PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111}

Maska Zorro

The Mask of Zorro
6,9 78 945
ocen
6,9 10 1 78945
5,9 12
ocen krytyków
Maska Zorro
powrót do forum filmu Maska Zorro

Żałuję , że dopiero teraz go zobaczyłem. Ale było warto. Dziwne, że nie dostał żadnych nagród.

tomiqu

mi się odrazu rzuca w oczy pierwsza scena Banderasa - zaczyna grać i widać porządny warsztat, każde jego spojrzenie, mina jest perfekcyjne i przemyślane, uwielbiam go :) to jest jeden z tych filmów w których obsada jest rewelacyjna i który można ogladać dziesiątki razy podziwiając ten perfekcjonizm

ocenił(a) film na 4
tomiqu

Dałabym niższą ocenę ale było kilka dobrych scen walki, kaskaderzy odwalili kawał roboty no i scena tańca pięknie oddała hiszpański temperament, ale nie mogę ścierpieć tych niedociągnięć, niedomówień i banalnej fabuły. Gra Banderasa wcale mnie nie urzekła, emeryt skaczący po dachach, humor jak dla mnie prostacki. Czy ktoś może mi wyjaśnić w jakim celu była stworzona ta potworna scena, w której główny bohater wypija tą ciecz, w której jest zanurzona głowa (sic!) jego brata?

ocenił(a) film na 7
Magdalena_filmweeb

38 lat i emeryt. bez przesady. scena o której wspominasz mnie też zaskoczyła. humor niekiepski, film co najmniej dobry.

ocenił(a) film na 4
szta

Chodziło mi o pana Hopkinsa, a ta scena do dziś mnie przeraża ;)

ocenił(a) film na 7
Magdalena_filmweeb

Cóż, gdyby każdy film miał wyszukaną, niekonwencjonalną fabułę, to ostatecznie taka oryginalność też stałaby się banalna :)
Maska Zorro w istocie, do bólu przewidywalna, ale w tym jej urok - prosta historia ubrana w świetną jak dla mnie obsadę i fantastycznie zrealizowany montaż oraz efekty (które o dziwo nie powodują 'przegadania').

ocenił(a) film na 8
tomiqu

Ale za to dużo nominacji do różnorakich nagród, tak czy siak nie przeszedł bez echa. Bardzo dobre kino przygodowe.

tomiqu

Mogę wiedzieć, po co do takiego filmu jak Zorro efekty komputerowe? Walczyli tam szablami, nie mieczami świetlnymi.

tomiqu

Ostatnio w jednej ze scen dostrzegłem chyba green screen. Musze wrócić do tej sekwencji by się przyjrzeć dokładniej. Chodzi o końcówkę, gdzie Zorro walczy bodajże z kapitanem. Jakoś upada na rusztowanie, a pod nim widać kopalnie. Strasznie dużo zielonej poświaty było. Jakby właśnie nakręcono scenę na green screenie.

ocenił(a) film na 9
tomiqu

Zgadzam się!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones