PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739462}
5,4 21 200
ocen
5,4 10 1 21200
4,5 11
ocen krytyków
Maria Skłodowska Curie
powrót do forum filmu Maria Skłodowska-Curie

Niestety reżyserka zaserwowała nam tanie i marne romansidło. Intelektualnie nie była w stanie udźwignąć tego tematu. Maria na zawsze odmieniała nasze pojmowanie nauki, ta kobieta jest dla nauki niczym Neil Armstrong stawiający pierwsze kroki na Księżycu, jaki widzimy jej obraz w filmie? - szkoda słów...

ocenił(a) film na 3
ffox87

film jest jaki jest, to fakt, ale nie próbuj przekładać niewydolności reżyserki na całą płeć, bo to nie tyle seksistowskie, co idiotyczne. Babka nie dała rady, ale nie jest przecież delegatką wszystkich reżyserek

ocenił(a) film na 3
grubyfrajer

Tekst nieco prowokacyjny, ale faktem jest, że kobiety, statystycznie, bardziej kierują się emocjami, co może zaburzać percepcję nauki. Sam doceniam wielki intelekt Skłodowskiej, więc żadnego seksizmu we mnie nie odnajdziesz.

ocenił(a) film na 8
ffox87

Statystycznie... Eh jak ja to kocham. To, że statystycznie tak jest to wcale nie znaczy, że wszystkie kobiety takie są to jest generalizowanie równie dobrze mogłabym powiedzieć, że statystycznie więcej wypadków na drogach powodują mężczyźni (gdzieś słyszałam, ale nie wiem czy to jest prawda- to tylko przykład), ale czy to znaczy, że wszyscy jeżdżą niebezpiecznie? Wydaje mi się, że jednak nie...

ffox87

Jak facet nakreci slaby film - to wina rezysera ze jest slaby.
Jak kobieta nakreci slaby film - to wina jej plci, bo "baby sie nie nadaja".
Eh, wszedzie zadufane w sobie smalce...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones