PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600122}

Maska grozy

ChromeSkull: Laid to Rest 2
4,4 817
ocen
4,4 10 1 817
Maska grozy
powrót do forum filmu Maska grozy

Część pierwszą obejrzałem w sumie przez przypadek i powiem szczerze że zrobiła na mnie dobre wrażenie.Kiedy dowiedziałem się że będzie "dwójka" z niecierpliwością czekałem na premierę.

Obejrzałem (niestety bez lektora lub napisów) i powiem jedno-film jest do doopy,w pierwszej części postać mordercy intrygowała bo kompletnie nic o niej nie wiedzieliśmy,do tego miejsca akcji było dość ciekawe (jakies zadupie,stare chałupy,bezdroża itp),no i to trzymanie ofiar w trumnach,komunikowanie sie z nimi przez smsy oraz filmowanie- całość mimo sporych niedociągnięc była ok.

Część druga ssie od początku,juz samo to że facetowi zrekonstruowano gębę jest debilne (końcówka części pierwszej pokazała co z jego twarzy zostało),potem dowiadujemy się że gostek jest szefem jakiejs organizacji przestępczej,że prowadzone jest śledztwo itp,itd...chujnia.

Akcja przez dłuższą część filmu dzieję sie w dwóch,trzech miejscach,sceny morderstw takie sobie,może 2-3 są na poziomie.
Mamy też scenke gdzie zabójca ściąga maskę i widzimy jego zrekonstruowaną mordę-pytam się po co takie zabiegi?,jeżeli miało to kogoś przestraszyć to sorry reżyserze ale nie te czasy,dobre to było w przypadku Jasona Voorheesa prawie 30 lat temu.

Ja o tym filmie zapominam-3/10 tyko za wyżej wspomniane sceny zabójstw.


Psycho_Daddy

Film nie był taki zły, jak go tu opisałeś. Owszem, nie jest to kino wybitne, czy nawet do tego aspirujące, ale z pewnością w czasach gdy trudno dostać nawet przeciętny horror/thriller to wybada nad wyraz dobrze.

Pierwsza część była fajna. Postać mordercy, jego tajemniczość, gore...
Druga to najprawdopodobniej chamski skok na kasę reżysera (producentów?) no i wyszło co wyszło, a nie wyszło źle.
Można znaleźć kilka głupot jak chociażby wysyłanie po jednym policjancie na akcję, bezproblemowe wejście na posterunek policji mordercy i o zgrozo wyczołganie stamtąd świadka (nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał (sic!)), no ale to wszystko rekompensują bardzo dobre efekty gore.
Wracając jednak do genezy powstania tej części. Chciało się zarobić, trzeba było w jakiś mniej lub bardziej logiczny sposób ożywić zabójcę. Wybrano motyw z jakąś "firmą".
I oto mamy garstkę osób, która prowadzi zakład wytapiania chromu, na boku dorabiając sobie mordowaniem płci pięknej, a i od biedy mężczyzn.
Mamy BOSS'A, który wydaje rozkazy za pośrednictwem sms'ów.
Wszystko fajnie, ale nie dowiedzieliśmy się po co?
Czemu padają ofiary, czy dla zabawy, czy do kolekcji filmów o niskiej rozdzielczości?
A może jest inny motyw?
Tego nie wiemy i możemy się domyślać.
Jest też kobieta, która oprócz wchodzenia w dupę szefowi wynajduje mu kolejne ofiary, ale i to nie dostarcza nam podstawowej wiedzy PO CO???

Reasumując, jest to film ani dobry, ani zły, ale na pewno wart obejrzenia, chociażby dla świetnych efektów gore.
Dla osób szukających fabuły - ogólnie pojętej czy też czegoś głębszego - odradzam.
5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones