PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98590}

Marzyciel

Finding Neverland
7,6 253 587
ocen
7,6 10 1 253587
6,8 25
ocen krytyków
Marzyciel
powrót do forum filmu Marzyciel

Nie zachwyca

ocenił(a) film na 6

Jestem rozczarowana, liczyłam na coś lepszego. Przecież zaangażowano świetnych aktorów,a główny bohater musiał być interesującym człowiekem. Można było zrobić naprawdę dobry film. Coś się nie udało. Oglądnijcie sobie takie filmy biograficzne jak:Amadeusz, Pianista, Piękny umysł. Ci bohaterowie robią wrażenie. A o postaci J.M. Barriego szybko się zapominana.

Rukhsar

Podpisuję się obiema rękami. Też się mocno przeliczyłam.

użytkownik usunięty
Rukhsar

rowniez popieram. Ten film jakos podswiadomie porównywalam do Hooka .. i w porownaniu z nim przesłanie o zachowaniu w sobie pierwiastka dziecka zawarte w Marzycielu nie przekonuja.

Tak...tyle się o nim mówiło... i te nominacje. Film jak dla mnie dość słaby. Dziwne, że tyle ludzi się nim zachwyca.

wre

niestety tez sie rozczarowalam:(i mimo,ze gra tu Johnny i Kate to film nie porywa nas w swiat wyobrazni.brakuje mu tej "magii".

ocenił(a) film na 9
nomiczek

a na mnie film zrobił wrażenie. Bardzo mi sie polobał :)

użytkownik usunięty
Rukhsar

Film w moim mniemaniu beznadziejny. Widziałam lepsze. Zbytnio przereklamowany. Podobała mi się jedynie muzyka. I za to należał się oskar dla J. Kaczmarka. I zgadzam się że o postaci Barriego się zapomina po obejrzeniu.

Widziałam Marzyciela jakiś tydzień temu, i cały czas o nim myśle. Baardzo mi się podobał. Uderzył mnie, i pozostawił w błoogim stanie nietrzeźwości umysłu:) Że tak to ujmę. I bardzo polecam.:]

ocenił(a) film na 9
Rukhsar

Dżizas! Przecież to nie jest film biograficzny! Więcej tam fabuły niż faktów! Dla mnie to piękna, leniwie opisana historia, będąca baśnią... ;-)Wspaniały Depp, eteryczna Winslet... Ech, z chęcią obejrzę jeszcze raz...

ocenił(a) film na 8
Rukhsar

aa mi się podobał .. i tego się będę trzymać ;]

Rukhsar

Ja również się zawiodłem ogladając ten film. Muzyka jest świetna, pomysł również, aktorzy i ich kreacje również, lecz reżyser nie wykorzystał do końca tych plusów. Jak ktoś napisał brakowało w nim magii, której zapewne wielu się spodziewało. Lepszym filmem w moim przekonaniu był "Charlie i fabryka czekolady" - bardziej magiczny. Można powiedzieć że to film biograficzny, lecz i do tego gatunku nie pasuje.
Pozdro

buli_3

Cóż... Film mi się podobał... Może mogło być lepiej, ale nie rozczarowałam się. Jedno jest pewne: Depp jest wspaniały ;)

ocenił(a) film na 10
Kruszi

A dla mnie film był piękny ! Ukazanie dązenia każdego z nas do własnej Nibylandii, Pokazanie iż nie wszystko jest tym na co wygląda, że prawie wszystko możemy zmienić jeśli tylko uwierzymy, a także przeciwstawna postawa młodego Peter'a, który twierdzi że " TO TYLKO " jest tym czym jest !! Moim zdaniem film jest naprawde super, zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdzie ludzie zapominają o mażeniach !! A co do aktorów to nie chciał bym widzieć w tej roli nikogo innego niżeli DEPP, on po prostu potrafi zagrać wszystko, i do każdej roli przykłada się bardzo solidnie !! Dla mnie jest to naprawde super film i nic ani nikt nie zmieni mojego zdania !!

kaczorek1984

wedlug mnie to byl strasznie nudny film, ja bym stwierdzil ze to byl film obyczajowy(czytaj nudny).

Rukhsar

No cóż, mnie np "Piękny umysł" poprostu znudził, a główny bohater rozczarował. Co innego "Marzyciel" - naprawdęobejrzałem to z przyjemnością, więc nie mogę sięz Tobą zgodzić. Zwłaszcza, że ten film, według mnie podejmuje temat dużo bardziej znaczący niz schizofrenia.

ocenił(a) film na 10
kit_khanan

Zgadzam się z Tobą w 1000 % Film jest rewelacyjny i naprawde nie wiem czym tutaj, niektórzy ludzie, się rozczarowali Oo

ocenił(a) film na 7
Rukhsar

A mnie troszkę rozczarował. Johnny Deep grał w nim dobrze, ale brakowało tego czegoś. Nie wiem czy to była wina reżysera (bo na pewno nie aktorów), ale uważam, że można było zrobic to lepiej...

ocenił(a) film na 7
veritas

Film, według mnie, jest bardzo dobry, ale również uważam, że nie jest genialny, nie porywa jakoś specjalnie. Aktorsko oczywiście same plusy. Jednak zgadzam się, że czegoś tu zabrakło...

ocenił(a) film na 10
Rukhsar

Jak dla mnie swietny film i niesamowity kunszt aktorski deppa. Zapewne większość z Was uwaza ze nie zagrał tutaj dobrze mimo, że za aktorem nie przepadam to jego nieprzesłodzone miny i prostota jego gry tutaj wkomponowała sie przepięknie. Dorosły człowiek z wybraźnią małego dziecka....piękny film, który dotyczy każdego z nas,że za szybko dorastamy a w końcu nawet w 70-dziesięcio latku jest dziecko, trzeba tylko uwierzyć;]

ocenił(a) film na 10
Rukhsar

dla mnie niesmaowity wspaniały film, który pozostaje w pamięci na długo po obejrzeniu. a muzyka dwięczy w uszach. naprawdę brawa dla pana Kaczmarka. muzyka świetnie została wkomponowana. na niektórych scenach aż chciało mi isę płakać ze wzruszenia. film to arcydzieło, szkoda że nie wszystkim się podoba. mówi o marzeniach w tak wspaniały sposób..

ocenił(a) film na 10
Rukhsar

nie chcę n ikogo obrażac, bo wiem że sa rózne gusta, ale... oglądałam po ra zpierwszy ten film z koleanką, która poprostu nie mgoła usiedziec ,bo bardziej jej się ppodobają debilne romantyczne komedie amerykańskie,. kompletnie nei mogła skumac marzyciela. wiem, ze tu sa lduzie mąrdzejsi od niej, ale chyba określenie "beznadzieja" to zbyt prostackie podejście

ocenił(a) film na 10
Rukhsar

mnie sie tam podobał.
I sie wzruszyłam w jednej scenie.

ocenił(a) film na 10
BasIx

Marzyciel - piękny film - na samym końcu płakałam jak małe dziecko.
Wzruszyłam sie cholernie.
Bardzo bardzo ładny film.

ocenił(a) film na 10
BasIx

Marzyciel - piękny film - na samym końcu płakałam jak małe dziecko.
Wzruszyłam sie cholernie.
Bardzo bardzo ładny film.

ocenił(a) film na 10
NaShI

Kurde znów problemy (techniczne)- sorki.
:)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Rukhsar

Nie dziwi mnie to, że tak wielu osobom się nie podobał. To film do którego trzeba użyć wyobraźni, wrażliwości. Pomysł niezwykle oryginalny, film jedyny w swoim rodzaju. Wspaniała realizacja i znakomite kreacje aktorskie zwłaszcza Johnnego Deppa i Dustina Hoffmana. Nazywanie go "słabym" to dość kontrowersyjne stwierdzenie. Można powiedzieć, że osobiście kogoś nie zachwyca, absolutnie jednak nie można go nazwać słabym.

Osobiście bardzo mi się podobał, jednak rozumiem, że nie trafia do wszystkich. Tak już jest z kinem

Rukhsar

A mi się podobał, może poczatek trochę sie przeciągnał, ale jako całość był piękny. Film o marzeniach i o tym jak duzo mogą zdziałać, gdy zacznie się naprawde fruwać po przestworzach nibylandii :D dla mnie właśnie taki był ten film

ocenił(a) film na 10
marti_18

Jak sie niektorych czyta na tym forum to mozna zwatpic.. jak mozna porownywac ten film z Hookiem??!! dosc prostackim w porownaniu do Marzyciela "amerykanskim gniotem", ze uzyje kolokwializmu. Rowniez Fabryke Czekolady przewyzsza o glowe, gdyz w Marzycielu trzeba sie wykazac wlasna wrazliwoscia i wyobraznia. Juz pomijajac fakt, ze te filmy traktuja o kompletnie czym innym.

ocenił(a) film na 10
kinuba

To jest pierwszy film na ktorym sie ,,rozkleilam,, ostatnie sceny byly tak piekne i wzruszajace ze chyba tylko czlowiek o kamiennym sercu sie nie wzruszyl.Cudowny film z udziałem cudownych aktorów (zwłaszcza Johnnego).Jako mala dziewczynka uwielbiałm ogladac Piotrusia Pana i naprawde dla mnie wszystko bylo idealnie-moglabym to ogladac codziennie.

ocenił(a) film na 10
kinuba

To jest pierwszy film na ktorym sie ,,rozkleilam,, ostatnie sceny byly tak piekne i wzruszajace ze chyba tylko czlowiek o kamiennym sercu sie nie wzruszyl.Cudowny film z udziałem cudownych aktorów (zwłaszcza Johnnego).Jako mala dziewczynka uwielbiałm ogladac Piotrusia Pana i naprawde dla mnie wszystko bylo idealnie-moglabym to ogladac codziennie.

ocenił(a) film na 10
Rukhsar

uważam ,że film świetny. główny bohater jest chyba jedną z najbrdziej interesujących osób jakie 'poznałam'. mysle caly czas o tym filmie. Marzyciel pokazuje jak można dostrzeć piękno w tym szarym świecie. Wielu osobom się ten film nie podoba , poniewaz uwazam jest to tylko film dla ludzi którzy 'rozumieją' i równiez umieją dostrzegać piękno zycia.

ocenił(a) film na 3
Rukhsar

film nudyny, bez nadziejny , nic sie tam nie dzialo, wogole grali jak kukly , uspilam sie.

ocenił(a) film na 8
ambershine

ambershine nudna

powiem wprost marsz do szkoly pij mleko a bedziesz wielka a komentarze zostaw innym, gdy dorosniesz przyjdzie czas na takie filmy jak Marzyciel a teraz pozostaje niestety zostac przy "Hannah Montana"


p.s.
a film bardzo dobry

ocenił(a) film na 3
grzes1962

hahaha wal sie albo konia nie ogladam jakiejs montany, moze to dla Ciebie, skoro znasz takie tytuly?? marzyciel niczym sie nie rozni od takiej montany

ambershine

To znaczy dla Ciebie się nie rożni . Dobre nie ma akcji to kicha. :)

ocenił(a) film na 9
Rukhsar

Moim zdaniem piękny, bajkowy film i bardzo wzuszający. Piękna muzyka i zdjęcia. Mnie wcale nie zawiódł :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones