PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260503}

Młodość stulatka

Youth Without Youth
6,2 3 024
oceny
6,2 10 1 3024
5,2 4
oceny krytyków
Młodość stulatka
powrót do forum filmu Młodość stulatka

no bo jak większość może mieć rację skoro historia cały czas nam pokazuje, że rację mieli zawsze ludzie którzy byli w mniejszości z racji tego że swoim myśleniem wyprzedzali swój czas. i to ich wizje i pomysły pchały i pchają nasz gatunek do przodu. nie twierdzę, że jest to przełomowy film w historii kina, że jest to arcydzieło, no ale głosy o przeroście formy nad treścią i nadmiernej metaforyce są grubo przesadzone i przypominają mi o tym właśnie że demokracja to bardzo głupi system, niestety lepszego na razie nie da się wprowadzić... proponuję najpierw spróbować zrozumieć ten film naprawdę, wgłębić się w niego, poszukać czegoś na temat filozofii wschodu (coś poza popkulturową papką, biblioteki nie gryzą to bardzo przyjemne miejsca), a nie pisać i twierdzić że mistrz się starzeje, bo nudno, bo zbyt metaforycznie. a może tak właśnie ma być? to że dla kogoś coś jest nudnego nie oznacza że samo w sobie jest nudne. mnie np. najnowszy Bond znudził tak bardzo swoją 'nienudną', nieustanną akcją, że zasnąłem w kinie co mi się nie zdarza. a "youth without youth" jest filmem bardzo dobrym, wielowarstwowym, tylko trzeba mieć odpowiednio ostre umysłowe zęby że się w niego w pełni wgryźć i zasmakować.

graf_zer0

lepiej tego nie da się ująć, zgadzam się z przedmówcą w 99% :)

pozdrawiam

graf_zer0

i ja.

ocenił(a) film na 7
graf_zer0

Ja także się zgadzam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones