PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204542}

Maria

Mary
5,6 548
ocen
5,6 10 1 548
Maria
powrót do forum filmu Maria

Najnowszy film Abla Ferrary, 'Maria', to pełna krytyki wypowiedź na temat współczesnego świata w kontekście wiary w Chrystusa. Temat wyjątkowo aktualny, ale i łatwy, gdyż w dobie sukcesów 'Pasji' czy 'Kodu Da Vinci', nietrudno wrzucić kogoś na stos za odcinanie kuponów. Ferrara może i miał ambitne zamiary, ale nie potrafił ich zamienić na dobry scenariusz - wyszła mu momentami nachalna, dość łopatologiczna, powierzchowna i zupełnie nie wciągająca rozprawka o zepsuciu współczesnego świata, na domiar złego okraszona pseudokontrowersyjnymi rewelacjami na temat tego kim była Maria Magdalena. Film składa się z kilku nierównych epizodów, z których na dobrą sprawę tylko jeden jest godny uwagi - religijne nawrócenie dziennikarza granego przez Foresta Whitakera. Rozczarowujący jest natomiast wątek z Juliette Binoche - choć najbardziej intrygujący, to jest on zaledwie tłem dla pozostałych wydarzeń. Samą aktorkę można oglądać na ekranie przez około 20 minut. Nie jest to film tragiczny, ale jedyne co po sobie pozostawia, to wrażenie pustki.

użytkownik usunięty
eon_blue

No, ja się nie zgadzam z Twoim zdaniem :) Łopatologii brak, film przykuwa widza do fotela, te niby pseudokontrowersje rozwiewa postać Whiteakera, kiedy opowiada, co jego matka mówiła na ich temat - że nie o to chodzi, jakie rewelacje wychodzą, czy to apokryfy, czy inne wiadomości nt. życia Chrystusa, wiara (upraszczam łopatologicznie teraz ;)) polega na dawaniu świadectwa swoim życiem. Jeżeli chodzi o wątek Binoche, to moim zdaniem specjalnie nie jest na pierwszym planie, ale jako tło jest wystarczająco wyrazisty dla tego, co mówi się w tym filmie.
Jak dla mnie - bardzo dobry, niejednoznaczny, poruszający film, który skłania do refleksji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones