PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34656}

Mój sąsiad Totoro

Tonari no Totoro
7,8 70 197
ocen
7,8 10 1 70197
8,3 29
ocen krytyków
Mój sąsiad Totoro
powrót do forum filmu Mój sąsiad Totoro
ocenił(a) film na 10
folmax

Wygląda na starszą Mei.

użytkownik usunięty
danielowa93

To jej siostra, Satsuki.

ocenił(a) film na 10

Nie wydaje mi się, jej siostra wygląda inaczej. Ma krótsze włosy i jest wyższa od tej dziewczynki na obrazku.

użytkownik usunięty
danielowa93

Ale Mei jest jeszcze bardziej niepodobna, ma jasne włosy i rumieńce. Do Satsuki pasuje sukienka, buty i kolor włosów. Jeżeli chodzi o wzrost, Satsuki jest wyższa w odniesieniu do znaku drogowego, ale nie w stosunku do Totoro - na obu zdjęciach wzrost dziewczynki stanowi połowę wzrostu Totoro. Może to po prostu niedopatrzenie producenta?

ocenił(a) film na 10

Może też być tak, że to zupełnie inna postać. Chociaż ja i tak pozostanę przy swojej wersji.

użytkownik usunięty
danielowa93

To też prawdopodobne :) nie upieram się :)

ocenił(a) film na 10

Najlepiej byłoby się zapytać autora plakatu :)

ocenił(a) film na 10
folmax

To Satsuki. Jest przecież tak samo ubrana jak wtedy w tej scenie kiedy pierwszy raz zobaczyła Totoro, na przystanku autobusowym w deszczu :) Nie wiem tylko dlaczego ma uczesane dwa kucyki :P

ocenił(a) film na 10
Delicious_

Ja kiedyś, gdzieś czytałam, że Miyazaki chciał na początku narysować tylko jedną dziewczynkę w tej bajce, ale potem coś mu tam nie pasowało z końcówką i zmienił na dwie postacie-właśnie Mei i Satsuki. Może to jest okładka narysowana na samym początku i nie zmienili jej? I z tej dziewczynki powstały tamte dwie i dlatego widzicie podobieństwo ich obu? Może?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones