PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34707}
7,8 10 857
ocen
7,8 10 1 10857
8,0 21
ocen krytyków
M Morderca
powrót do forum filmu M - Morderca

Brawo TVP Kultura!!!

ocenił(a) film na 9

Kolejny raz kiedy stacja pozwala mi obejrzeć z szacunkiem dla twórców w legalny sposób film, którego szanowni dystrybutorzy nie zechcieli wydać/wnowić na DVD. Jakiś czas temu obejrzałem u nich "Yesterday" Piwowskiego, dwa tygodnie temu "Znikający punkt", a dzisiaj właśnie to arcydzieło Langa. Jeśli ten kanał nagle zakończy swoje nadawanie lub zniży swój poziom i stanie się typowo komercyjną papką, to się załamię. TVP Kultura to chyba jedyna stacja, która mi została z tego rozkładu polskiej telewizji na drobne.

ocenił(a) film na 9
kryst007

Mam dokładnie tak samo. TVP Kultura ostatnią ostoją dobrego kina w telewizji.

Kalina1710

Tak. Ja niestety zasnęłam na tym filmie, ale chciałam obejrzeć. Potem nie mogłam jego znaleźć. W końcu znalazłam po angielsku. Powiedzcie mi czy to kończy się tym wyzwaniem matki Elsie do tego, żeby chronić swoje dzieci? Bo coś urwało na końcu.

ocenił(a) film na 7
renax33

Tak. Tak się kończy... Kiedyś tak kończyli filmy. Nagle i bez żadnych napisów...

przemofan

Nagle. Nie wiadomo czy siedzieć w kinie, czy wychodzić. ;)

kryst007

"Yesterday" to chyba nakręcił Piwowarski, a nie Piwowski :P

Nie zmienia to faktu, że racji masz poza tym 300 proc. Kultura to jedyny kanał w tej rakotwórczej TV, który nie zasysa. Jeszcze do niedawna na to miano zasłuługiwało też TCM. Niestety ze skarbnicy starych, zapomnianych hollywoodzkich klasyków zrobili jakieś badziewiaste TNT puszczające po raz tysięczny te same filmy co obecnie TVN czy Polsat. A pamiętam jak kiedyś się tam po Cartoon Network oglądało m.in. "Małe kobietki" z 1949 albo "McCabe i pani Miller", "Podnieść kotwicę", "Nawiedzony dom" z 1963 czy inne perełki.

ocenił(a) film na 10
kryst007

Tak, TVP Kultura to zdecydowanie najważniejszy kanał dla entuzjasty kina. Pomimo marginalnej oglądalności, raczej nie zanosi się na likwidację - cały czas czynione są inwestycje, jak niedawne podniesienie standardu nadawania do HD.

Warto również zwrócić uwagę na Filmbox Arthouse (kodowany, ale cenowo bardzo przystępny), który także prezentuje filmy "tych największych" :-)

Frathis

Ja poleciłbym jeszcze kanał Red Carpet. Kanał free na Hotbirdzie. Fakt, że dużo powtarzają, ale można trafić na prawdziwe perełki np. https://www.filmweb.pl/film/Kret-1970-104272
https://www.filmweb.pl/film/Miasto+%C5%BCywej+%C5%9Bmierci-1980-96440
Najlepiej jednak przejrzeć ich ramówkę.

kryst007

do dziś . ostatnio Dawno temu w Ameryce,Uciekający pociąg,Głęboka czerwień nie co wcześniej Pluton,Znikający punkt,Powiększenie a jescze jeszcze wcześniej :) Dobry zły i Brzydki co tu mówić takich filmów w TVP KULTURA ostatnimi lata niezle

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones