PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703899}
7,0 2 283
oceny
7,0 10 1 2283
3,5 2
oceny krytyków
Mary's Land. Ziemia Maryi
powrót do forum filmu Mary's Land. Ziemia Maryi

"Ludzie to dzieci Maryi","Maryja matką Boga(Boga ojca)"- jak można coś takiego w ogóle wymyślić, ogólnie cały film o Maryi, która tak samo jak na co dzień( no powiedz, że nie), przyćmiewa samego Pana Jezusa, który jest JEDYNĄ DROGĄ DO NASZEGO ZBAWIENIA. Ludzie otrząśnijcie się z tego katolickiego transu, poczytajcie Biblię, zbadajcie to trochę ze strony historycznej(kościół katolicki, Watykan). Najgorsze jest to, że ten film puściła w mojej klasie katechetka...

matti98

No i znowu te heretyckie wymysły. Naczytałeś się pewnie jakichś sekciarskich materiałów o wiarygodności komiksu o batmanie.

Zbadałam historię i znalazłam to:

"Gdzie jest Chrystus tam jest Kościół Katolicki"
Źródło: "List do mieszkańców Smyrny" Ignacego Antiocheńskiego (I w), który był trenowany osobiście przez apostołów Piotra, Pawła i Jana.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicyzm#Nazwa

"(...) wskazując na następstwa największego i najstarszego i wszystkim znanego, przez dwu najchwalebniejszych Apostołów Piotra i Pawła założonego i ustanowionego w Rzymie kościoła, który posiada tradycję od Apostołów i wiarę opowiadaną ludziom, a dochodzącą aż do nas drogą kolejnego następstwa biskupów – zawstydzamy tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób, ale nie tak jak trzeba, gromadzą koło siebie zwolenników, czy to dla swego upodobania, czy dla próżnej chwały, czy zaślepienia, czy fałszywych przekonań. Z tym bowiem kościołem dla jego naczelnego zwierzchnictwa musi się zgadzać każdy kościół, tj. wszyscy zewsząd wierni, bo w nim przez tych, co są zewsząd, zachowała się Tradycja Apostolska".
Źródło: "Przeciwko herezjom", III, 3, 1–2, Ireneusza z Lyonu (II w). Ireneusz był uczniem Polikarpa, ulubionego ucznia apostoła Jana. A po tych słowach wyliczył następców Piotra.
https://pl.wikiquote.org/wiki/Ireneusz_z_Lyonu

Albo zejdziesz na ziemię, heretyku, bo Jezus założył tylko jeden kościół, albo stanie Ci się to, co Piotr przewidział.

2 P 1,19-21:
"Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach. To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili <od> Boga święci ludzie".
2 P 3, 15-16:
"a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę".
1 Tym 3,15:
"Gdybym zaś się opóźniał, [piszę], byś wiedział, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones