PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=255725}

Madagaskar 2

Madagascar: Escape 2 Africa
7,1 179 111
ocen
7,1 10 1 179111
6,3 17
ocen krytyków
Madagaskar 2
powrót do forum filmu Madagaskar 2

totalny gniot wsrod bajek - nuda nuda nuda , rozmowy o sexualnosci - zbedne , atak na babcie autem itd Sytuacje ratuje Król Julian i poza tym nic ! Nie polecam - bylem w kinie gdzie nie slyszalem eksplozji smiechu totalnie zadnego - w kinie polowa to dzieci !!!
1sza czesc - rzadzi

ozorkow

mocne słowa... jak na ośmiolatka... ;)




ocenił(a) film na 10
mack_dev

takich jak ty powinni do kina nie wpuszczać nic się nie podoba przez takich średnie dobrych filmów lecą w dół!

kiara_94

Dokładnie.

ocenił(a) film na 3
ozorkow

Przyłączam się do tego głosu.
Film jest nudny i wtórny. NBie można dawaćmu wysokich not tylko z powodu paru niezłych grepsików.
Główna intryga częściowo zerżnięta z "Króla Lwa" i nuuuuuuuuuuuuuda

A już ten pojedynek z babcią... porażka.

Ostrzegam i niepolecam

ocenił(a) film na 8
descolada

Oglądając zapowiedzi filmu, nie mogłam się doczekać, byłam świetna, że to super komedia. Przeliczyłam się, film nuuuuuuuuuuuuudny strasznie.

lejdix3

"byłam świetna" kolezanka sobie poslodzila;];];]

ocenił(a) film na 8
gardziu

omg, byłam pewna. Słowa mi się pomieszały bo wtedy przez tel gadałam -.- nie macie się czego czepiać o ja.

lejdix3

Popieram, również miałam nadzieje, że będzie się z czego śmiać... i na nadziei się skończyło.

ocenił(a) film na 1
descolada

zgadzam sie wedlug mnie porazka...
pierwsza czesc jeszcze w miare....ale druga...
zbytnio nie wiadomo o coc chodzi najpierw alex jest w zoo
potem na pustyni...dno

ocenił(a) film na 9
pawelekdudus

no skoro ty nawet bajki nie potrafisz zrozumiec to jak masz sie z niej smiac?! haha:)

ocenił(a) film na 6
pawelekdudus

No dosłownie śmiech na sali hehe.

ocenił(a) film na 9
descolada

nooo jak Ty oglądasz kreskówki ze względu na treść i oczekujesz skomplikowanej i zawiłej intrygi... to stary/a "rispekt" żeby coś takiego oczekiwać po kreskówkach... co najmniej karkołomne zadanie ale jestem bardzo ciekawy co odkryłeś/aś w tych co Ci się podobały jakie niesamowicie skomplikowane relacje a może nowatorski temat?? pisz jestem ciekawy

ocenił(a) film na 3
piopio

A dlaczego nie miałabym oczekiwać po bajkach ciekawej fabuły?
Nie zarzucam Madagaskarowi 2 braku głębi intelektualnej ale właśnie wtórność = brak oryginalności. To jedynie odgrzewany kotlet po pierwszym dobrym Madagaskarze. Szkoda czasu na ten film.
Generalnie wszelkie seaquele są najczęściej do bani.

descolada

Ta zżynka z Króla Lwa najgorsza - niepotrzebna i żałośnie nieudana.
Można było zrobić kilka nowatorskich wątków w Afryce, ale zabrakło pomysłu. Inwencji wystarczyło twórcom tylko na 1 część, reszta to wypociny.

ocenił(a) film na 4
ozorkow

zgadzam sie,
pierwsza część była śmieszna i dość ciekawa, ale żeby zrobić drugączęść jakiegokolwiek filmu trzeba mieć najpierw dobry scenariusz i nowe wątki, a motyw z babcią był zdecydowanie przeterminowany i poprostu nudny.

ocenił(a) film na 4
ozorkow

Najgorszy był motyw babci. To był taki amerykański humor na poziomie żartów z pierdzeniem. Masakra...

ocenił(a) film na 2
ozorkow

PRAWDA... niestety.
A zapowiadalo sie tak pieknie..

ozorkow

mack.dev - mam 33 lata i obejrzalem tysiace filmow i wiekszosc bajek - czy uwazam sie za krytyka - troche tak - odrozniam dobro od zla a to juz jest duzo

ocenił(a) film na 4
ozorkow

hehe skoro masz 33 lata, to zacznij używać polskich znaków... i tak na marginesie nie pisze się 'sexualnośći' tylko seksualności jak już, nie czepiam się nigdy takich szczegółów.. ale jak na 33-latka to wstyd! ;d

ozorkow

Z perspektywy czasu, muszę przyznać rację (ale tylko częściowo!). Oglądając z małym dzieckiem sceny z babcią przewijałem... Madagaskar 2 i 3 to fajne bajki, ale dla młodzieży. Dla dzieci są tam tylko "źwieziaki z afjyki" i na tym koniec :-) Podobnie jest z Toy Story - jak dla mnie super, ale trzeciej części prędko dziecku nie pokażę (ze względu na dramat w finale).

ocenił(a) film na 9
mack_dev

To ma maluch szczęście, że nie żyjecie w XIX lub początku XX wieku bo by bajek nie "powąchał" Zwłaszcza braci Grimm ;)

ocenił(a) film na 6
ozorkow

Filmu jeszcze nie oglądałem. Ocenami na filmweb staram się nie kierować. Dlaczego? Wystarczy poczytać komentarze. Zero rzetelnej recenzji, która może pomóc w wyborze konkretnego filmu. Bardziej ufam "IMBd". Dawanie oceny 1/10 jest nierozważne. Zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że obejrzymy jeszcze gorszy film. Obrażanie innych to już smutna rzeczywistość "polskiej" sieci. W realu jest większa kultura. Tu można dostać w zęby za chamskie zachowanie.

ozorkow

Ja tak go jeszcze nie oglądalam ale mam zamiar jechac na niego do kina. Slyszalam ze jest bardzo fajny. Wiec nie zgadzam sie z twoja wypowiedzia poniewaz mogles ta bajke potraktowac lagodniej:P

Ale to moje zdanie na ten temat zobaczyny czy je zmienie jak obejrze bajke:)

POZDROWKI

ocenił(a) film na 10
ozorkow

Dziwne? Byłem na filmie razem z dziećmi i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Pozostali widzowie także!!!
Jest to film dla każdego. Dzieciom podobają się przygody głównych bohaterów, dorośli bawią się wyłapywaniem "smaczków" w stylu "rozmowy o sexualnosci" (sic!).
Polecam, bo jest to naprawdę dobry film. Dużo lepszy od jedynki.

ocenił(a) film na 9
ozorkow

Według mnie "Madagaskar 2" w niczym nie jest gorszy od jedynki - jest od niej lepszy. Są gusta i guściki.

ozorkow

w czym jest lepszy ? podaj jakies argumenty

ocenił(a) film na 10
ozorkow

Dawno nie widziałem dobrej animacji. Te wszystkie sezony na misia, shrek 3 (który zawiódł mnie jak cholera) były raczej sygnałem, że w tym gatunku nie ma już co szukać zaś Madagaskar 2 pozytywnie mnie zaskoczył jest prawie tak dobry jak pierwsza część. Chcecie dowodów :
-babcia terminator przy której wylałem ostatnie łzy śmiechu
-pingwiny
-małpy związkowcy
-król julian
-i dużo innych śmiesznych tekstów i sytuacji
Ogólnie ta bajka trzyma poziom.

seb_x16

Według mnie babia to najgorsza zagrywka w tym filmie, za każdym razem jak się pojawiała na mojej twarzy pojawiał się uśmiech... ale zażenowania.

ocenił(a) film na 9
pi_

Niestety co do babci to się zgadzam, nie wyszło im to. Mogli już starowinkę sobie odpuścić po pierwszej części, (chociaż nie, przepraszam... w "misji świątecznej" była świetna). Jeśli chodzi jednak o króla Juliana i Pingwiny to się nie zawiodłam. Teksty lepsze niż w jedynce, sytuacje ciekawsze, MOIM zdaniem 2 lepsza :)

ozorkow

Większość to oklepane i dobrze znane motywy, teksty też nie powalają ale było kilka momentów kiedy się zaśmiałem. Król Julian i Pingwiny to chyba najbardziej charyzmatyczne i ciekawe postacie w obu filmach i to właśnie sceny z nimi najbardziej przypadły mi do gustu.

Generalnie film średni ale ma całkiem przyzwoity soundtrack z niezłym motywem głównym i kilkoma piosenkami.

pi_

Wkurzające jest to, że dodają nowe wątki, które to niby są stare. Ja np. nie pamiętam, żeby Alex miał jakąś manię tańczenia, tylko po prostu lubił być królem. Tak samo Gloria i Melman - w pierwszej części nic nie sugerowało, że Melman się w niej podkochuje.
Ogólnie jestem rozczarowana, film przynudny i mało śmieszny, choć animacja pierwsza klasa.

Sleeth

(...) choć animacja pierwsza klasa." i muzyka ;-)

ocenił(a) film na 3
pi_

Z Alexa zrobili tańczącego pedzia... (bez urazy dla mniejszości seksualnych:P)

Sleeth

no nie... jak nic, jak to bylo od razu widac ze on sie w niej podkochuje, widze ze trzeba jeszcze raz obejrzec jedynke. a co do dwojki to wymiata, o wiele smiesniejsza od jedynki. POLECAM

ocenił(a) film na 9
ozorkow

Hahaha! Rozj***łeś mnie tym tekstem!

Film jest super, tak samo jak pierwsza część. Zajebisty! :DD

PS. Takie wypowiedzi są raczej zbędne...

ocenił(a) film na 3
ozorkow

Zgadzam się - ta część jest duuuuużo słabsza od pierwszej. Załuje straconego czasu... lepiej obejrzeć drugi raz króla lwa lub część pierwszą niż tracić czas na te brednie które w sumie mało mają wspólnego z częscią pierwszą.

Rozczarowanie - jedyne plusy to - Julian był w porządku, fajne były pingwiny (ale nie tak jak w jedynce, czy misji świątecznej) i śmieszne były małpy... ale te kilka scen to za mało żeby ten film był choćby OK

Coyotman

Żeby wyprzedzić ewentualne oskarżenia wobec mojej osoby:
Jestem 17 letnim fanem monty pythona, kina ambitnego i filmów wojennych.

Ta część powaliła mnie na kolana, jest genialna(lekka przesada)! Pierwsza część była fajna, ale ta to prawdziwe mistrzostwo xP

Mój 7 letni brat też się świetnie bawił.

W swojej kategorii:
Madagaskar 1- 8/10
Madagaskar 2- 9/10

ocenił(a) film na 4
ozorkow

straszna slabizna - sadzilem ze bedzie lepszy...

ocenił(a) film na 8
ozorkow

ozorkow... a jaki film cie powalil? ty chciales zeby 80 latkowie chodzili do kina na bajke??
33 lata i takie pierdoly pisze? chyba kolejne dziecko neostrady ;p kloci sie ze jedynka lepsza ;p to kwestia gustu! ale pisac ze nuda i porazka?

obejzales tysiace filmow a ani jeden nie oceniony.. masz zalozone konto tylko zeby powalczyc o racje co do drugiej czesci filmu? cosik to dziecinne..

dla mnie druga czesc jest po prostu smieszniejsza :) ogladalo sie naprawde bardzo przyjemnie!! i moge polecic wszystkim!! i mam 23 lata...
pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
mymy

kiara_94 ''nic się nie podoba przez takich średnie dobrych filmów lecą w dół ''
Dziecko głosowałaś na same hity kina . Jesteś dla mnie drogowskazem .
Panie Ostatni sam się zastanawiałem nad oceną 1 ale nie mam tego w zwyczaju .
karolinaaa_14 mówi facetowi że nie może mieć zdania na temat filmu sama mając zdanie nie oglądając go .
Paratrooper rozwaliłeś mnie .

Film oglądnąłem z dziewczyną i wystawiam mu 3 , choć pierwsza część była bardzo udana .
1. Bardzo mało śmiesznych scen , a już żadnej super śmiesznej .
2. Fabuła debilna nawet jak na bajkę .
3. Podteksty seksualne w bajce dla dzieci .
4. Usiłowanie zabójstwa staruszki .
5. Żenujący poziom humoru .

użytkownik usunięty
ozorkow

ozorkow ma racje, śmiać sie na tym filmie moga małe dzieci albo ludzie o bardzo, bardzo niskich wymaganiach. Nuda, bez polotu. Tandetne teksty, atak autem na babcie rzeczywiście jakis dziwny.

ocenił(a) film na 7

Zgadam się aczkolwiek

rola pingwinów po prostu bezcenna ;]

ocenił(a) film na 9
ozorkow

Dla mnie super, ale nie podobał mi się wątek babci. Pingwiny rządzą!!

aniluap2

mi sę podobał, przede wszystkim dzięki Julianowi oczywiście :)

ale motyw z babcią - dla mnie lekko żenujący...

agamagda

Motyw z babcią był świetny! Co w nim takiego strasznego i żenującego?!

Paratrooper

Melman był najfajniejszy. =]

ocenił(a) film na 8
ozorkow

mądry, a sam nie ocenił filmu na profilu

Madagaskar 9/10

ocenił(a) film na 6
ozorkow

Zgadzam się. Madagaskar 2 to porażka. Jedynka była najlepsza, a dwójka została zrobiona byle jak. Dwójka może była śmieszna, ale była bez sensu. W jedynce, więcej się śmiałem.

Madagaskar 1 - 9/10
Madagaskar 2 - 6/10

ocenił(a) film na 2
ozorkow

popieram założyciela tematu z tym że ja dałem 2/10

ocenił(a) film na 6
ozorkow

Polecam




zwiastun, i tylko on jest sensownie złożony i śmieszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones