PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628}

Matrix

The Matrix
7,6 831 316
ocen
7,6 10 1 831316
7,9 51
ocen krytyków
Matrix
powrót do forum filmu Matrix

O co chodzi z tym, że 2 sequele zniszczyły oryginał? Często słyszę, że te dwie kolejne odsłony jedynie
"postawiły klocka na oryginalnym 'Matrixie'.

3. część jest rzeczywiście beznadziejna, ale "The Matrix Reloaded"? Przecież to nie był zły film.

Starigniter

Dla mnie 2 i 3 to jeden film tylko podzielony na dwa kawałki.
Jedynka wydaje się lepsza, pomimo, że 2-ka i 3-ka bardziej widowiskowa. Ludzie niepotrzebnie mogą oceniać 1-nkę poprzez pryzmat jej kontynuacji.

ocenił(a) film na 8
Starigniter

dwie kolejne części dokręcone zostały dla kasy i niczego istotnego nie wnoszą do pierwotnej idei filmu - tylko zamulają niepotrzebnie wizję.

Starigniter

Reaktywacja bardzo mi się podobała i hejtów nie rozumiem. Rewolucje już można było się do wielu rzeczy doczepić.

ocenił(a) film na 7
hr_dooku

Mam dokładnie tak samo.

ocenił(a) film na 10
Starigniter

Wiesz, pierwsza część jest zawsze fajna, ale czasem kontynuacje to robi się na siłę. Masz racje 3 była beznadziejna. Lecz z dwójką nie musiało być tamtego stereotypu.

ocenił(a) film na 7
funt20

"The Godfather Part III" też jest moim zdaniem na siłę zrobiony - 16 lat po 2. części, ostatni rozdział nie jest na podstawie książki, sam film niczego nowego nie wnosi. Kontynuacje "Shreka" też były gorsze od oryginału i pewnie dla kasy robione.

A 2. część "Matrixa" moim zdaniem nie była wcale zła.

ocenił(a) film na 8
Starigniter

Nie była zła. Była niepotrzebna

jos_fw

Zgadzam się. Wg mnie Matrix 2 i 3 powinny być oddzielnym filmem z oddzielnym tytułem, a nie "kontynuacją". Dziwię się że nakręcili go Ci sami reżyserowie, skoro filmy są diametralnie różne, a odstęp czasu jest nieduży.

ocenił(a) film na 8
test06

Mnie to aż tak bardzo nie dziwi - chodziło o kasę. Dlatego właściwie zamkniętą historię rozszerzono niepotrzebnie i nonsensownie, niejako przecząc wyjściowej wizji.

ocenił(a) film na 10
Starigniter

Tak samo było z Epoką Lodowcową moim skromnym zdaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones