PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375168}
6,1 4 664
oceny
6,1 10 1 4664
Mansfield Park
powrót do forum filmu Mansfield Park

W rzeczy samej- porażka

użytkownik usunięty

Okropnie nudny, zero emocji, klimatu i tego wszystkiego czego moglibyśmy się spodziewać w adaptacji Jane Austin. Źle dobrani aktorzy, zwłaszcza główne role Fanny i Edmunda. On jest strasznie mdły, anemiczny i pozbawiony wszelkiego uroku. Trup w szafie ma więcej życia od niego. Jeśli chodzi o postać Fanny, to nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że grająca ja aktorka jest po prostu strasznie brzydka...i ma końską szczękę. Strasznie irytująco manieryczna jej gra aktorska. Cały czas miałam nadzieję, że może się chociaż zabije i skończą się wreszcie te flaki z olejem.

ocenił(a) film na 8

ja bym dała nito 6/10 nito 7/10 ale aż taki film nie był straszny.
książka jest nawet dobra tylko produkcja to źle nakręciła .

nudny jak flaki z olejem, beznadziejne, sztywne dialogi...i Billie Piper z jej szczęką boksera.....O matko!!

Film to porażka-wycięli albo całkowicie zmienili większość scen a szkoda,bo jestem wielką fanką książek Jane Austen .

ocenił(a) film na 5

Zdecydowanie. Edmund przypomina mi jakieś emo chłopca, z tłustymi włosami. Postać Williama uratowała sprawę, cudowny aktor z cudownym głosem. Fanny ładniutka, ale powyżej nosa. Pochwaliłabym natomiast wybór dwóch sióstr Bertram, naprawdę piękne kobiety. I panna Crawford zresztą też. To stawiało momentami film ponad ekranizacją z 1999 roku, która też bardzo mi się nie podobała. I jak można krytykować Joe Wrighta za Dumę i Uprzedzenie, w świetle takich niefortunnych adaptacji?

ocenił(a) film na 4
chicquita

Kocham książki Jane Austen jak i sióstr Bronte. Często też oglądam filmy,ale ten film mnie nie zachwycił.
Aktorzy byli bez życia,sztywni bez emocji. Szkoda:( Mogłam wyłączyć po 5 minutach,ale staram się zawsze z szacunku dla reżysera obejrzeć do końca. Obejrzałam. Szkoda powieści,bo ma swój klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones