich Indian, genialna sciezke dzwiekowa o ktora w oryginale zadbal Phil Collins ale i w polskiej wersji Kayah radzi sobie wysmienicie, niezly humor wspomagany powalajacym na ziemie duetem Laskowik / Grabowski i ogolny feeling, ktory nie pozwala oderwac sie od ekranu. To film jaki powinno zobaczyc nie tylko kazde dziecko, ale wielu doroslych powinno zrozumiec i plyte z "Niedzwiedziem" miec na polce. Szczerze polecam.

Batman_7

Zgadzam się w 100 % :) mam nadzieję ze Disney zaskoczy nas jeszcze jakimiś świetnymi animacjami, oby takich więcej:)

ocenił(a) film na 10
Batman_7

Tak to prawda ta bajka jest rewelacją, ale szkoda że przedostatnia animacja 2D(ostatnią tego typu animacją było ,,Rogate Ranczo"). Takie rysunkowe animacje już nie wrócą, bo teraz musimy oglądać jakieś animację 3D, ale trzeba się niestety do tego przyzwyczaić.

barszym53

chociaż niektóre animacje 3D nie są takie złe... np.: Auta, mają one to disnejowskie przesłanie i ogólnie całkiem fajny film i nie mają może juz tego klimatu co 2D jednak akurat trudno mi było y sobie wyobrazić ją nie w 3D

ocenił(a) film na 9
Tilla

Ale w 2009 ma być premiera filmy "Księżniczka żaba" z Disneya, która jest wykonana animacją tradycyjną :)

Elliot

Mi w tym filmie przeszkadzało tylko jedno - jest tam taki moment (nie przybliżę tego dokładnie bo oglądałam dość dawno i nie pamiętam wszystkiego), w którym słyszymy dialog "braci". Jest on bardzo podobny (jak dla mnie zbyt podobny) do dialogu Marlina i Dory z "Gdzie jest Nemo".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones