PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494084}

Młyn i krzyż

The Mill and the Cross
6,8 10 092
oceny
6,8 10 1 10092
6,4 9
ocen krytyków
Młyn i krzyż
powrót do forum filmu Młyn i krzyż

Film dość nieprzystępny w odbiorze racjonalnym, po pierwszym obejrzeniu trudny do jednoznacznego ocenienia. Przypowieści biblijnej też szczególnie nie kupuję. Natomiast strona graficzna powala na ziemię. Im większy ekran, im lepsza jakość, tym wrażenie silniejsze.

ocenił(a) film na 9
pacheau_vaughn_fw

To geniusz Lecha Majewskiego.

ocenił(a) film na 4
pacheau_vaughn_fw

Mnie niestety ten film dość mocno nudził, ale obejrzałem do końca. Kojarzyło mi się z pewnym obrazem, ale nie od razu skojarzyłem, że chodzi o Pietera Bruegela (już trochę zapomniałem z czasów szkolnych). Sceny były ciekawe, ale dialogów było na tyle mało, że oglądało się jak kino nieme i to nawet gorzej, bo w kinie niemym zdarzało się więcej napisów i objaśnień, a tutaj trzeba jednak było się znać trochę na literaturze i sztuce. Odnoszę wrażenie, że gdybym nie znał Pisma Świętego, to nie do końca zrozumiałbym wszystko, co zostało tam zawarte - za wyjątkiem ważnego motywu drogi krzyżowej (chociaż też zostało tam zawarte kilka mniejszych motywów, np. gra w kości o szatę Chrystusa).

pacheau_vaughn_fw

To prawda, od strony graficznej "Młyn i krzyż" jest niesamowity. Z jednej strony naprawdę cieszę się, że powstało coś takiego. Jednak mam wrażenie, że przez ten film moja konfrontacja z oryginałem Bruegla była trochę rozczarowująca. Jego obrazy są bardzo szczegółowe i mają specyficzną atmosferę, ale mimo wszystko film robi o wiele większe wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones