PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739462}
5,4 21 190
ocen
5,4 10 1 21190
4,5 11
ocen krytyków
Maria Skłodowska Curie
powrót do forum filmu Maria Skłodowska-Curie

Przyznam szczerze, że oczekiwałem po tym filmie chyba zbyt wiele, to co dostałem było naprawdę mierne. Postać Skłodowskiej-Curie została ogromnie spłycona, fakt - Gruszka bardzo dobrze ją zagrała, ale czegoś tutaj brakowało. Wszystkiego w tym filmie jest po trochu, dzięki czemu nic nie jest zrobione rewelacyjne, zamiast tego otrzymujemy naprawdę przeciętne wykonanie. Moje znużenie tym filmem było na tyle duże, że wielokrotnie ziewałem. Niestety porażka.

kuba_szulczewski

Niestety mam podobne odczucia :(

ocenił(a) film na 5
Joanna_Sliwka

Ja niestety również

kuba_szulczewski

Mam dokładnie takie same odczucia. Nastawiłem się, że zobaczę coś ciekawego, porywającego, wciągającego, ale się rozczarowałem. Gruszce, rzeczywiście, raczej nie można nic specjalnie zarzucić, ale największą wadą tego filmu jest scenariusz, który jest nijaki. Momentami miałem wrażenie, że ta produkcja jest o niczym, a co najgorsze - nie budzi żadnych emocji. Szkoda, bo mogło powstać coś naprawdę wielkiego.

ocenił(a) film na 3
kuba_szulczewski

I ja się dopiszę do powyższych wypowiedzi. O czym był ten film? O wielkiej naukowczyni? O wielkiej miłości? O emancypacji kobiet? O odwadze głównej bohaterki? O triumfie nauki? No właśnie niby trochę o wszystkim , czyli o niczym. Zabawy reżyserskie z obrazem (mgły, rozmazane ujęcia, tkliwe scenki z dziećmi) są dla słabym punktem produkcji. Rozpraszają zamiast budować jakiekolwiek napięcie, którego brak w tym filmie.

ocenił(a) film na 3
pozman

Oj zdecydowanie brak w nim napięcia.

ocenił(a) film na 3
kuba_szulczewski

Tak naprawdę film skupia się na dwóch wydarzeniach : śmierci męża Noblistki i Jej romansie. Najwybitniejsza Polka, dwukrotna Noblistka i jedyne co się pokazuje widzom to przeciętne romansidło do tego dość nudne. Nie miałem dużych oczekiwań ale bardzo się zawiodłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones