PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736182}
7,6 126 616
ocen
7,6 10 1 126616
8,2 54
oceny krytyków
Manchester by the Sea
powrót do forum filmu Manchester by the Sea

Jeden z najwazniejszych filmow roku. Bardzo wysoko oceniany zarowno przez krytykow, jak i widzow. Murowany kandydat do Oscara w najwazniejszych kategoriach. Z wybitna rola Casey'a Afflecka. A w Polsce pojawil sie w zaledwie paru kinach. Nawet w Warszawie mozna go zobaczyc tylko w Kinotece i nie we wszystkie dni w Kinie Lab. Wstyd UIP, po prostu wstyd.

____OSCAR____

no, słabiutko... ale brawa dla Kinoteki, bo oprócz Manchesteru będzie też przedpremierowo Moonlight (i to w środę w cenie promocyjnej oba filmy po 15 zł da się zobaczyć)

tolerancja91

zacofany cebulacki ciemnogród

ocenił(a) film na 8
julian_p

I po co obrażasz własny kraj?

ocenił(a) film na 7
truegod

Dlaczego obrazasz uzytkownika: Julian_P bezczelnie sugerujac, ze moze miec cokolwiek wspolnego z tym paskudnym tworem panstwowym?

ocenił(a) film na 7
Lothia

Jak tak gardzisz własną ojczyzną, to nie używaj polskiego i się wyprowadź.

ocenił(a) film na 7
Abatoniki

Ziomek, czy ja mam Cię MERYTORYCZNIE ZNISZCZYĆ? ;/

ocenił(a) film na 7
Lothia

Po prostu jesteś zwykłym hipokrytą i tyle mam ci do powiedzenia. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Lothia

Tylko nie do końca rozumiem jaki cel ma plucie na innych polaków bez względu na na twój stosunek do kraju.

ocenił(a) film na 7
JacuKoks

Dlaczego uważasz, że to, co tutaj napisałem to plucie na innych Polaków? Irytuje mnie wiele zachowań Polaków i nie widzę powodów, dla których miałbym się powstrzymać od krytyki. Może w żartach odcinałbym kupony od stylistyki wypracowanej przez Testovirona, ale żeby było to jakieś faktyczne plucie, nienawiść, jad, to raczej nie.

ocenił(a) film na 8
Lothia

Bardziej chodziło mi o to że wziąłeś w obronę pana juliana_p, który uciekł się do zwykłego hejtu. Krytykę rozumiem bo sam niejednokrotnie przeżywam frustrację związaną z pewnymi tendencjami w polskim społeczeństwie, natomiast prymitywne obrażanie uważam zwyczajnie za głupie. Być może mój poprzedni komentarz powinien być skierowany właśnie do juliana_p ale sądząc po jego wypowiedzi to by było rzucanie grochem o ścianę, a tak przynajmniej uzyskałem merytoryczną odpowiedź :).

ocenił(a) film na 7
JacuKoks

Ten pierwszy mój post tutaj, to akurat był LEKKO HUMORYSTYCZNY

ocenił(a) film na 8
Lothia

Ok nie wyłapałem ironii. Mój błąd.

Lothia

Ogarnij się...

ocenił(a) film na 7
teresman

Zastanawiam się jakimi intencjami kierowałeś się pisząc ten jednozdaniowy wysryw okraszony ENIGMATYCZNYM wielokropkiem. Jesteś tak naiwny, że myślisz, że po przeczytaniu tego posta, odejdę od komputera, zaparzę sobie rooibosa i popijając go na parapecie będę wpatrywać się nostalgiczne w okno i zastanawiać się nad swoim zachowaniem iks de

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
normalny77

xDDDD

Lothia

Zapraszamy do "Jak będzie w akapie - sekcja memów". Tam też jest pełno takich zakompleksieńców, na pewno odnajdziesz się w tym kółku wzajemnej adoracji pogardy.

Mefisto7

Jebawkowiczow wywiało na filmweb?

Lothia

Ogarnij się...

ocenił(a) film na 8
Lothia

Jako polonistka jestem pod wrażeniem elokwencji,erudycji i emancypacji?:))ale raczej powyższa tyrada należy do osoby płci męskiej....

ocenił(a) film na 7
estela

Tak, jestem mężczyzną. Dziękuję za miłe słowa, czasami dobrze przypomnieć sobie, że szacunek dla wiedzy zaszczepiony w gimnazjum czymś zaowocował.

Lothia

Gdyby jeszcze zaszczepiali potrzebę walki z poczuciem wyższości (zwłaszcza nieuzasadnionym)...

Lothia

"Ziomek, czy ja mam Cię MERYTORYCZNIE ZNISZCZYĆ? ;/"
(...)
"Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem"
No to merytorycznie czy jednak po chamsku?
Za merytoryczność chyba nie ukrywają postów :)

ocenił(a) film na 7
quba00

Co prawda nikt nie może być sędzią we własnej sprawie, ale spieszę donieść, że akurat nie było tam ani wulgarnych słów ani nawet niczego, co mogłoby urazić osobę, do której post był skierowany. W sumie nie wiem czemu skasowano.

ocenił(a) film na 9
Abatoniki

Ale nie mylmy pojęć - jest różnica między "gardzeniem ojczyzną" a gardzeniem jakąś grupą oszołomów, którzy znajdą się w każdej ojczyźnie

ocenił(a) film na 9
truegod

Myślę, że nie tyle chodziło mu o kraj i wszystkich, co o jakąś grupę ludzi, a wiadomo, że ciemniaki znajdą się w każdym kraju. Tyle, ze niefortunnie to wyraził

ocenił(a) film na 9
____OSCAR____

Ten dystrybutor pewnie sądzi, że lepiej się sprzeda w multipleksach film o potężnych samochodach pod tytułem Monster Trucks. Na taki film pójdą wszyscy "prawdziwi mężczyźni", bo dotyczy tematyki motoryzacji. Niestety taka sama sytuacja była z filmem "Hell or High Water". Też był grany w kilkunastu kinach w Polsce.

ocenił(a) film na 6
PlaceHolder

Wielka kpina z widzów. W Trójmieście filmu nie ma w żadnym kinie!

xtomix

A to *****

ocenił(a) film na 8
xtomix

A tak długo czekałem i faktycznie Gdańsk,Sopot,Gdynia-nigdzie nie ma.Liczyłem na Gdyńskie Centrum Filmiowe ale tutaj też porażka

ocenił(a) film na 9
Zodiak

Zachęcałem Gdyńskie Centrum Filmowe do filmu, ale widocznie niewystarczająco- udało mi się tylko nakłonić do przedpremiery 'La La Landu' i 'Moonlight' (10, 11, 12lutego)- 'Manchester' w Gdyni prawdopodobnie będzie jakoś w lutym pod koniec, a w gdańskim żaku już jest w repertuarze 17lutego

ocenił(a) film na 8
kingjulianPL

Ja uzyskałam jeszcze informację, że w Kinie Konesera w gdańskim heliosie będzie puszczany ten film w marcu :)

kingjulianPL

W Gdyni w GCF będą grali od 17 lutego.

ocenił(a) film na 9
xtomix

W gdańskim żaku już jest w repertuarze 17lutego. Obsuwa bo obsuwa, ale chociaż zdecydowali się wprowadzić

ocenił(a) film na 6
kingjulianPL

Dzięki za informację, trzeba będzie poczekać. Dziwne jednak, że multipleksy nie zdecydowały się wyświetlać go u siebie. A lecą tam pierdoły jak Monster Trucks. ;/

ocenił(a) film na 9
xtomix

Multipleksy multipleksami, one zawsze grały takie gówn*, ale Gdyńskie Centrum Filmowe mnie akurat zdziwiło, bo mi odpisali, że 'nie mają miejsca w repertuarze'. Tia, jednocześnie grając 'Józefa i Maryję', 'Balerinę' czy 'Kacpra i Emmę na Safari', na to jakoś sale są. Po prostu zamulili i teraz się skapnęli, że przegapili taki świetny film

kingjulianPL

GCF niestety często stosuje dość swoiste kryteria jeśli chodzi o dobór repertuaru a także pory seansów. Wielokrotnie "walczyłam" z nimi o zmiany godziny emisji filmów na bardziej dogodne dla ludzi pracujących, a nie tylko emerytów i bezrobotnych ;) Ale warto czasem narzucić swój punkt widzenia, bo to kino finansowane z podatków mieszkańców, a nie czyjeś prywatne widzimisię. A wracając do tematu - "Manchester by the Sea" wchodzi tutaj od 17 lutego.

ocenił(a) film na 9
Plomme

Też z nimi często walczę, albo raczej kulturalnie wymieniam zdania, bo się fajno gada i udało mi się kilka rzeczy załatwić, w tym kilka seansów, jak chociażby pokazy przedpremierowe 'Moonlight' w ten weekend.

xtomix

złóż zażalenie u dyrekcji multipleksów i kierowników obiektów, to oni , a nie dystrybutor decydują o repertuarze.

ocenił(a) film na 9
PlaceHolder

U nas wolą emitować jakieś żenujące "zenki" czy tym podobne kasznay niż ambitniejsze filmy, takie czasy niestety

ocenił(a) film na 6
____OSCAR____

napisałem do nich na formularz kontaktowy, z pytaniem czemu tak olewają widzów w Polsce, zobaczymy co odpiszą:

http://tylkohity.pl/kontakt

ocenił(a) film na 9
xtomix

Odpiszą Ci pewnie to, co mnie i wielu innym osobom, które od miesiąca co najmniej do nich piszą, wiedząc, że dystrybucja będzie porażką, że 'dystrybucja filmu to wiele składowych' sratata- dyplomatycznie i nic konkretnego

ocenił(a) film na 6
kingjulianPL

Ale jeżeli wiele osób będzie pisać, ktoś ruszy głową i może przemyślą swoją politykę, bo to już nie pierwszy raz coś takiego ma miejsce.

ocenił(a) film na 9
xtomix

Dokładnie tak! Ja tam zawsze staram się pisać argumentując, że 'wiele osób jest zainteresowanych', że na filmwebie 'dużo chce zobaczyć' i takie tam, zwykle to trafia, ale skoro udało się załatwić pokazy 'Moonlight', który jest cięższym i trudniejszym w dystrybucji filmem, to myślałem, że z 'Manchester' problemów nie będzie. Niestety się myliłem, no widocznie trzeba pisać i prosić, ale to też musi być wcześniej bo oni sobie układają repertuar w przód i tak miesiąc co najmniej trzeba prosić eh

xtomix

co odpisali?

ocenił(a) film na 6
____OSCAR____

Porażka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones