PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474731}

Mamusia i tatuś

Mum & Dad
4,8 3 857
ocen
4,8 10 1 3857
Mamusia i tatuś
powrót do forum filmu Mamusia i tatuś

Wbrew opiniom co poniektórych "kinomanów", film jest profesjonalnie zrealizowany (nie ma tu ani ohydnie odbarwionych, cyfrowych zdjęć ani tandetnych efektów), ma dość sensowny, wyglądający prawdopodobnie scenariusz (uszkadzanie strun głosowych ofiarom), a przede wszystkim jest dobrze zagrany. Oczywiście, jest w nim wiele scen budzących obrzydzenie, ale takie było założenie filmu.

Śmieszy mnie w tym momencie wieszanie psów na "Mum & Dad", bo skoro to taki obrzydliwy film, to po co w ogóle było zabierać się za jego oglądanie? Przecież wiadomo, że horror ma albo straszyć, albo brzydzić. Jakoś kolejne odcinki "Piły" przechodzą przez nasz rynek bez większych oporów, zbierając sążniste zyski z biletów, a zaręczam, że jest tam o wiele więcej odpychających, krwawych scen. Trąci mi to więc pewną hipokryzją.

Natomiast co do polskiego akcentu w filmie - nie należy na niego w ogóle zwracać uwagi, bo nie ma on absolutnie żadnego znaczenia dla fabuły. Ot, jedno - wyrzucone całkiem ekspresyjnie ;) - przekleństwo i pojedyncza wzmianka, że dziewczyna jest z pochodzenia Polką. Nic więcej.

Za oryginalność, trzymanie się rzeczywistości (a nie radosne chlapanie na prawo i lewo posoką) i odpowiednią dramaturgię, a przede wszystkim za smakowitą dawkę surrealizmu - 8/10

ocenił(a) film na 6
lezard

Zgadzam się. z pewnym ociąganiem zabrałam się za ten film , sugerując się zresztą niesłusznie mnóstwem negatywnych opinii. Fakt , obrzydliwy był , momentami miałam ochotę wyłączyć , a jednak zobaczyłam do końca i wcale nie żałuję . Daję 6/10, zwłaszcza za ciekawy pomysł.

ocenił(a) film na 6
lezard

Uważam podobnie. Myślałam ,że film będzie gorszy jednak ciekawiła mnie jego fabuła.Okazało się ,że film nie jest taki zły jak go tutaj niektórzy "opisują". Miałam podobną myśl ,że jest wiele bardziej obrzydliwych filmów i ludziom to aż tak nie przeszkadza. Kiedy w "drodze bez powrotu" ,"wzgórzach mają oczy" itp. potworki mordują ,gwałcą itp. to film jest fajny a jak to samo robią ludzie to od razu film jest zły, ohydny, obleśny itp. A przecież są na świecie tacy ludzie, chorzy, mordujący innych, gwałcący ,mający chore przyzwyczajenia ,nałogi i zachowania .Jest takich ludzi coraz więcej. Niestety czy tego chcemy czy nie. Myślę ,że ten film miał w sobie głębsze przesłanie a twórcy to nie psychole ,którzy w filmie zawierają swoje zboczenia i perwersje .Film miał szokować by przestrzec nas czym może skończyć się zbytnia ufność ludziom w świecie ,w którym czy chcemy czy nie jest pełno świrów. Byle jak najdalej od takich "osobników" .Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
lezard

Może i troszkę i ocena zaniżona, nie powiem ale ocena 8 to też przesada, dużo ciekawsze filmy z lepszą fabułą, zdjęciami i aktorami mają ocenę poniżej 8semki więc na taką notę nie zasługuje, no ale w porównaniu do filmów Uwe Bolla np. BloodRayne, Dom śmierci itp. które mają ocenę ponad 3, to ocenka 4ry z hakiem też jest niesprawiedliwa więc daje zasłużoną 6steczke. A co do osób które uważają że ten film tworzyli psychole to chyba nie oglądali takich filmów jak Martyrs, Nekromantik, czy Seed: Skazany na śmierć wyżej wymienianego Uwe Bolla to są filmy których twórców można uznać za nie całkowicie normalnych, a już na pewno dziwnych ;p



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones