PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=185752}

Malowany welon

The Painted Veil
7,6 55 359
ocen
7,6 10 1 55359
5,9 11
ocen krytyków
Malowany welon
powrót do forum filmu Malowany welon
ocenił(a) film na 10
mnulka

zgadzam się, książka dużo gorsza, z okropnie smutnym zakończeniem

ocenił(a) film na 7
ffidjii

Tak, to nie samowite jak ważne jest SZCZĘŚLIWE zakończenie!

ocenił(a) film na 9
mnulka

No sorry, ale gdzie w filmie było szczęsliwe zakończenie?? Chyba nie była nim śmierć Waltera!

ocenił(a) film na 7
kinomanka_1

Przepraszam, może za bardzo to przejaskrawiłam. Chodziło mi o to, że Jego żona zrozumiała co w życiu ważne. Pokochała Go na koniec. "Wydoroślała". W książce pozostała pustą lalą.

ocenił(a) film na 9
mnulka

No w tym znaczeniu to owszem :)

ocenił(a) film na 7
mnulka

Oj, nie zgodzę się - w książce również pod koniec Kitty zrozumiała, jak wiele błędów popełniła w życiu.
Przyznaję jednak, że film również urzekł mnie bardziej niż książka.

ocenił(a) film na 10
mnulka

Kobieto, spokojnie, czy ja gdzieś napisałam, że najważniejsze jest szczęśliwe zakończenie? Po prostu stwierdziłam fakt, że w książce zakończenie było dużo bardziej smutne niż w filmie...no i że film wg mnie był lepszy. Tu się nie ma co denerwować :)

ocenił(a) film na 7
ffidjii

Ale ja się nie denerwuję, to raczej ekscytacja, żadnych nerwów. Co to to nie.

ocenił(a) film na 9
mnulka

Zgadzam się, film jest lepszy.

ocenił(a) film na 7
kinomanka_1

Co w sumie rzadziej się zdarza, bo zazwyczaj jest tak, że to film książce nie dorównuje.

mnulka

Faktycznie film zdecydowanie lepszy. No i jak ktoś już napisał, w filmie jego żona pokochała Waltera, zrozumiała co jest dobre a co złe i zmieniła sie naprawdę.
w ksiażce niestety tak się nie stało. Nie pokochała Waltera nigdy, a jej "przemiana" była tylko chęcią zmiany a nie jej faktycznym dokonaniem się. Ale zakończenie daje nadzieję, ze jednak Kitty w końcu się zmieni...

Ale wracając do tego wątku mi również film podobał się bardziej.

ocenił(a) film na 8
mnulka

W koncu obejrzałam film. I zdecydowanie lepszy od ksiazki. Co prawda dodano to i owo ale to akurat lepiej:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones