PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1497}

Mad Max pod Kopułą Gromu

Mad Max Beyond Thunderdome
6,6 39 451
ocen
6,6 10 1 39451
5,5 10
ocen krytyków
Mad Max pod Kopułą Gromu
powrót do forum filmu Mad Max pod Kopułą Gromu

Nie jestem pewien w 100% ale wydaje mi się, że Max nie kojarzył za nic Jedediah, ani w drugą stronę, chociaż praktycznie większą część 2 części Mad Max'a spędzili razem, najpierw Jedediah był jego niewolnikiem a później razem uciekali z tej placówki z paliwem. O co biega, czemu oni się nie znali w tej części?

Jeżeli to były dwie różne postacie to dlaczego zagrał ją ten sam aktor co grał w poprzedniej części? nawet Jedediah potrafi latać samolotami jak w 2 części.

ocenił(a) film na 7
wWolfie

Bruce Spence gra w tych filmach dwie rozne postaci: Gyro Captain w "Road Warrior" i Jedediah w "Beyond Thunderome". Sam aktor wspomina to nastepujaco:

Spence previously played the Gyro Captain in Mad Max 2. "They were well into the shoot when they offered me a part described as 'not the Gyro Captain but kind of like the Gyro Captain!'" said Spence. "They said there's kind of a reflection of him and that they were having difficulty casting the role so they thought to themselves, 'Why not Bruce!'"

(wikipedia)

czyli zaproponowano mu ta role ze wzgledu na to ze skoro i tak mieli w scenariuszu postac podobna pod wieloma wzgledami do wystepujacej w poprzedniku, to doszli do wniosku ze w sumie Spence zagra ja najlepiej. Przyznam ze gdy ogladalem trylogie "ciurkiem", to mocno mnie irytowalo takie zagranie, ale to w sumie "tylko film", a koro Toecuttter wrocil jako Immortan Joe, to nie mam pytan do tworcow o sensownosc takiego zabiegu :) Jesli sie koniecznie chce jakos to "wytlumaczyc" w obrebie swiata przedstawionego, to jako ze pomiedzy "2" a "3" jest okolo 15 lat przerwy, to i mozna zapewne w przypadku Jedediah'a zmienic imie, splodzic dziecko i zapomniec o jakims pustynnym obdartusie ktorego widzialo sie przez kilka dni ponad dekade wczesniej...

ocenił(a) film na 5
rozkminator

No tak, to ma sens. Ja akurat oglądałem jedno po drugim wiec wpadłem w drobne zakłopotanie, troszkę dziwne ze strony reżysera takie posunięcie. Dziękuję za wyjaśnienie :)

ocenił(a) film na 6
rozkminator

albo... pilot z 2 czesci zostawil samolt, i przejał go znalazł, odremontował i uzywal nowy kapitan. uzycie aktora tego samego pworwadzilo zamieszanie ale tak mozna to potłumaczyc. na koncu dwójki było powiedziane ze Pilot objał władze w szczepie północy po Papagllo, a po nim chlopiec z bumerangiem

ocenił(a) film na 7
Skinner87

Tyle ze w Road Warrior nie bylo zadnego samolotu ;)

ocenił(a) film na 6
rozkminator

chodzi mi o to coś czym latał. ale fakt znaczaca roznica:)

ocenił(a) film na 7
Skinner87

He he :)

U nas mowia na to wiatrakowiec

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones