PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596202}

Maczeta zabija

Machete Kills
5,7 39 404
oceny
5,7 10 1 39404
4,6 18
ocen krytyków
Maczeta zabija
powrót do forum filmu Maczeta zabija

Kupuję całą konwencję jedynki - cały ten meksykański klimat, jajcarski humor i nawet ciekawa fabuła sprawiły, że powstał całkiem udany film, będący jednocześnie autoparodią gatunku. Niestety przy dwójce Rodriguez się pogubił - film wygląda raczej jak parodia jego własnego dorobku, a i liczyłem które sceny są skopiowane ze Star Wars, czy Bonda. Wiele wątków przekombinowanych, zupełnie nie śmiesznych np. Kameleona. Tyle fajnych aktorów pojawia się nie wiadomo po co. Żeby to jeszcze mieli jakiś fajny epizod. Cała fabuła także przekombinowana - za dużo zbędnych wątków. W jedynce mieliśmy motyw zemsty i "sieci" i to było fajne, zazębiało się ze sobą. Tutaj wszystko jest rozwleczone nie wiadomo po co. A Maczetę można było zastąpić byle jakim najemnikiem i nie zmieniłoby to sensu. Za dużo jest też CGI - filmy niby w starym stylu, a mamy tragiczne efekty komputerowe, które mają się nijak do klimatu. W jedynce też były, też mi to przeszkadzało, ale nie było tak nachalne. Cały ten wątek klonów i laboratorium nie do strawienia.

Ogółem 5/10.

Goro_Gondo

Chłopie nie rozumiesz filmu

ocenił(a) film na 5
draw2276

Właśnie doskonale rozumiem, bo lubię takie kino. Ale nawet na zły film musi być dobry pomysł. W jedynce spoko - mamy siepacza, prostą historię - super. Tutaj jakaś przesadnie rozbita fabuła na nudne wątki poboczne. Oglądają ma się wrażenie, że Rodriguez co akurat wymyślił to do filmu wkładał, choćby nie miało to sensu. Owszem są fajne scenki, ale nie uśmiałem się tak jak przy jedynce, z resztą humor wielokrotnie jest powielany "Maczeta nie twituje", czy karabinki z majtek - przez co traci swoją siłę.

Goro_Gondo

Kameleon to parodia serii Mission Impossible

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones