PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7540}
7,7 33 597
ocen
7,7 10 1 33597
7,9 27
ocen krytyków
Manhattan
powrót do forum filmu Manhattan

"Annie Hall" jak dla mnie miał wszystko - film był świeży, wciągający. Natomiast "Manhattan" to już powtórka. Teoretycznie celem jest ukazanie klimatu Nowego Jorku i tamtejszych elit, aczkolwiek łapałem się na tym, że to tylko pretekst dla Allena, żeby znowu pochwalić się samym sobą. Swoim nonszalanckim stylem bycia (jak wiadomo jego bohaterowie są w dużej mierze autobiograficzni), intelektem, którego mu nie można odmówić i niepoważnym podejściem do kobiet. Za pierwszym razem było intrygująco, teraz już się wynudziłem. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że przez narcyzm Allena, fabuła schodzi na 2-3 plan i dla reżysera to wcale nie problem, że znowu pokazuje to co wszyscy już widzieli. "Bo przecież dialogi są takie bystre i kpiarskie; bo przecież jazz...New York...". Przekrój elit NY już widziałem w "Annie Hall", więc wychodzi na to, że jeśli ktoś widział powyższy to "Manhattan" to już tylko odgrzany kotlet. Tylko dla fanów Allena. Pozdrawiam

kiryl_2

Nie bronię Allena... Ale tak ma wielu reżyserów. Że mają jakieś swoje tematy, i często się powtarzają... Martin Scorsese nakręcił wiele podobnych filmów. Modny Almodovar jest mistrzem powtarzalności i przewidywalności. Powtarzał się Charles Chaplin, Wim Wenders, Federico Fellini, bracia Coen itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones