PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1468}
7,8 16 922
oceny
7,8 10 1 16922
8,2 29
ocen krytyków
Matka Joanna od Aniołów
powrót do forum filmu Matka Joanna od Aniołów

Dla mnie

ocenił(a) film na 3

Słaby, byc może go nie zrozumiałem, ale
1) Co to ma wspólnego z horrorem ?
2) Wnerwiająca gra ,,Matki Joanny'' jako opętanej
3) Całkowicie przeze mnie nie zrozumiała fabuła i akcja

Zupełnie bezsensowny film!

Bardzo ciężki, ledwo wytrzymałem do końca !
3/10

pozdrawiam!

Surenos

ad 1) Nie jest aż tak straszny, ale niepokojący według mnie momentami jest. A kto mówił, że to horror?

ad 2) To najlepiej zagrana w polskim kinie rola kobieca, jaką widziałem. Pierwsze spotkanie z księdzem to
jedna z najgenialniejszych scen, jakie widziałem. Napawa mnie grozą, Ty jak widzę jesteś wytrzymalszy.

ad 3) Bo widzisz, to co się w filmie dzieje, może być różnie interpretowane. Opętanie Matki Joanny może być
rzeczywiście opętaniem, a może być tylko jej grą. Może być wywołane przez diabła, albo przez nudę, albo
przez kobiecą namiętność. Może ten film ma zadanie być nie do końca zrozumiały?

Zgadzam się, to ciężki film. I to jest w nim pociągające.

ocenił(a) film na 3
kacprey

kacpray

Dzięki, za odpowiedź, moze masz rację z tą interpretacją- zawsze jest dowolna...

użytkownik usunięty
kacprey

ad ad 2.

Dla mnie to również jedna z najlepszych ról kobiecych w naszym kinie do tego rewelacyjna w "Pociągu" aż dziwne, że nie dostała nominacji do Złotych Kaczek 50 lecia podczas gdy zdobyła ją np. Beata Tyszkiewicz, a talent na pewno nie do porównania.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Surenos

Horrorem jest horror tamtych czasów...

użytkownik usunięty
Surenos

Zapoznaj się z tłem historycznym opowiadania - i Polskim i Francuskim, to wiele wyjaśnia.

ocenił(a) film na 10
Surenos

Przecież to w ogóle nie miał być horror, a film jest w 100% świecki. Ja go natomiast odebrałam jako jeden z niewielu w Polsce filmów naprawdę FEMINISTYCZNYCH. Iwaszkiewiczowi wydawało się, że jest pedałem, a ja myślę, po przeczytaniu innych jego dzieł, że on był kobietą.

ocenił(a) film na 8
Surenos

Rewelacyjny koment :D "Co to ma wspólnego z horrorem ?: XD Zostaniesz gwiazdą internetu ;)

ocenił(a) film na 10
Surenos

nadal twierdzę, że jesteś imbecylem

ocenił(a) film na 9
Surenos

jutro nowy odcinek rewelacyjne serialu klan , ogladaj tam sie z pewnoscia odnajdziesz

użytkownik usunięty
Surenos

ad1) a kto kazał Surynowi zabić Kaziuka i tego drugiego jeśli nie sam diabeł? ;-)
ad2) jak wg ciebie powinna zachowywać się opętana? po mojemu należałoby sięspodziewać wszystkiego
ad3) proponuję przeczytać nowelę Iwaszkiewicza - jeśli chodzi o dialogi Kawalerowicz zerżnął praktycznie słowo w słowo (a może dzięki temu nie zarżnął filmu?), doczytasz być może sobie to i owo w opisach.

Piszesz na koniec że film bezsensowny. Nasuwa się pytanie jaki masz punkt odniesienia.
Z twojego profilu wnoszę że preferujesz kino akcji. Niektórzy (złośliwi?) twierdzą że taka masówka odmóżdża. Pomyśl o tym czasem.

ocenił(a) film na 9
Surenos

żal mi cie, i odradzam płodzić dzieci, zeby ich nie unieszczęśliwić na wieki

Surenos

to film dla dorosłych, dojrszałych osób, nie dla dzieci, musisz to obejrzeć w odpowiednim wieku, pzdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones