PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=151034}
5,8 120
ocen
5,8 10 1 120
Malevil
powrót do forum filmu Malevil

Opis

użytkownik usunięty

Malevil to film science fiction według powieści francuskiego pisarza Roberta Merle.
Opowieść rozgrywa się na wsi we Francji pod koniec XX wieku. Bohaterem filmu jest były dyrektor szkoły Emmanuel Comte, jest on właścicielem starego zamku Malevil. Przez przypadek, Emanuel i kilku jego przyjaciół znajdują się w piwnicy zamku podczas niespodziewanego wybuchu wojny jądrowej, dzięki czemu udaje im się przeżyć. Z czasem okazuje się, że inni również przetrwali kataklizm w okolicznych gospodarstwach i wsiach. Jednym z głównych wyzwań ocalałych jest odeprzeć groźbę nowej teokratycznej dyktatury , która rozprzestrzenia się w pobliskich skupiskach ludzi.

ocenił(a) film na 6

Dzięki wielkie za info. Ku mojemu zdziwieniu, ten całkiem nieznany mi film cholernie łatwo namierzyć. :-)

teokratyczna dyktatura? oglądając tą małą sektę zamkniętą w kolejowym tunelu nie pokusiłem się o taki zgrabny zwrot.

harkonen_mgla

No widzisz, jak niektórzy umieją zgrabnie ująć! Ja bym chyba też nie potrafił, choć wydawałoby się, że język giętki...

Bedrich

Młodość ma swoje umiejętność językowe, nie to co my...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones