PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876952}

Martwe zło: Przebudzenie

Evil Dead Rise
5,9 21 177
ocen
5,9 10 1 21177
6,6 21
ocen krytyków
Martwe zło: Przebudzenie
powrót do forum filmu Martwe zło: Przebudzenie

Evil Dead bez Campbella to jak Die Hard bez Willisa, nonsens.

ocenił(a) film na 7
nepsO

moze bedzie jakies 10 sekundowe cameo :)

Roberto5976

Jak dla mnie to dobrze żeby nie było nawet na chwilę. Wreszcie wykroczyli poza bezsensowny seksizm dotychczasowego głównego bohatera i będą 2 silne kobiece postacie na miarę naszych czasów.

NieMamSwojegoZdania

Słaby trolling postaraj się bardziej.

Zbych13

A w życiu nie będę się starał, sam trollujesz.
Prawdę mówię. Poprzednia część już trochę odeszła od tego seksistowskiego absurdu i była super - w przeciwieństwie do oryginalnej serii. Teraz może wreszcie będzie przyzwoity horror, bo jest potencjał.

NieMamSwojegoZdania

Może wreszcie zrobią też Jason vs Kruger w wersji żeńskiej. Dosyć tej dyskryminacji. My chcemy Fredzię Krugerową !

eltoro10000

E tam, Freddy Kruger w moim odczuciu dobrze oddaje terror męskiego patriarchatu, w groteskowo gore-owym stylu. Nie zmieniałbym tej postaci na żeńską.

NieMamSwojegoZdania

Kruger i patriarchat? Nonsens, Freddie zabijał jak leci, nie kierował się płcią. No i był wredny jak teściowa...;-)

eltoro10000

Chłop psychopatyczny prześladowca stalker. Esencja toksycznego faceta - brzmi jak patriarchalny ideał.

NieMamSwojegoZdania

Hmmm, sorki, ale ja mam trochę inne ideały...

ocenił(a) film na 10
nepsO

Na pewno go nie będzie. Bruce już nie chcę grać w tej serii. I klimat filmu(krwawa sieczka bez humoru) nie pasuję do tej postaci. To nowe Martwe Zło będzie jak remake

nepsO

Dlatego tego nowego gówna nawet nie obejrzę. Zresztą film nie ma szans w połowie nawet dorównać dwóm pierwszym częścią. Film będzie skierowany dla nowego pokolenia czyli będzie słaby ,nudny i do dupy jak większość odgrzewanych kotletów i reaktywowanych marek.

ocenił(a) film na 7
Solaris_fw

i jeszcze bedzie silna czarnoskora kobieta ze srodowiska LGBTQ XD

sobanek

To brzmi spoko :) Brzmi innowacyjnie.

ocenił(a) film na 8
NieMamSwojegoZdania

Ty już nie trolluj, tylko leć się przyklej jajcami do asfaltu, jak innowacyjny aktywista na miarę twoich czasów

Dominiqueboy

To jest jakieś dziwne co piszesz, po co miałbym to robić i co rozumiesz przez słowo aktywista?

ocenił(a) film na 4
Solaris_fw

Przecież jedynka miała zupełnie inny klimat niż dwójka oraz trójka ( chyba najgorsza część cyklu, która przeszła przez piekło produkcyjne). Remake był bardziej w klimacie jedynki.

Solaris_fw

Też nie zamierzam. Pewnie kolejna próba zdobycia popularności na tytule. Po Galadrieli made by Amazoon mam dość "strong women" tego typu. Xena, Buffy itp były ok ale te netflixy, disneye itp przesadzają, brak umiaru i sexizm w drugą stronę.....przy tym żałośnie to wychodzi. Od pewnego czasu współczesne kino ma mi coraz mniej do zaoferowania...wolę wracać do klasyków, gdy filmy robiono wg pewnych, określonych zasad.

nepsO

Albo Zabójcza broń bez Gibsona, Blade Runber czy Indiana bez Forda itd. Poyebało tych amerykańców nieodwracalnie.

nepsO

Remake też był bez Campbella.

ocenił(a) film na 6
Ignacy_Szczukowski

Nie do końca. Po napisach jest scena, w której pokazany jest Ash z profilu. Mówi Groovy i odwraca twarz w stronę kamery.

frytek

Aha. To ja nie wiem, widziałem tylko oryginał, nie jestem w temacie, nie będę się więcej wypowiadał

ocenił(a) film na 6
Ignacy_Szczukowski

Stary, to nie był żaden atak na ciebie. Widzę, po profilu, że jesteś fanem horrorów i pewnie wiesz dużo więcej na ten temat niż ja. Wiem też co miałeś na myśli pisząc, że remake był bez Campbella. Ale nie wszyscy oglądają filmy do końca i byłoby dużym niedopowiedzeniem mówiąc, że nie brał w nim udziału. Małe cameo, ale mnie osobiście ucieszyło.

frytek

Spoko. Ja nawet nie pomyślałem o jakimś ataku na mnie, po prostu nie znam się na "Martwym źle".

ocenił(a) film na 7
frytek

bo były plany że mieli połączyć siły, Ash i Mia ale skończyło się na tylko na pierwszej części no dwa lata później zrobili serial co było lepsze pewnie niż ten pomysł na trylogie

ocenił(a) film na 10
Ignacy_Szczukowski

Cambel jest niestety star dlatego grał a raczej dawał głos do księdza na nagraniu. Był swirletny i też chciałbym być młody i piękny, wiecznie. I a sprawa że film naprawdę się udał

ocenił(a) film na 5
nepsO

To będzie martwe zło bez zła

deconstramus

Albo bardzo ZŁE Martwe zło.

deconstramus

Noo tak czyli bez Asha....

nepsO

Campbell ma cameo, ale nie w kadrze, tylko jako głos jednego z księży na winylu.

ocenił(a) film na 10
nepsO

Pierwsza część tła bez ascha. Ludzie mdleli, wymiotowali wie zrobili dwójkę w formie czarnej komedii j trójkę armię umarłych. Po za tym krytykujesz a nie widziałeś. Misie stare części od jedynki podabalo i wyobraź sobie że ta też jest świetna. Po seansie chciałem jeszcze, mało i chciałem iść od nowa do kina na ten sam film. Dawnotak dobrego hororu nie widziałem. Zazwyczaj mnie totalnie nudzą, dosłownie spać mi się chce. A tu mila niespodzianka dawno tak dobrego hororu nie widziałem. Bardzo downi że to aż smutne

MarcusZielinski

Mam pytanko. Nie chce mi się czytać opłacanych recenzji, oraz tutaj raczej sama młodzież która nie pamięta pierwszych części.
Ten horror ma przejawy czarnej komedii jak oryginał? Nie chce mi się łazić do kina tylko po to, żeby się zawieść.

ocenił(a) film na 8
SpeedyG

Nie ma. Są oczywiście elementy czarnego humoru, ale to pełnokrwisty horror ze świetnym klimatem. Można także zrobić dobre Martwe zło bez Asha- Lily jest w tym filmie świetna. Poza tym elementy tradycyjne dla serii są- chatka w lesie, piła, strzelba, księga. To bardzo udany horror, wiele lepszy od remaku z 2013 roku :)

ocenił(a) film na 10
SpeedyG

Original aż tak nie miał czarnego humoru dopiero druga część. Ludzie niby wymiotowali i mdleli to zrobili jaka druga część komedie. Pierwotnie to był horor. Raczej nie ma. Ale mi się bardzo podobał w morzu g#wna to był bardzo fajny film

MarcusZielinski

Ash był w pierwszej części.

ocenił(a) film na 6
nepsO

Bruce dostał trzy sezony serialu, moim zdaniem wystarczy, dobrze, że oddali pole nowemu pokoleniu.

ocenił(a) film na 8
lew890

Zgadzam się w 100 procentach. Bruce już swoje zrobił w tej serii i chwała mu za to.

ocenił(a) film na 10
nepsO

Wywalone w Bruce'a zrobił swoje 3 sezony na koniec i trafił do świata Mad Maxa i niech tam zostanie. Chwała mu za to był zajebisty ale się już skończył i nie chce. Aktorzy tutaj dali radę w każdym calu.

ocenił(a) film na 8
nepsO

Też tak myślałem przed obejrzeniem, ale się myliłem i to bardzo, bo film jest świetny i to bez dziadka Campbella!

nepsO

Na imdb piszą, że Campbell się pojawia na moment...
"Bruce Campbell: Dissenting Voice on Recording"
:D

nepsO

Bez Asha to nie to samo ....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones