PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139432}

Makbet

Macbeth
5,1 311
ocen
5,1 10 1 311
Makbet
powrót do forum filmu Makbet

pomimo marnej noty na fw i tak uwazam ze jest najlepsza. przerabialem to w szkole wiec musialem przeczytac. a ogladajac widze ze to najlepsza wersja:)

stachos

Jeżeli to jest najlepsza ekranizacja, to chyba nie chce oglądać żadnej innej.

użytkownik usunięty
owadodestruktor

Nie kazdy musi lubiec Szekspira. Ja go uwielbiam. Ta jest rzeczywiscie co do joty wierna oryginalowi.

ocenił(a) film na 2

zły film, zrobiony totalnie na odwal...nie polecam!

Syndrius666

Bzdura. Film jest zrobiony świetnie, a gra aktorska pochodzi z najwyższej półki. Polecam!

ponder

Moim zdaniem ten 'spór' jest bez sensu. Gdyż... Dla mnie to nie jest 'film'' lecz teatr telewizji, a skoro jest to teatr to powinien być oceniany w innych kategoriach. Głupotą jest porównywanie teatru do filmu - to trochę jak porównywać muzykę klasyczną do muzyki pop. Jedni lubią teatr, a inni nie, dla jednych liczy się gra aktorska, a dla innych warte miliony efekty specjalne. Myślę, że po prostu trzeba starać się być obiektywnym i patrzeć z różnych perspektyw.

Wracając do meritum - wierność oryginałowi jest całkowita, a gra aktorska (moim skromnym zdaniem) nie zostawia żadnego pola do krytyki. Chciałbym zobaczyć takie przedstawienie na żywo.

ocenił(a) film na 7
Noctis

Mam takie samo zdanie, aczkolwiek dopatrzyłam się kilku drobnych różnic (m.in. w ekranizacji nie występuje Hekate, chociaż w dziele Szekspira pojawia się dwa razy).

Syndrius666

Twórcy chcieli pokazać poprzez tę produkcję klimat, który przedstawiał Szekspir czyli ten mrok i tajemniczość.

Syndrius666

Bo to w ogóle nie jest film... To teatr telewizji BBC i nie powinno go być na filmwebie.
To najwierniejsza sztuka. Gra aktorska jest wspaniała, a scenografia jest po prostu jak na teatr przystało - teatralna.

owadodestruktor

To teatr telewizyjny. Włącz sobie Edypa polskiego to zobaczysz, że scenografia może być jeszcze gorsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones