PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99403}

Mój brat niedźwiedź

Brother Bear
7,5 114 600
ocen
7,5 10 1 114600
6,7 12
ocen krytyków
Mój brat niedźwiedź
powrót do forum filmu Mój brat niedźwiedź

Jest poprostu świetna. Ten przyjemny dla oka świat, w pomarańczowych barwach kojarzących się z wiecznym zachodem słońca. No i dwóch łośków którzy w polskiej wersji językowej są
poprostu nie do przebicia!

Pancziks

Owszem animacja calkiem udana, na pewno jesli sie wczuc to i nieco poruszajaca, ale... ma kilka dziwnych "dziur" w scenariuszu i jest nieco przewidywalna. Ogladajac wczoraj ta bajke po latach zastanawialo mnie dlaczego ta "szamanka" z plemienia, nie powiedziala bratu tego Kenaia, ze jest on zamieniony w niedzwiedzia. Hm.... Wiadomo bajki sie rzadza swoimi prawami, ja realizmu w ogole nie wymagam, no ale takie wlasnie dziwne "dziury" w historii mi sie nie podobaja. Ode mnie 7/10.

ocenił(a) film na 9
chrisurbancity

Przewidywalna? A czy jakakolwiek animacja Disneya jest zaskakujaca?
Najpierw dowiedz sie jakimi prawami rzadza sie tego typu produkcje, dopiero potem ''szukaj dziury'' w calym. Nie wymagaj twistow, to nie thriller.
A Szamanka nie mogla ingerowac w ich zycie (przynajmniej w wiekszym stopniu, niz to juz robila), poniewaz postacie nie nauczylyby sie tego, czego mialy sie nauczyc.

Mathias_13cool

Po prostu czepiam sie szczegolow, choc wiem ze przeciez mlodsi - czyli grupa docelowa - raczej w wiekszosci nie zwroca na te detale uwagi. A co do tej szamanki to w sumie racja, ale to dopiero przyznalem ci po tym, jak obejrzalem koncowke filmu, gdy Kenai zostal prawie zabity przez swojego brata, ale wtedy zainterweniowal trzeci - niezyjacy juz brat, wiec konczac watek czepiania sie przyjmuje, ze gdyby krzywda miala sie stac, ktoremus z nich wczesniej to ta interwencja rowniez by nastapila ;) Co prawda ocenilem "tylko" na 7/10 jednak ta animacja jest w moim TOP5 jesli idzie o ten gatunek, doceniam ja. Choc moze wydaje ci sie ze 7/10 to zbyt niska ocena ;)

ocenił(a) film na 9
chrisurbancity

Nie, nie czepiam sie oceny (no chyba, ze bylaby strasznie zanizona - 3/10, badz jeszcze gorsza) :D
Chodzilo glownie o to, ze praktycznie wszystkie animacje (sa oczywiscie wyjatki) skladaja sie z wyzej wymienionych przez Ciebie ''dziur'' :D
I nie mozna ich traktowac jako bledow, poniewaz kazdy gatunek filmowy rzadzi sie wlasnymi prawami.
Masz kino akcji/sensacyjne: gdzie bohaterowie sa niesmiertelni, musicale: gdzie aktorzy spiewaja oraz animacje (zwlaszcza te Disneya), ktore sa przewidywalne, ale i tak czesto chwytaja za serce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones