PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371658}

Mój pies Tulip

My Dog Tulip
7,4 245
ocen
7,4 10 1 245
7,7 3
oceny krytyków
Mój pies Tulip
powrót do forum filmu Mój pies Tulip

Opis filmu to jakaś bzdura

użytkownik usunięty

Dla porównania opis z Era Nowe Horyzonty 2010:
Niezależna animowana produkcja, której głosów użyczyli m.in. Christopher Plummer i Izabella Rossellini. Powstała w oparciu o powieść J.R. Ackerleya z 1956 roku. Mężczyzna w średnim wieku przyjmuje pod opiekę osiemnastomiesięczną sukę o imieniu Tulip. Choć nigdy wcześniej nie uważał się za miłośnika psów, z rosnącym zainteresowaniem obserwuje zachowanie i zwyczaje Tulip, która okazuje się miłością jego życia, czasem trudną, lecz oddaną wieloletnią towarzyszką. Autorzy pokazują relację między psem i jego właścicielem bez nadmiernej ckliwości i upiększeń, unikając także antropomorfizacji zwierzęcia i wpisywania go w schemat maskotki z animacji dla dzieci. Portretują zwyczajne, codzienne wydarzenia – Tulip broniącą swojego terytorium, kłopoty związane z chorobą, poszukiwanie dla niej „męża” – niecenzurując psiej fizjologii i seksualności. Surowy, prosty styl animacji i monochromatyczna kolorystyka podkreślają żartobliwy i sentymentalny zarazem nastrój filmu. To pierwszy pełnometrażowy film animowany, który został narysowany i namalowany ręcznie, lecz bez użycia papieru, z wykorzystaniem wyłącznie technologii komputerowej. Praca nad filmem trwała trzy lata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones