PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=444258}
4,9 2 801
ocen
4,9 10 1 2801
3,5 2
oceny krytyków
Manhunt Polowanie
powrót do forum filmu Manhunt - Polowanie

Dość mocny film...

ocenił(a) film na 6

Miałem już możliwość zobaczenia tego filmu i powiem, że jest bardzo mocny i brutalny. Niestety oglądałem go w oryginalnej wersji językowej bez napisów...a że ja wcale norweskiego nie znam to rozmów między bohaterami nie rozumiałem. Ale dużo ich w filmie nie było więc zbyt wiele nie straciłem. Film ogólnie jest świetnie wykonanym slasherem. Jest kilka bardzo mocnych scen (np. scena spotkania tych "złych"), bardzo dobrze wykonanych. Film trzyma w dużym napięciu, które potęgują spotkania "zwierzyny" z myśliwymi...Gra aktorska jest dobra. Leśny klimat na duży plus (aż zacznę się bać chodzić na grzyby do pobliskiego lasu :P). Całkiem zaradna "final girl" nie patyczkuje się i jak ma szanse zabić napastnika to to robi.

SPOILER
Zakończenie filmu jest ciekawe...niby jest już sielanka ale jednak nie do końca i pewni losów bohaterki być nie możemy. Ba możemy się spodziewać najgorszego! Za co również plus.
KONIEC SPOILERA

Kurcze Norwegowie potrafią kręcić slashery :) Najpierw "Cold Prey" teraz "Rovdyr" no czekam na więcej :)
Daje 9/10 a co tam :D

ocenił(a) film na 6
_EemuU_

czyli mówisz, że rozmów nie wiele? i że wpływu na fabułę nie mają?

jeśli tak, to chyba sprawdzę to czym prędzej [lubię slahsery i lubię kino skandynawskie] , bo napisów ang/pol pewnie się nie doczekam :/

ps: jeśli interesują Cie skandynawskie slashery to jest jeszcze "duch topielca" i "midsommer" [ten drugi to to nadprzyrodzony slasher, wiec bezkrwawy ale podobno niezły]
no i duńskie "backstabbed" i "final hour" niestety oba mam tylko po duńsku i nie wiem czy coś skumam :/ napisów nie ma, dvd na ebay też brak :/

ocenił(a) film na 6
kangur_msc_CM

No nieznajomość języka zbyt dużego wpływu na zrozumienie fabuły nie mają. Bo początek filmu to typowe (przynajmniej się tak wydaje bo głowy nie dam) rozmowy pomiędzy młodymi bohaterami na wycieczce. No i o czy oni mogą gadać jak nie o głupotach :) A potem to już typowe ryki i krzyki i paniczne szukanie pomocy. Główni oprawcy też się nie odzywają (chyba nawet wcale) więc dużo się nie traci :)

O i dzięki za polecenie mi tych innych skandynawskich slasherów :) Ostatnio zaczynam odkrywać horrory z tych krajów :) pozdro

ocenił(a) film na 8
_EemuU_

w necie można znaleźć bez większych problemów polskie lub angielskie napisy .

ocenił(a) film na 6
arkasatana

Terez tak....wcześniej gdy oglądałem pierwszy raz trzeba było liczyć na znajomość języka norweskiego :D

użytkownik usunięty
_EemuU_

Jeden z oprawców krzyczy w pewnym momencie "Hej!" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones