PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6147}

Mściciel

High Plains Drifter
7,5 14 025
ocen
7,5 10 1 14025
7,0 8
ocen krytyków
Mściciel
powrót do forum filmu Mściciel

Brak wyobraźni i przywiązanie do przyziemnych (mugolskich ?) schematów zasłaniają wszystkim oczy...
"Mściciel" to przecież ...HORROR w przebraniu westernu ! Clint gra tutaj - w zależności od interpretacji, będź ducha zamordowanego przed laty Szeryfa, bądź też samego Diabła (warto pod kątem tej interpretacji obejrzeć jeszcze raz film).
Dlatego Clint jest tak okrutny wobec wszystkich winnych zbrodni sprzed lat - jego postawa to kara za grzech (miasteczko HELL).

ocenił(a) film na 9
Franco_fan

Dokładnie - Clint tu odprawia swoisty sąd (ostateczny?) nad społecznością amerykańskiego miasteczka.
Genialny film.

ocenił(a) film na 9
Franco_fan

No fakt, po raz kolejny pan C.E. mnie zdumiał mocno. Z racjonalno-westernowego punktu widzenia to wszystko nie ma sensu, ale jakaś zadra w głowie zostaje. Aż się prosi o dziesiątą warstwę ten sen szaleńca.

ocenił(a) film na 10
Franco_fan

Panowie. Coś, źle zrozumieliście fabułę. Jeśli właśnie o nią chodzi, od początku jest jasna. Oglądnijcie ten film jeszcze raz. wasza interpretacja, jak dla mnie, nie ma sensu. Ale jeśli jesteście przy swoim zdaniu, bądźcie. Film, jest świetny. i Nie ma w nim nic z horroru, raczej z Vandetty:) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Franco_fan

Nieznajomy nikomu jeździec zatrzymuje się w niewielkim miasteczku z myślą o chwili odpoczynku. Piwo, coś mocniejszego na drogę, zgolenie zarostu, ciepła kąpiel i szybki numerek z miejscowa pieknoscia to cały jego "plan". Po zapoznaniu się bliżej z miejscowymi postanawia wykorzystać ich bieżące zmartwienie i zabawić się kosztem kuszi, których od początku rozpoznaje jako zepsutych. Staje się "zwierciadłem" i sędzią ich dawnych grzechów.

Film nieco surrralistyczny w swojej formie (powtarzając się scena mordu, motyw klątwy, zemsty i piekła), jednak absolutnie nie jest historia o duchu. Nieznajomy sam bardzo jasno przedstawia swoje początkowe plany (o miejscowej tragedii dowiaduje się dopiero od szeryfa).

ocenił(a) film na 9
Red_Vision

przecież mnóstwo było scen, z których jasno wynika, że był to duch szeryfa, pierwsza taka sugestia, to gdy Clint podczas snu miał przebłyski z biczowania szeryfa, później zasugerowane było, że ktoś pochowany w bezimiennym grobie nigdy nie zazna spokoju, a w ostatniej scenie, gdy karzeł pochował go pod tablica z jego imieniem rozpłynął się w powietrzu, mówiąc mu wcześniej, że doskonale wie kim jest

Franco_fan

Franco_fan@ Skłaniałbym się do przyznania racji, ale może to niekoniecznie "horror" , lecz raczej parabiblijna przypowieść, lub parabola.

ocenił(a) film na 10
Franco_fan

Byłam pewna, że albo jest duchem, albo cudem przeżył. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że to sam diabeł, nawet przez moment! A przecież film jest naszpikowany wskazówkami co do jego tożsamości. Mamy oczy a nie widzimy, mamy uszy a nie słyszymy. Teraz stało się dla mnie oczywiste, że dałam się oszukać twórcom. .. i ojcu kłamstwa. Mistrzostwo.

ocenił(a) film na 7
Franco_fan

Nieznajomy jest gryzącym, tłoczącym złą krew sumieniem mieszkańców miasteczka.
"Ludzie boją się tego, co wiedzą o sobie" Kropka :)

ocenił(a) film na 8
Franco_fan

Zastanawiam się czy był to zamierzony efekt, czy po prostu zbieg okoliczności.

ocenił(a) film na 5
Franco_fan

Horror to jest Twoja ocena.

ocenił(a) film na 10
Krzypur

Inaczej fabuła tego filmu się nie broni. Przede wszystkim jego diabelskie traktowanie mieszkańców miasta, a także ślady kul i zakończenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones