PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=294046}
7,0 2 008
ocen
7,0 10 1 2008
7,0 3
oceny krytyków
Madeinusa
powrót do forum filmu Madeinusa

Obawiam się,że posiadam jej mniej niż sądziłam gdyż oglądałam ten film nie bez różnorakich uprzedzeń. Wynika to oczywiście z tego, iż społeczność prezentowana w filmie jest mi poprostu obca, a jej motywy postepowania trudne do zrozumienia.Nie oznacza to jednak,że tego filmu nie polecam.O nie.Kładzie on nacisk na zderzenie dwóch kultur, mimo, iz zamieszkujących jeden kraj a tak sobie obcych. wydaje się,że wierzenia i przesłanki jakie kierują mieszkańcami wioski nie są w stanie osiagnąć wspólnej płaszczyzny z wychowaniem i punktem widzebia przybysza - Gringo,że zawsze będa sobie obce nawet jeśli pojawiają się szczere intencje.
Film opowiada tez o ludzkich słabościach, ludzkiej skłonności do grzechu, ale i pragnieniu czynienia dobra, co w tej historii jak i we wszystkich ludzkich przypadkach niestety często przeczy sobie.
Mi przypomina jak często pierwsze wrażenie potrafi być mylne, a ludzi stac na tyle co podpowiada im serce, bądź tyle, ile niesie korzyść.

ocenił(a) film na 7
mara294

Hyba jesteśmy sami na forum, to się włącze do rozmowy :) Zgadzam się, zderzenie kultur ewidentne. Czytałaś lub widziałaś "Konopielkę"? Bardzo podobny schemat. Ale "Konopielka" to dla mnie arcydzieło. "Madeinusa" jedynie film dobry :)

ocenił(a) film na 7
Tomek_P_

Napisałem "chyba" przez samo "h" :) Na szczeście jest tu niewielu forumowiczów, może nikt nie przeczyta :)

Tomek_P_

haha - przeczytałem :D A tak poważnie - to gdzie wy ten film już oglądaliście ?

matti_mpster_2

"Konopielki" przyznaje nie czytałam, choć nie powiem aby była mi nieznana;). Myśląc o tym filmie zastanawiam się na ile mistyka takiej właśnie ludności jest w stanie stawić opór zuniwersonalizowanym poglądom i wierzeniom...
"Madeinuse" widziałam w jej premierowy piątek w warszawskiej Kinotece i oprócz tego multipleksu wyświetlają ją jeszcze tylko w Muranowie. To zbyt niezależny,oryginalny i niekasowy film by więcej kin pokusiło sie o niego.

mara294

Jeszcze nie oglądałam Madeinusa ale to kwestia kilku dni :) Ostatnio zobaczyłam film Biała Masajka w którym również pokazane jest zderzenie dwóch światów. Afrykanskiego klimatu i obyczajów, bardzo brutalnych momentami, przy całkiem dla nas "normalnym" Europejskim świecie. To są niesamowite filmy które warto oglądać choćby dlatego aby takie porównanie zobaczyć i pozostać chwilę w pewnym zamyśleniu i zadumie nad złożonością naszego świata....

ocenił(a) film na 4
mara294

był w Tychach, w kinie Andromeda. oglądałam go w ramach spotkania DKF-u i malo kiedy tak się w kinie nudziłam jak na nim.

ocenił(a) film na 7
Jo_anna

spogladajac na twoj profil, latwo poznac dlaczego ci sie nie podobal... spojrz czasem szerzej dziewczyno, do ogarniecia jest o wiele wiecej niz myslisz

ocenił(a) film na 9
mara294

Powiem tylko, że wspaniały film. Przeniósł mnie na krótko w inną rzeczywistość. Niemal jak ze snu. Brutalny, realny, niejasny miejscami a mimo wszystko wielobarwny.
9/10

fexy

do konca nie umiem okreslic jaki...dziwny, obcy ? dobry tego jestem pewna heh, ale musze sie bardziej zapoznac z filmem "tego typu" :P warto zaobaczyc!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones