PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703899}
7,0 2 283
oceny
7,0 10 1 2283
3,5 2
oceny krytyków
Mary's Land. Ziemia Maryi
powrót do forum filmu Mary's Land. Ziemia Maryi

Film dobry, ale dlaczego Maryja? Tylko Jezus Chrystus jest JEDYNYM pośrednikiem do Ojca! Ten
film to jeden z wielu religijnych filmów "kultowych" (heh!) jak np: "Moja reinkarnacja" lub "Wybraniec".
Zastanówcie się dlaczego w Radio M... ciągle powtarzają: "... zawsze dziewica...". Kłamstwo tysiąc
razy powtarzane... Tę prawdę stosuje się również w politycznych praniach mózgu.

ocenił(a) film na 8
jasmina_a

Hmmm... Wczoraj obejrzałem ten film. Jest to dość nowatorskie ukazanie pewnych prawd jak na mój gust, ale bardzo udane. Przede wszystkim dlatego, że jest proste w przekazie. Co do osoby Maryi to wybacz, ale chyba tytuł zbytnio nastawił Cię na odbiór w określonym kluczu myślowym (nie jest to żadna obelga, żeby nie było). Ziemia Maryi jest mimo wszytko filmem teocentrycznym, choć widać, że Maryja jest tam wyjątkową postacią. W samej konkluzji widać ewidentnie, że nie o Matkę Jezusa tam idzie, ale o Boga (z resztą pomiędzy świadectwami są te "wstawki z fabułą niebiańską", pokazujące prawdziwy cel - Bóg i Jego miłość). Sama forma prowadzenia fabuły w filmie jest dość głupiutka, ale taka ma być - jakieś tajne organizacje, agenci itp. to tylko pewna szata dla prawdziwego przekazu. Może powinnaś (?) obejrzeć go jeszcze raz i dostrzec pewne słowa, które sprawiają że film jest nie tyle "poprawny teologicznie", ale układa to tak jak prawdopodobnie jest. Napisałem prawdopodobnie, bo w niebie jeszcze nie byłem... :-) Teologią zajmuję się na co dzień i zapewniam, że nie dostrzegłem tam niczego co pod mariologicznym względem mogło by budzić grozę. Oczywiście możesz mieć swoje zdanie, ale zapraszam do ponownego obejrzenia i zreflektowania sprawy. Pozdrawiam!

jasmina_a

Kłamstwo, że pośredniczy, czy kłamstwo, że dziewica?

TangoAndWaltz

kłamstwo że pośredniczy i kłamstwo że ZAWSZE dziewica, jako dziewica Maria urodziła Jezusa, kolejne dzieci w wyniku naturalnego poczęcia

jasmina_a

Jakie kolejne dzieci?

Yook

Dzieci Józefa, braci przyrodnich Jezusa.

mormonau

A gdzie jest o tym napisane?

Yook

w Piśmie Świętym
księdze, na której opiera się chrześcijaństwo
i której generalnie nikt nie czyta... ewentualnie słyszy wałkowane fragmenty w świędyni

mormonau

http://www.parafiarajszew.pl/do-poczytania/czy-jezus-mia%C5%82-rodze%C5%84stwo
propunuję następnym razem dokładniej czytać Pismo Święte, a tym czasem znalezione objaśnienia w internecie, napisane przez ludzi, którzy znają się lepiej na temacie

Wookieyayou

Katolicy nie są dla mnie żadnym autorytetem...
Jeszcze żaden z nich nie powiedział mi nic szczególnego o Henochu, a z Miriam robią bóstwo niemalże, które - hahaha - zostało wzięte do nieba.
No chyba nie!

mormonau

Maryja jest pośredniczką i piszę to z pełną odpowiedzialnością i 100% pewnością. A dowodem jest dziecko, które mnie i mojej żonie urodziło się pół roku temu - po dwóch latach starań kiedy już nie było żadnej nadziei i złapaliśmy za różaniec. I możesz pisać CO TYLKO CHCESZ. Ja wiem na 100% a nawet na 110%, że to nie są żarty, wymysły i kłamstwa KK. Pozdro.

vortex1984

Wiesz, ja zacząłem otrzymywać to co chciałem, kiedy odrzuciłem wciskanego mi przez rodziców Jahwe na rzecz Kryszny - kilka modłów do hinduskiego boga i miałem wszystko czego zapragnąłem.
I w moim i w twoim przypadku działała psychologia. Jeśli czegoś mocno pragniesz - wszechświat zmierzy ku twojej myśli.

mormonau

Wszechświat :))) widzę, że póki co to jesteś jak dziecko na środku pola kukurydzy - motasz się, czujesz zagubiony. Myślisz, że znalazłeś już drogę po czym okazuje się, że to nie to czego szukałeś. Od Jahwe poprzez Krysznę aż do new age. Spoko - kiedyś byłem taki sam aż przyszedł moment nawrócenia. Szukajcie a znajdziecie, kołaczcie a otworzą Wam. - tyle w tym temacie

vortex1984

Możesz myśleć, że byłeś taki sam, lecz co ty możesz wiedzieć o mnie?
Wiara wiarą - ja po prostu nie mam ochoty czcić bijących się o atencję tworów.
I nie, nie myślę, że odnalazłem drogę, bo FYI ciągle jej szukam. Jednak wiem, że raczej Jahwe (a przynajmniej nie ten kult katolików) nie jest w stanie mnie zaspokoić. Póki co jestem sam dla siebie, i to się sprawdza.

jasmina_a

"Zwiedzione chrześcijaństwo"? - przez kogo?

jasmina_a

http://www.parafiarajszew.pl/do-poczytania/czy-jezus-mia%C5%82-rodze%C5%84stwo
jasmina_a propunuję następnym razem dokładniej czytać Pismo Święte, a tym czasem znalezione objaśnienia w internecie, napisane przez ludzi, którzy znają się lepiej na temacie

Wookieyayou

jasmina_a wybacz, myśl skierowana nie do ciebie, a do mormonau

ocenił(a) film na 8
jasmina_a

Dlaczego Maryja? Nie sądze, że drogi autorze zechcesz uczynić to co Ci powiem ,bo nie chcesz wiedzieć a jedynie wyrażasz swoje zniesmaczenie, do czego masz prawo, ale jeśli bedzie ku temu okazja to polecam lekturę Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Ludwika de Monfort. Tam dowiesz się dlaczego Maryja. Niech Ona Opiekuje się Tobą. Wszystkiego dobrego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones