PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620015}

Młody Karol Marks

Le jeune Karl Marx
5,9 1 002
oceny
5,9 10 1 1002
Młody Karol Marks
powrót do forum filmu Młody Karol Marks

.... są nadwrażliwe dzieci bogatych rodziców, którym się w dupach poprzewracało od wyżerania całej czekolady ... a uczciwej ciężkiej pracy nigdy nie posmakowali. Całą tą działalność Marksa i Engelsa sponsorował wstrętny kapitalista-fabrykant stary Engels.To wszystko przypomina historię naszego towarzysza Zandberga.

tkow

Albo UBeckiego pączka z Żoliborza...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Myszkin_filmweb

Zastanawiałeś się kiedyś nad swoją lewacką logiką? Wiem, wiem lewak nie myśli, lewak kontempluje rzeczywistość... Dziedzicowi? Pole? Komu dzisiaj obrabiasz i co obrabiasz czerwonoarmisto?

blazej_2

Nie obrabiamy dzięki socjalistom i ich walce o prawa pracownicze. Ale widzę że jesteś typem bezmózga dla którego socjalista to to samo co komunista więc nie wiem po co to piszę hahaha :D

ocenił(a) film na 1
moshpit1984

To Adolf Hitler w latach trzydziestych XX wieku wprowadził Kodeks Pracy. Więc zdecydowanie później niż panował feudalizm, czerwony matołku ;-) Socjalizm to jest etap przechodni w drodze do komunizmu. Więc można go stosować zamiennie. Socjalizm to taki niedojrzały komunizm ;-)

Janekkowalski2011

Socjaliści zmieniali prawo pracownicze dużo wcześniej bo od połowy XIX wieku. To oni rozpoczęli rewolucję w prawie pracy i stopniową poprawę warunków pracy oraz walkę o równouprawnienie. Kodeks pracy Hitlera - dobre. Powiedzieć że socjalizm jest etapem przechodnim do komunizmu to jak powiedzieć że patriotyzm jest etapem przechodnim do nacjonalizmu. Pewnie nigdy w życiu prawdziwego socjalisty nie widziałeś i z żadnym nie rozmawiałeś, jak większość zignoranciałej nienawistnej hołoty która nazywa każdego liberała, socjalistę komunistą. Matołku.

ocenił(a) film na 1
moshpit1984

Przeczytaj Marksa, zrozum i wróć tutaj najwcześniej za rok bo wcześniej nie masz szans na ogarnięcie problemu. Wtedy mi podziękujesz za to, że nauczyłem cię czegoś mądrego.

moshpit1984

Kapitalizm bije na głowę socjalizm, socjaliści też przyczynili się do wymordowania w imię systemu milionów osób, ten system utrzymuję nierobów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Myszkin_filmweb

Nie odpowiedziales na proste pytanie, komu dzisiaj obrabiasz? Komunizm, socjalizm, dwie znienawidzone przeze mnie dotkryny. A czym sie roznia? Niczym, wg socjalistów - socjalizm to droga do komunizmu, wg komunistow to komunizm, albo smierc. Mieszkałem w Polsce, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Malcie i Anglii. Wiesz dlaczego wybralem Londyn? Bo tu jest najmniej takich czerwonych braci jak ty i tego ustroju socjalnego jest najmniej... Kazdy normalny czlowiek ucieka tam gdzie socjalizmu (komunizmu) jest malo lub go nie ma. Spotkales, idioto, emigranta ze Szwajcarii lub Luxemburgu w Polszy?

blazej_2

Tak spotkałem. Był nawet w TVP reportaż o szwajcarze, który z całą rodziną uciekł z tamtego raju. Mieszkają na Suwalszczyźnie. Kilka lat temu podczas święta jednej wioski pod Sejnami spotkałem troje z jego dzieci, wówczas nastolatków.

szwedkowski

Znasz takie coś? WYJĄTEK POTWIERDZA REGUŁĘ?

ocenił(a) film na 1
szwedkowski

Taki przypadek na pewno zwiastuje szwajcarski potop w Polsce ;-)

Janekkowalski2011

Wyjątki nie potwierdzają reguł, dlatego są wyjątkami. Z resztą pytanie było, o spotkanie emigranta ze Szwajcarii w Polszy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
blazej_2

Akurat w Szwecji, Norwegii socjalizmu jest najwięcej xd Najbardziej rozwinięty, państwo wtrąca się do wszystkiego, daje dużo kasy, ale i wymaga. Naprawdę, poczytaj co to jest socjalizm, a póxniej się udzielaj, nie będzie kompromitacji.

Myszkin_filmweb

Akurat ze Szwecją to dowaliłeś, po drugiej wojnie światowej najbogatszy kraj świata. Dziś już nie jest, czerwoni coraz bardziej w odwrocie, Szwedzcy demokraci, czyli polski Kukiz, a niektórzy mówią o powiązaniach z ONR, nagle przodują w sondażach. Norwegia? Poważnie? No to jeśli chodzi o ropę naftową to dołóż do nich Arabię Saudyjską, najbardziej lewacki kraj świata. Jeszcze raz się zapytam, komu, taki intelektualny śmiec jak ty, obrabia dzisiaj pole??? Ze zmywakiem byłeś blisko, jestem kucharzem i czasem z tym zmywakiem mam kontakt. Skutecznie mnie odstraszyliście od obejrzenia tego filmu, wole jednak cos o Pinochecie, on po prostu takich jak wy, wypierniczał z helikoptera nad morzem i tak mu dopomóż Bóg.

blazej_2

Życzę Ci, żebyś zarabiał miliony, żebyś był mega bogaty, ale w Anglii. Tu dążymy do nowoczesności, nie wracaj. Nikomu nic nie obrabiam, zadbali o to socjaliści, którzy walczyli o prawa obywatelskie. Pozdro

Myszkin_filmweb

Nazywanie skrajnego lewactwa ... nowoczesnością ... to duże nadużycie.

Myszkin_filmweb

Socjaliści zadbali o Anglię, nowoczesność? Może i tak, ale gdyby nie Kapitalizm to USA nie byłoby największym mocarstwem na świecie. Anglia, Francja poprawnością polityczną chcą odkupić lata rasizmu i niewoli, a teraz nas pouczają o solidarności, o zgrozo 1939 i o tolerancji, kraje, które wyzyskiwały wiele krajów, co za hipokryzja.

blazej_2

Życzę ci tego samego .. żebyś tym nieudacznikom dał możliwość zarabiania na bolki.

ocenił(a) film na 5
blazej_2

Jak pięknie ostatnie wydarzenia zrewidowały mrzonki w tym komentarzu :-)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ardek123

Nie jesteś w stanie udźwignąć intelektualnie komentarza. Zostawię to bez odpowiedzi, a wulgaryzmy zgłosiłem.

Myszkin_filmweb

"Nie jesteś w stanie udźwignąć intelektualnie komentarza"
Powiedział robal, udający, że nie widzi merytorycznych, uzasadnionych tez xD Musi chyba być ciężko być tak żałosnym śmieciem, co?

"Zostawię to bez odpowiedzi,"
Nie zostawiłeś tego bez odpowiedzi, ynteligencie. Dostałeś nerwosraczki i odpowiadasz cokolwiek, by zachować pozory stabilności psychicznej.

" a wulgaryzmy zgłosiłem"
No ja twoje obrażanie innych użytkowników też. Fajnie, nie? Bez pozdrowień.

ocenił(a) film na 9
blazej_2

Wyjedź do liberii. Nawet nazwa ci pasuje.

Ravenrot

HURR DURR JAK NIE PODOBAJĄ CI SIĘ PRAWA SOKRATESIE, TO WYJEDŹ Z ATEN XD

ocenił(a) film na 9
ardek123

A po co się tłamsić jakimś sentymentem do ziemi ojczystej? tym bardziej że istnieją kraje bardziej pasujące.

Myszkin_filmweb

Do reformy rolnej musiałoby dojść i to bez komunistów. Najciekawsze, że w większości przypadków "szlachetne" ideały socjalne przeradzały się w terror, zamordyzm i biedę (ale po równo :-)) ... dodatkowo zjadając własne dzieci. Tak było na Kubie, Afryce, Ameryce Południowej .. Hiszpanii.To Marks napisał "Manifest komunistyczny" ... to Marks napisał " ... krwawy skończy się trud". To pieprz*nie o socjalizmie to bzdury.

Myszkin_filmweb

Troche racja troche nie.Po pierwsze Marks był daleki od całkowitej krytyki kapitalizmu który w czasach jego żywota był naprawde systemem wyzyskiwaczy i nie był wcale tak wydajny jak to sie wydaje wszystkim korwinistą itp.Marks zuważał dobre strony kapitalizmu ale duża uwage proświecał negatywnym aspektom tego systemu.I to fakt dzieki Marksowi zawdzięczamy powstanie ruchów socjalistycznych ale czasy były takie że jeli nie marks to ktoś inny doszedł by do tych samych wniosków z prostej obserwacji.Z drugiej strony zaś doktryna marksa zawiera tez kilka błędów dzięki czemu wszelakiej maści bolszewia i lewactwo może dopasowywać sobie jego myśl do każdego absurdu jaki sobie w tej chwili wymyśli.A poprawe żywotu robotnika zawdzięczamy etosowi pracy który stworzyły niemieckie ruchy katolickie w połowie XIX w które w pewien sposób zaodoptoway niektóre z postulatów marksa z tego ruchu wyrosła potem europejska chadecja.

Myszkin_filmweb

Zagalopowałeś się z tym, socjalizm utrzymuję nierobów.

kejsik

Tak, doskonały przykład to programy PIS z rozdmuchaną pomocą socjalną.

Myszkin_filmweb

Brak argumentów i atakowanie PIS, nawet to zabawne i przywykłem do tego:) Pis ma lewicowy program, ale co ty możesz wiedzieć.

kejsik

No przecież to napisałem. Musisz sobie odpwiedzieć czy lewicowy, socjalistyczny program PIS, m.in. zasiłki dla bezrobotnych, 500 plus, darmowa edukacja etc to karmienie nierobów czy pomoc? To jest właśnie socjalizm w czystej postaci. Za czasów SLD było mniej rozdawnictwa. Dla jednych to atak, dla innych zaleta. Jedni nazwą to utrzymywaniem nierobów, inni wyrównywaniem szans. Nie wiem do czego przywykłeś, ale do dyskusji trzeba się przygotować.

Myszkin_filmweb

500 plus, z jednej strony trafia do potrzebujących, z drugiej strony, chodzą takie "damy" po galeriach i kupują sobie kosmetyki za pieniądze dla dziecka, albo te pieniądze ludzi pracujących trafiają do patologii. PIS, partia lewicowa, ale katolicka i dba o patriotyzm, nie chcę by Polska była wasalem Niemiec, UE (choć to, to samo) czy Rosji, jak było za poprzedniej partii. PIS podoba mi się, że chcę by państwowy majątek był w Polskich rękach, za to cenię Komunizm, jedno z niewielu co im wyszło. Zasiłki dla bezrobotnych masz w większości krajów, więc nie rozumiem czemu to wymieniłeś. To raczej ty kolego się nie przygotowałeś, skoro czepiasz się moich indywidualnych ocen filmów. PIS jak dla mnie to ewenement, z jednej strony lewica, a z drugiej strony wielki patriotyzm i katolicyzm. Darmowa edukacja tak samo jak zasiłki, to normalna sprawa w krajach. (większości) Chociaż darmowa, to tylko jest teoretycznie.

kejsik

Idź te swoje politycznę "mądrości" głosić tam gdzie jest na to miejsce. Skoro jesteś katolikiem, to pewnie wiesz co to miłość bliźniego. Wiesz? To zastosuj ją do mnie, błagam, i nie zamęczaj mnie tą płytką i mierną intelektualnie demagogią. A kysz.

ps. tak, oceniam po filmach, bo to wstyd dać 10 chłamowi.

Myszkin_filmweb

Na Filmwebie ten "Chłam" ma bodajże 7,1, samozwańczy znawca kina, ta dyskusja nie ma sensu, jest po prostu jałowa, pewnie jak większość, w których się udzielałeś, dzięki, że potwierdziłeś, że nie masz argumentów i dlatego szybko kończysz dyskusję. Sam pisałeś o polityce, co za hipokryzja. Nawet nie dotarło do ciebie, co pisałem, w sensie skąd taka wysoka ocena z mojej strony. PS. Idź oceniaj filmy, które uchodzą za klasyki na 10 i dalej okłamuj siebie, że masz jakieś pojęcie o kina. Pozdrawiam.

kejsik

"Nawet nie dotarło do ciebie, co pisałem, w sensie skąd taka wysoka ocena z mojej strony." popracuj nad składnią w języku polskim.

kejsik

ps. dotarło, że sentyment xd. Ja też mam sentyment do kiczowatych filmów, ale to wstyd oceniać kicz jako "arcydzieło" i stawiać na równi z prawdziwymi perłami kina. To jest INFANTYLIZM i IGNORANCJA. Zmykam.

Myszkin_filmweb

Pierwsza wypowiedź świetnie podsumowała twojego Marksa. Towarzyszu, jesteś zwykłym ignorantem, który się wywyższa i lubi obrażać, jakie to smutne, ale czego się można spodziewać po kimś kto piszę, że gdyby nie Marks, to dalej pracowalibyśmy dla "pana" Pewnie, gdy słyszysz datę datę - 26 Grudnia 1991, to ogarnia cię płacz. Głupotą to jest nazywanie filmu, który nawet na filmweb'ie ma 7,1 kiczowatym i jest bardzo sławny. Hejka.

Myszkin_filmweb

"Gdyby Nie Marks, to byś do dziś dziedzicowi pole obrabiał" Gdyby nie socjaliści to na świecie żyłoby więcej milionów ludzi, nie wspominając o rewolucji październikowej, która zapoczątkowała terror.

kejsik

Gdyby nie prawicowi nacjonaliści i faszyści to by nie było II wojny światowej, która pochłonęła 50 - 80 mln ofiar.

Myszkin_filmweb

Narodowy Socjalizm, nawet nie jest prawicą, niezłą propagandą cię karmili. Mimo wszystko nadal mniej:)

kejsik

Faszyzm był przede wszystkim antykomunistyczny i antylewicowy. Zobacz czym ty się karmisz, bo naprawdę trzeba mieć zrytą banię,. żeby na portalu filmowym obklejac się logo partii. Dyskusja z pisowskim trolem zakończona.

kejsik

"Kevin sam w domu" 10 gwiazdek i ulubiony? Acha, to już wiem z kim mam do czynienia xd

Myszkin_filmweb

Brak argumentów i myślałeś jak mi tu dogryźć, po moich argumentach, po to właśnie jest indywidualna ocena filmów, by wystawiać od 1 do 10 ocenę obojętnie jakiemu filmowi. Kevinowi wystawiłem dziesięć za sentyment do tego filmu i za piękne wspomnienia. Ty pewnie oceniasz na 10 filmy, które uchodzą za klasyki i myślisz, że jesteś znawcą kina? Ja przynajmniej nie wystawiam dziesiątki propagandowym filmom, a przynajmniej jednemu. Oceniasz mnie po jednym filmie, jakie to płytkie. Jedni mają avatar ulubionej partii, a drudzy sierpa i młota, pewnie tego byś nie skrytykował? Mój avatar nie łamie prawa, więc jest wyłącznie moją sprawą. Pisowski troll, ponieważ? No właśnie. Ustawienie tego avatar'a to był strzał w dziesiątkę. Poza tym nie trzeba być faszystą, by nienawidzić czerwonej zarazy. Nie, nie chcę cię obrazić, piszę, to bo nie lubię jak ludzie piszą, że ich obraziłem, to nie jest mój cel. Nic do ciebie nie mam:)

kejsik

Tak, jestem znawcą kina i to nie jest powód do wstydu.

Myszkin_filmweb

Gdzie ja napisałem, że to powód do wstydu, jeśli jesteś znawcą kina to dlaczego śmiejesz się z ocen innych ludzi? Trochę słabo, prawdziwy znawca kina umie uszanować gusta innych, poza tym Kevin ma wysoką ocenę.

kejsik

Naucz się, że nie istnieje szacunek z automatu. Na szacunek trzeba zasłużyć. Jeśli ty masz prawo dać chłamowi 10, to ja mam pełne prawo to wyśmiać i pokazać palcem infantylizm. Powinieneś się wstydzić swojej filmowej ignorancji, a ty próbujesz mi imputować, że to jest w porządku. Zachowujesz się jak Edek z Tanga Mrożka. Próbujesz nobilitować chłam i mówić, że to ma wartość. Nie ma, nie ma. Nie ma dla inteligentnych, dla prostactwa ma. Przyjmij to jako aksjomat, skoro tego nie pojmujesz. Wszedłeś jak chłop w gumofilcach ubabranych w g.wnie na salony i się dziwisz, że inni zatykają nos od smrodu. Uciekają, bo cuchnie, a nie dlatego, że nie ma argumentów. Takie życie. Nie z każdym trzeba dyskutować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones