PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=290840}

Magia uczuć

The Fall
7,6 10 409
ocen
7,6 10 1 10409
7,0 6
ocen krytyków
Magia uczuć
powrót do forum filmu Magia uczuć

Poza wizualnymi atrakcjami (i historii o złamanym sercu dla siostry) nie znalazłem nic. A
może ktoś znalazł coś więcej w tym filmie?

archiwum_filmowe

Jakiej siostry?

ocenił(a) film na 8
archiwum_filmowe

Twoja strata, jeżeli nie znalazłeś nic więcej.

archiwum_filmowe

Zgadzam się z archiwum , piekne zdjęcia , krajobrazy , muzyka, niesamowite charakteryzacje postaci ale czegoś mi w nim brakowało , film troszkę za długi, niektore sceny zbyt rozciągniete , a po obejrzeniu czułam niedosyt
na plus fantastyczna gra aktorska dziewczynki

ocenił(a) film na 9
archiwum_filmowe

Albo se jaja robicie, albo jesteście ... (tu wstawcie sobie jakieś określenie na intelektualną jakość wątpliwej wartości). To film o magii opowieści, opowieści, którą chcemy dawać się oszukiwać. Koleś uwodzi dziewczynę opowieścią, bo chce ją wykorzystać do własnych celów, ale dziewczynka też wykorzystuje opowiadacza - do tego, żeby poskładać swój rozsypany świat. W opowieści jest logika i zasady, których brakuje światu, zabici zostaną pomszczeni i będzie happy end itp. Kiedy koleś chce zakończyć opowieść źle (bo mówi, że nie zna dobrych zakończeń), dziewczynka go terroryzuje i wymusza dobre zakończenie. Nawet później, jak oglądają film, chwila upadku do rzeki jest wycięta i skoczek ląduje na koniu (chociaż za fasadą tej opowieści tak naprawdę krył się upadek i próba samobójcza).
Opowieść pozwala ukryć grozę prawdziwego świata i my chcemy się za nią ukrywać, żeby tej grozie nie patrzeć w twarz.

ocenił(a) film na 10
selene_

nareszcie jakaś inteligenta WYPOWIEDŹ dotycząca tego wspaniałego i nietuzinkowego filmu szkoda że jej reżyser tak rzadko tworzy obrazy bo wychodzi mu to naprawdę dobrze ale Cela jet równie dobra chociaż gorsza fabularnie to wizualnie równie wysmakowana

użytkownik usunięty
selene_

świetny opis, mogłabyś pisać recenzje :3

archiwum_filmowe

Znalazłem pięknie dobraną muzykę, do której dopasowano wydarzenia (nie na odwrót) oraz smutną historię o przemijaniu. Trochę też o dziecięcym spojrzeniu na świat, które złagodziłoby nieco rzeczywistość i mocny akcent o tym, dlaczego którego człowiek tworzy i chłonie fikcję. Sens snucia opowieści i naginania prawdy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones