PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7623}

Mała dziewczynka, która mieszka na końcu drogi

The Little Girl Who Lives Down the Lane
6,9 1 583
oceny
6,9 10 1 1583
6,7 3
oceny krytyków
Mała dziewczynka, która mieszka na końcu drogi
powrót do forum filmu Mała dziewczynka, która mieszka na końcu drogi

Właśnie to jest najciekawsze. 13-letnia dziewczynka żyje zupełnie sama, bez opieki, nie chodzi do szkoły (ale i tak jest pieklenie inteligenta) bo tak postanowił jej ojciec - poeta... Bardzo ciekawa jest ten sposób prowadzenia fabuły - od początku wyczuwam ze coś jest nie tak ale nie wiemy co. Mgiełka tajemnicy robi dobrze temu filmowi który jest naprawdę klimatyczny. Mistrzostwem jest scena z pojawieniem się Mateo przebranego za ojca Rynn. W pierwszej sekundzie doznałem szoku no bo skąd tu nagle się pojawia ojciec Rynn który zgodnie z tym co ona sama mówiła chwile wcześniej, nie żyje?? Dopiero w 2 sekundzie domyśliłem się że to przebrany Mateo:) Ale efekt był świetny

I mimo iż zwykle takich staroci nie oglądam to bardzo mi się podobał, Podobała mi się tez Jody Foster - ależ była piękna w wieku 14 lat:) Fenomenalnie tez grała,

Bardzo spodobał mi się tez wątek miłosnego uczucia:) 13-latka w łóżko to rzadki widok:)

Minusy filmu?? Na pewno zakończenie filmu które było takie jakby.. go w ogóle nie było. Tym bardziej ze było dość przewidywalne - wiadomo było ze pojawi się Frank Hallet, także stary numer z filiżankami był do domyślenia się ze się pojawi:)

Ale szczerze mówiąc trudno wymyślić lepsze zakończenie tego filmu niż to które było (może mogło być z udziałem Mateo??

Inna sprawa to nierealność filmu (niestety) .. na owe czasy. Dziś pod względem wypłaty pieniędzy z banku byłoby dużo prościej no i bez świadków.

Ale to jeszcze nie byłby mankament. Dziwne jest to ze nikt nie szuka matki Franka Haletta, no owszem początkowo szuka jej policjant, ale potem jakby nikt nie zauważył ze kobieta nagle zniknęła, nikt nie pytał...

Inna sprawa to moment kiedy Rynn mówi ze ma pieniędzy na trzy lata, no a co potem??

Nie są to jendka duże wady filmu. Film jest generalnie bardzo dobry, mocny i warty polecenia

skoczek_narciarski

Aha i zapomniałem napisać ze w filmie jest miły i w sumie dość duży Polski akcent w postaci muzyki Fr4yderyka Chopina:)

użytkownik usunięty
skoczek_narciarski

Miałam napisać komentarz, ale widzę tu "swój". Słowa bym nie zmieniła. Wszystko uchwyciłeś, więc się podpisuję. Tylko jedno dodam: miałam nadzieję, że to będzie długo szukany przeze mnie film o chłopcu przebieranym za dziewczynkę. Niestety, jednak nie.

A możesz podać jakieś bliższe szczegóły tego filmu?? tzn. czy możesz opisać jego fabule. Znam przynajmniej dwa filmy z tym motywem ale wygląda na to ze nie o te ci chodzi.

użytkownik usunięty

Wiesz, akurat właśnie go znalazłam :) Okazało się, że to jakiś slasher, "Uśpiony obóz", ale wątek przebieranego chłopca-mordercy się zgadza :)
A Ty jakie znasz?

ocenił(a) film na 7
skoczek_narciarski

Zgadzam się, też mi się ten film podobał, fajny klimacik. To nic że jest trochę odrealniony, w końcu to film więc ma prawo taki być. Co do Foster to rzeczywiście zagrała lepiej niż nie jeden dorosły aktor z dorobkiem. Bardzo naturalna, widać było że będzie z niej "kawał" aktorki. No i ten jej głos, już wtedy był taki niesamowity.

Jacek_CR7

Teraz bym jeszcze dorzucił jako błąd/coś dziwnego to że średnio-dobry sens wynajmowania mieszkania u wścibskiej kobiety. Przecież skoro najwyraźniej ojciec Rynn był stosunkowo zamożny i mógł kupić jakiś domek w leśnej głuszy z dala od wszelkich wścibskich :)

użytkownik usunięty
skoczek_narciarski

Kretynie a gdzie napisales ze to spojler. Je"""ny idiota

Kretynem najwyraźniej jesteś ty. Po pierwsze najpierw się ogląda film potem czyta komentarze. Po drugie de facto żadnego wątku filmu nie zdradziłem. Więc i spojlerów nie ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones