PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7800}

Mój własny wróg

Enemy Mine
7,2 15 114
ocen
7,2 10 1 15114
7,3 3
oceny krytyków
Mój własny wróg
powrót do forum filmu Mój własny wróg

...w warstwie wizualnej przynajmniej. Także niektóre dialogi są słabe - oczywiście przed scenarzystami stało niezwykle trudne zadanie, jednak nie zawsze sobie radzili. Scena "pączkowania" obcego i odebrania porodu jest przełomowym filmem - o ile wcześniej mamy ciekawą próbę zrobienia Robinsona w realiach sci-fi to potem robi się typowa sieczka - i to słaba miejscami.

Z drugiej strony - choć wyżej narzekam, to film polecam - ciekawa próba, niezła do oglądania.

ocenił(a) film na 10
Chomato

Ludzie też nie wytrzymują próby czasu w warstwie wizualnej.

kejtnova

I to ma być niby kontrargument?
Tak to już jest ze starszymi filmami, że niektóre w nich efekty na tamte czasy mogły być przyzwoite, albo nawet dobre, ale po tylu latach wydają się po prostu śmieszne i to nie jest nic dziwnego, ani zaskakującego.

ocenił(a) film na 9
Binio

W naszych czasach widzimy te efekty jako słabe, ale nie o to w filmach chodzi. Z resztą tak mało ich było, że w ogóle nie powinno być tej rozmowy. Enemy Mine jest bardzo dobry, warty obejrzenia.

Binio

skąd sie biorą takie SMUTASY?? problemy ze wzwodem?

ocenił(a) film na 8
Chomato

mimo to nadal się go dobrze ogląda, polecam

ocenił(a) film na 9
typisb

Efekty są przyzwoite nie można im odówić ich plastyczności. One były tylko artystyczną wizją może i chwilami są trochę cukierkowo bajeczne i widać że nie są nie wiadomo jak realistyczne ale cieszą oko i pasują do tej opowieści

Chomato

skąd sie biorą takie SMUTASY?? problemy ze wzwodem?

Chomato

Muszę się nie zgodzić. Wizualnie film nadal wygląda wspaniale, może niektóre dzikie stworzenia są średnie, ale na przykład Na'Vi nic nie mają do gadania przy Drakach. Malowane tła też są wyśmienite. Naprawdę pięknie zachowały się efekty specjalne w tym filmie.

ocenił(a) film na 8
NickAngle

Zgadza się. W dzisiejszej epoce przeładowania "plastikowymi" efektami CGI z komputera, plastyka filmu powiedziałbym, że nawet zyskała po latach, jak stare dobre wino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones