PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449390}
6,3 32 080
ocen
6,3 10 1 32080
6,5 10
ocen krytyków
Martyrs. Skazani na strach
powrót do forum filmu Martyrs. Skazani na strach

Podobne Filmy?

ocenił(a) film na 7

Tak jak w temacie podawajcie podobne filmy do tego.

użytkownik usunięty
LegendeN

Najście (niekoniecznie podobny po względem treści, ale również solidna francuska ekstrema)
Blady Strach (dobry francuski film Aja, aczkolwiek bez rewelacji)
Gurotesuku (japoński, obowiązkowa pozycja dla każdego psychola ;))

ocenił(a) film na 7

Ja po oglądaniu tych japońskich produkcji jakoś inaczej zaczęłam na nich patrzeć :P

użytkownik usunięty
Domiva

Ja zawsze na nich tak patrzyłem :D

A tak na serio to myślę, że człowiek Zachodu chyba nigdy do końca nie zrozumie stosunku Japończyków do ciała i bólu. Może to przez kulturę samurajską? Ale ogólnie lubię ich "klimaty" ;)

ocenił(a) film na 7

Też pomyślałam o samurajach ;D
ja dopiero zaczynam z tego typu filmami wiec ciężko sie treściwiej wypowiedzieć ;)

użytkownik usunięty
Domiva

Daj znać jak coś fajnego zobaczysz :)

ocenił(a) film na 7

Pewnie ;)

ocenił(a) film na 10
LegendeN

Jak rzucacie takim mięsem jak gurutesuku, to i ja rzuce ''Red room'' :D

użytkownik usunięty
Tetris101

A dobra ta "czerwona komnata"? Ile byś jej dał od 1 - 10?

ocenił(a) film na 10

czerwony pokoik jak dla mnie cienizna, nie znajdziesz w nim wymyślnych tortur takich jak w gurotesuku czy guinea pig. Rozkręca się gdy zawodnicy przechodzą do przemocy seksualnej, pod tym względem jest jednak odważniejszy. Jednak dam 4/10. Może tobie bardziej przypadnie do gustu, punktujesz wyżej takie filmy niż ja.

użytkownik usunięty
Tetris101

No tak... to prawda. W moim rankingu taki film może nawet zostać uznany za arcydzieło ;)

Ale powiem Ci, że Gurotesuku jest dla mnie czymś więcej niż tylko rzeźnią. Może nie było to przez twórców zamierzone, ale przy okazji dał mi trochę do myślenia. Ale ogólnie chyba po prostu lubię te klimaty :)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

hmm a ja skusze się na drugą część komnaty, ma srednią ocen mniejszą ale róznie to bywa.
A co do gurutesuku dobrze że twórcy pokazali w filmie jak wielkie może byc uczucie dwojga ludzi, nawet w takiej chorej sytuacji.
Jedynie ostatnia scena nie przypadła mi do gustu, nie wiem co miała znaczyć ta śmieszna sytuacja. Sen bohaterki, mistrzostwo ładnie zakrecił w głowie.

użytkownik usunięty
Tetris101

Tak, dokładnie tak samo odebrałem przekaz Gurotesuku. A ten koniec... też na początku byłem poirytowany. Ale później mi się nawet spodobał, bo w ten sposób trochę rozładowany został ten okrutny klimat tortury.

Nie wiem... chyba nie znam bardziej brutalnego filmu od Gurotesuku. Ty?

ocenił(a) film na 10

hmm a srpski film ? Film samego diabła, mocny i chory :D

użytkownik usunięty
Tetris101

Owszem, Srpski film jest perfidny... ale jakoś Gurotesuku jest bardziej intensywny, bardziej mnie "wcisnął".

ocenił(a) film na 10

Momo a miłość przedstawiona w taki sposób http://www.filmweb.pl/film/Nekromantik-1987-107838.
Film ''po godzinach'' o podobnej tematyce oceniłeś bardzo wysoko, a ta pozycja nie interesuje cie >?

użytkownik usunięty
Tetris101

No właśnie obejrzałem, dzięki za link.
Już wczesniej wiedziałem o istnieniu Nekromantik, ale jakoś nie mogłem się zabrać. Zniechęcała mnie swiadomość, że film jest dziełem amatorskim.
Ale mnie pozytywnie zaskoczył, nawet bardzo. Koniec filmu jest genialny. Ktoś tam pisze na forum, że ta końcówka jest "śmieszna". A mnie pozytywnie wzruszyła. Jest taka "prawdziwa", taka szczera... a jednocześnie bardzo ironiczna, jeśli nie nawet sarkastyczna.
Z racji tego, że wiele takich filmów nie ma Nekormantik jest chyba jedynym w swoim rodzaju zboczeniem kinematografii. W tym sensie jest zboczonym arcydziełem, bo nie sposób go naśladować.
No i ta muzyka... chyba przez następne tygodnie będzie mi siedzieć w uszach ;)

Czy druga część jest godna pierwszej?

ocenił(a) film na 10

Przypomnij mi jak skończyła się pierwsza część :)

użytkownik usunięty
Tetris101

Główny bohater rozpruwa sobie nożem brzuch i ma przy tym wytrysk. Jednocześnie marzy mu się, że zaszlachtowany królik wraca do życia. Potem widać jego grób, który zaczyna być rozkopywany przez kobietę (widać damski but).

ocenił(a) film na 10

A to dwójka ma jeszcze lepsze zakończnie, haha bawi i przeraża :D w porównaniu do pierwszej części film, momentami nudzi, jednak skoro jedynka podobała ci się, to drugą część też warto obejrzeć.

użytkownik usunięty
Tetris101

Dzięki.
Jak Ci przypadkowo jeszcze coś wpadnie do głowy co mogłoby mnie zainteresować - daj znać ;)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
LegendeN

calvaire

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones