PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630833}
6,8 58 494
oceny
6,8 10 1 58494
6,0 12
ocen krytyków
Mój rower
powrót do forum filmu Mój rower

Największą zaletą filmu Piotra Trzaskalskiego "Mój rower" jest to, że mocno wzrusza. Jeśli
film, dzieło sztuki czy całkiem ogólnie jakiś przekaz ma moc nas wewnętrznie poruszyć, to
moim zdaniem już z uwagi tylko na ten fakt zasługuje na uznanie. Bo wcale nie jest to taka
prosta sztuka.

Co dają głębokie wzruszenia? U mnie zawsze wiążą się z psychicznym zmęczeniem, do
którego później dołącza wewnętrzny spokój. To jest tak, jakby mi ktoś w środku zrobił pranie.
Najpierw przez te dziewięćdziesiąt minut mieli bęben pralki, a na końcu mam to wszystko
wyprasowane i poukładane w odpowiednich szufladkach. Rzeczy, które wcześniej męczyły i
denerwowały - rzut oka - już wiem, są nieistotne i schowane. Te ważne - mam właśnie
gotowe do ubrania.

Wracając do "Mojego roweru". Wystarczyło mi zobaczyć zaledwie kilka początkowych scen
filmu, bym dokładnie wiedział z jakim typem postaci będę miał do czynienia, jaka specyficzna
gra będzie się między nimi toczyć i jaka wspólna psychologiczna rysa na nich ciąży. Dla tych,
którzy osobiście nigdy bliżej nie zetknęli się z tym problemem wyjaśniam: ci ludzie są jak kotki
w pancernikach. Na zewnątrz pancernik - takie zwierzę. A środku siedzi uwięziony mały kotek i
próbuje tym pancernikiem sterować. Jak się takie pancerniki zejdą, to się zawsze będą o
siebie obijać i zgrzytać zimnymi pancerzami, niezależnie od tego, jak miłe i ciepłe by te kotki w
środku były. Taka konstrukcja po prostu. Poza tym między pancernikami obowiązuje zasada,
że o kotkach w środku nigdy się nie rozmawia. Mimo to od czasu do czasu słychać "miau".

UWAGA! DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU ZDRADZA ELEMENTY FABUŁY.

http://ekscytacjawafekcie.blogspot.com/2012/12/kotki-w-pancernikach-na-drodze-do .html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones