PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98590}

Marzyciel

Finding Neverland
7,6 253 575
ocen
7,6 10 1 253575
6,8 25
ocen krytyków
Marzyciel
powrót do forum filmu Marzyciel

Zanim oglądnąłem ten film, byłem pewien, że Johnny Depp nie jest w stanie zgrać z poważnej roli.
Wiedziałem, że nie zobaczę go w filmie psychologicznym. A jednak. Na przykład Freddie Highmore
(Peter) jest stworzony do poważnych ról.Ich doskonała gra aktorska zwaliła mnie z nóg. Oboje
ożywili też swoje role w "Charlie i fabryka czekolady", mimo że film był lipny. W tym aktorskim
duecie doskonale im się pracuje. A co Wy o tym myślicie?

jpytel

Nie wiem, ja tam odnośnie wspomnianego przez Ciebie filmu (i innych) mogę powiedzieć tyle, że jak Tim Burton to na 80% = Johnny Depp + Helena Bohnam Carter :D nie widziałam Charliego i fabryki czekolady, więc odnośnie tego duetu sie nie wypowiem, za mało ich widziałam by wyrobić sobie opinię. W Marzycielu natomiast Freddie - zgadzam się - zagrał całkiem nieźle.

Marzyciel nie jest filmem psychologicznym, a przynajmniej nie został do takiego zakwalifikowany. Wiadomo, że w życiu bohatera musiały wydarzyć się rzeczy, które miały skutek w jego psychice, inaczej nie wymyśliłby Nibylandii, ale poza krótkim "szkicem" tych wydarzeń nic wiecej tam nie ma, więc teoretycznie nie można tego filmu nazwać psychologicznym. Idąc jednak Twoim tokiem myślowym można by rzec, że Johnny Depp zagrał w wielu filmach psychologicznych, np. Sekretne okno czy Rozpustnik, które również nie są klasyfikowane jako psychologiczne, mimo, że psychologia odgrywa tam kluczowe, lub bardzo duże znaczenie. I to odniesienie do pierwszego zdania Twojej wypowiedzi: jest wiele filmów w których Johnny stworzył "poważne" kreacje bohaterów, jak choćby te wspomniane powyżej. A sama widziałam może z 1/10 filmów, w których zagrał, więc zaryzykuję stwierdzenie, że jest takich cała masa...

anusza

Właśnie przeczytałam: http://www.filmweb.pl/person/Johnny.Depp/biography. Generalnie Depp grywał głownie w poważnych produkcjach i tworzył kreacje najczęściej mroczne i poważne...

anusza

Zgadzam sie z taką opinią. Sam "Edward Nożycoręki" jest poważną rolą. Jednak nie mogę się wyzbyć uśmiechu na jego widok - wowczas przypominam sobie Jacka Sparrowa, Willego Wonkę, i Zwariowanego Kapelusznika. Jack zagrał je doskonale, więc zawsze będzie dla mnie pocieszną postacią.

anusza

A co uwazacie o "Jezdzcu Znikad" ja strasznie niecierpliwie czekam na ten film

ocenił(a) film na 10
jpytel

jpytel, nie wiem czy Twoje pytanie jest dalej aktualne , ale 2 godziny temu wróciłam z kina i powiem Ci, że rola Deppa była jedną z tych, którą można śmiało zaliczyć do " pociesznych ekscentryków" i " kradnących sceny", czyli Johnny w swoim żywiole :) Co do filmu - Spoko ale bez większej rewelacji. Oscary się raczej nie posypią...

Pozdrawiam :)

kamkaa1

DZIEKI WIELKIE moje pytanie w kom. aktualne, a w temacie tylko do polowy.

ocenił(a) film na 10
jpytel

Spoko :)

ocenił(a) film na 9
jpytel

Oglądnij sobie świetną produkcję gdzie wystąpił z DiCaprio "Co gryzie Gilberta Grape'a". Też dosyć dobra.

jpytel

Ja za to polecam Blow

ppaulinaa

gdzie to mozna sciagnac??

ppaulinaa

albo pooglądac

jpytel

Ściągnąć można zapewne przez torrenty, ale tak to nie wiem.

ppaulinaa

nie no torrentów wole sie nie czepiać.

jpytel

ale dzieki
:))))

jpytel

Wiele filmów możesz obejrzeć na kinomaniak bądź ekino za darmo :) Zapewne po tych dwóch miesiącach już to obejrzałeś, ale jeśli nie to tak Ci napiszę, żebyś wiedział na przyszłość.

Polecam wyżej wymienione filmy, oba z nich oglądałam i oba z nich to dramaty. Johnny zagrał tam świetnie i jestem pewna, że może Ci się spodobać :D

Bellss123

jestem na kinomaniaku od dluzszego czsu. włsc. wszystko tam ogladam bo w telewizji same "durnoły-ględoły" (Jack Sparrow)

ocenił(a) film na 9
jpytel

Załamuje ręce jak słyszę, że Johnny Depp nie zagrał żadnej poważnej roli. Ja rozumiem, że od czasu Piratów z Karaibów stał się trochę komercyjny, no ale bez przesady.
Polecam zaznajomić się z moim zdaniem jego najlepszymi kreacjami:
- Co gryzie Gilberta Grape'a
- Benny i Joon
- Odważny (!)
- Sekretne Okno
- Sweeney Todd

A jeśli chodzi już o samą grę aktorską to uwielbiam go w Dziennik Zakrapiany Rumem

ocenił(a) film na 8
lucymaud

W pełni się zgadzam. Większość nie zna innych filmów z nim i kojarzy go tylko z rolą Jacka Sparrowa, którą doceniam ale uważam, że nie była szczytem jego możliwości. Te filmy, które wymieniłeś (Sekretnego Okna nie widziałem jeszcze) są dowodem jego wysokich umiejętności. Dodałbym jeszcze "Donnie Brasco", też dobra rola.

A co do samego "Marzyciela", moim zdaniem bardzo dobra gra aktorska Johnny'ego. Nie mam mu raczej nic do zarzucenia. Spisał się świetnie. Jest wielkim fachowcem w swoim fachu i naprawdę lubię filmy w których zagrał.

ocenił(a) film na 10
kuakrzys

Ja teraz oglądam różne filmy J.D. właśnie po to, żeby wyleczyć się z Depp = Sparrow. A "Marzyciela" uważam za cudowny film.

ocenił(a) film na 8
jpytel

Film świetny. Piękna opowieść. Przesłanie, które każdy człowiek powinien wziąć sobie do serca. Nawet dorosły nie powinien zamykać się w klatce, a wierzyć, marzyć, odrywać się od rzeczywistości. Rola Deppa jak zwykle mnie zachwyciła, jest według mnie niesamowitym aktorem o ogromnym talencie. I pamiętajmy... "wystarczy wierzyć...". Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
jpytel

Bardzo lubię Johhnego Deppa jako aktora. Jeśli chodzi o ten film to również stanął na wysokości zadania. ,, Marzyciel" to wspaniały film ze świetnym przesłaniem. Każdy powinien marzyć, niezależnie od wieku. Myślę, że dorastając nie powinniśmy zabijać w sobie dziecka, tylko próbować ocalić w sobie choć jego część, wtedy świat staje sie lepszy, a życie poniekąd prostsze.

Pyzatym to świetny wyciskacz łez, a jeżeli chodzi o Deppa i filmy tego pokroju to polecam Blow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones