PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628}

Matrix

The Matrix
7,6 831 590
ocen
7,6 10 1 831590
7,9 51
ocen krytyków
Matrix
powrót do forum filmu Matrix

fabula lezy, postawiono na efekty specjalne to wyszlo niezle ale film kompletnie sie nie trzyma kupy, fatalni aktorzy po prostu tragedia, zmarnowalem ponad dwie godziny zycia

ocenił(a) film na 10

ok chyba sie jednak pomylilem chociaz wypisujesz tu bzdetty dokladnie takie jak ogladacze polskich telenowel , a w sumie to jestes wyjatkowym pajacem zeby nie powiedziec idiotą...

Widać oglądałeś Matrixy szukając tylko nawalanek. Smutne...

ocenił(a) film na 10
hr_dooku

zgadza sie

użytkownik usunięty
hr_dooku

Pierwszą część obejrzałem ledwo, ledwo tylko czekałem aż się to badziewie skończy . Za następne się nie zabierałem .

Widać nie każde kino jest dla ciebie albo po prostu nie zrozumiałeś konwencji.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Nie lubię filmów, które są nierealne .

Phi! :) Tak więc filmy sci-fi i fantasy nie są dla ciebie.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Oczywiście, bo science-fiction za wyjątkiem Gwiezdnych wojen, oraz filmów zekranizowanych na podstawie różnych komiksów to nie są filmy tylko żenada jakich mało. Natomiast fantasy to takie bzdury, że bajki dla dzieci mają lepszą fabułę . Wszystkich twórców fantasy powinni podstawić pod ścianą i każdemu kulka w łeb .

Po to stworzono te gatunki, żeby uciec od rzeczywistości. Jeśli tego nie rozumiesz nie powinieneś nawet myśleć o wgłębianiu się w takie światy. Więc radzę nie oglądać filmów sci-fi i fantasy tylko dlatego, że ludzie się nimi zachwycają.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Fantasy to żadnego filmu nie byłbym w stanie obejrzeć bo to nie są filmy . Władce pierścieni wytrzymałem chyba z 15 minut niecałe .

To przestań męczyć.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Jakiej konwencji. Co jest do rozumienia w filmie w ktorym tylko sie nawalają i są tylko efekty specjalne ?

To nie jest film o nawalaniu się. W każdym razie akcja i dynamiczne sceny są w filmie w pełni uargumentowane. A efekty to tylko subtelny dodatek, żeby film był miły dla oka + do pokazania zwykle niemożliwych rzeczy. To film o... a zresztą zacytuję ci opis:

"Neo (Keanu Reeves) jest genialnym hakerem. Pewnego dnia nawiązuje z nim kontakt tajemniczy Morfeusz (Laurence Fishburne) - człowiek, który obiecuje przekazać mu wiedzę o rzeczywistości, w jakiej żyje. Prawdę o dwóch światach: prawdziwym i wygenerowanym, który ma tylko udawać rzeczywistość. Neo przystaje do grupy Morfeusza i zaczyna dostrzegać, że świat, w którym egzystował to fikcja, a jego życiem cały czas ktoś kierował. Kolejne stopnie wtajemniczenia stawiają przed Neo nowe pytania. Czym jest Matrix i komu służy? I jaką rolę w planie Morfeusza ma do spełnienia on sam?"

Jeśli zapamiętałeś tam tylko akcję to współczuję. Aha jeszcze jedna rzecz, której nie za bardzo jestem w stanie pojąć: Po co obejrzałeś Matrixa? Przecież to nierealny film, co raczej było wiadome od dawna. Chciałeś się ogłupiać takimi filmami? Traciłeś tylko czas.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Obejrzałem tylko z tego względu żeby zobaczyć czym się tak wielu ludzi zachwyca, i straciłem tylko czas .

No właśnie. Może "Łowcę Androidów'' sobie obejrzyj. Zachwyca się nim również wielu ludzi w tym ja.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Próbowałem obejrzeć wszystkie te klasyki science- fiction i żadnego nie dałem rady obejrzeć nawet do połowy .

Wniosek jest chyba prosty.

Ponadto filmy akcji przyjęły konwencję, że jest w nich akcja. Więc to naturalne. Nie rozumiem czepialstwa.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Naprawdę nie widzisz, że smalczyk nie jest normalnym użytkownikiem, tylko zwykłą miernotą, która pisze głupoty aby zwrócić na siebie uwagę?
Spójrz na inne jego wpisy. Ten chłopiec (bo raczej nie mężczyzna; zdjęcie w awatarze to najpewniej zmyłka) tworzy celowo prowokacyjne tematy. Czym film bardziej znany, klasyczny, popularny tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się na jego forum smalczyka.

No wiem że jest, ale przynajmniej go zgasiłem.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Zgasić to możesz swiatło w kiblu . A ty napisałeś tylko i wyłącznie głupoty .

Jak na człowieka z wiekiem powyżej 30 wciąż nie wiesz co to metafora. Współczuję.

"A ty napisałeś tylko i wyłącznie głupoty" - może to jakoś sensownie uargumentujesz, co panie trollu? Czy może mam cię zgłosić za niezgodność z regulaminem?

PS nie przyjmuję argumentów typu "bo tak" albo "bo ja tak sądzę i jest to prawda absolutna" bo wtedy wartość twojej wypowiedzi będzie się równała z zawartością śmietnika.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Po prostu napisałeś nieprawdę na temat Matrixa. " To nie jest film o nawalaniu się. W każdym razie akcja i dynamiczne sceny są w filmie w pełni uargumentowane " takiej bzdury to jeszcze nie czytałem . Choćbyś nie wiem co napisał to nie zmienisz faktu, że Matrix to jedynie nawalanka z efektami specjalnymi . Po prostu film bez fabuły i żadnego sensu . Taka jest prawda i nic tego nie zmieni .

Film bez fabuły? To już szczyt trollingu. Mam ci tłumaczyć każdą scenę akcji i dlaczego ona się dzieje? Naprawdę jesteś aż tak głupi że nie rozumiesz takich prostych zabiegów czy może mnie uważasz za naiwnego i głupiego, że się kłócę z trollem?

Brak fabuły? To na jakiej podstawie napisany został opis do filmu? Bin Laden go sobie wymyślił?

Kolejna rzecz - w ogóle niczego nie u argumentowałeś, NICZEGO. twoja wypowiedź równa się ze stwierdzeniem "bo ja tak sądzę i jest to prawda absolutna". Teza nie poparta argumentami jest nic nie warta. Gdybyś pisał rozprawkę i napisał, że film nie ma fabuły - jak do cholery film może nie mieć fabuły i jeszcze zgarnąć tyle kasy, oscary i rzesze fanów?! Ty się zastanów co ty do mnie mówisz, jakieś fakty wyssane z palca.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Matrix ma tak cienką fabułę, że tak jakby jej w ogóle nie było . Scen akcji nie ma co tłumaczyć, bo są one pozbawione sensu. To jest film bez ładu i składu, o nic w nim nie chodzi . Ja jak to coś oglądałem, w ogóle nie wiedziałem o co chodzi w tym filmie . Po za tym każdy film nawet z bezsensowną fabuła musi posiadać opis . Co do oscarów to są bezsensowne nagrody przyznawane przez matołów. A , ze to coś ma tak dużo fanów, to tego nigdy nie zrozumiem .

Widać mało rzeczy rozumiesz. Widać, że Matrix jest dla ciebie zbyt skomplikowany albo po prostu oglądałeś go a telewizor był w innym pokoju. Aż dziw, że nie zrozumiałeś tak prostego filmu a zrozumiałeś sens "Klątwy" i "Obecności" A CO DOPIERO "Skazanych na Shawshank".

PS jeśli tak dużo rzeczy jest bez sensu, to po co w ogóle się tu produkujesz? Może idź popełnij samobójstwo czy coś. Od razu widać, że to nie świat dla ciebie.

Oceniłeś Skazanych na Shawshank na 10, a czuję się jakbym gadał z szarym zjadaczem popcornu nie mającym pojęcia o kinie.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Bo Skazani na Shawshank to jeden z lepszych filmów w historii kina .

A zarazem jedyny film który oceniłeś poprawnie.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Wszystkie filmy oceniam poprawnie.

Powiedz to Ridleyowi Scottowi.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Gdybym spotkał to bym powiedział .

użytkownik usunięty
hr_dooku

Wierzyć mi się nie chce, że taki reżyser, który nakręcił wyśmienitego Gladiatora lub Hannibala stowrzył takie badziewia jak Obcy czy Łowca Androidów chyba był nie w pełni władz umysłowych .

ocenił(a) film na 1
hr_dooku

Tak " Skazani na Shawshank" to "słaby film, a GNIOT Matrix jest dobry. Masz racje.

Sorcerer_fw

Żebyś ty wiedział ile Avatar powielał schematów i jakim jest gniotem w oczach prawdziwych kinomanów...

użytkownik usunięty

Już jednemu użytkownikowi robiłem skan dowodu osobistego, książeczki wojskowej i karty miejskiej, bo też twierdził, że wkleiłem jakieś zdjęcie z netu . chłopcem przestałem być już dawno, 30 lat skończyłem , więc przestań pisać głupoty . I nie tworzę prowokacyjnych tematów, tylko zawsze piszę to co myślę .

Szkoda bardzo. Może nam też zrobisz taki skan? Czy może mamy poszukać tego użytkownika widmo?

użytkownik usunięty
hr_dooku

Niestety ten temat w którym robiłem te skany został zablokowany , ale jak tak bardzo ci zależy to jutro mogę zrobić go ponownie .

ocenił(a) film na 1

zrób nowy temat

użytkownik usunięty
Sorcerer_fw

Za dużo jest fanów tego syfu. Nie mam już siły z każdym jedym z nich się wykłócać, bo oni są jak jakaś sekta .

To dobrze, bo twoje argumenty opierają się na zasadzie "bo tak".

użytkownik usunięty
hr_dooku

Wcale nie. Opierają się na prawdzie. Nikt nie zaprzeczy, że MAtrix to bezsensowna nawalanka z efektami specjalnymi. Tylko, że fani Matrixa są tak ślepo w niego wpatrzeni , że nie dostrzegają tego oczywistego faktu .

Prawda absolutna to pojęcie względne. Głównie dzięki temu, że istnieje subiektywizm. Dzięki subiektywizmowi jesteśmy wolni i nie cierpimy na syndrom grupowego myślenia.

hr_dooku

I dzięki samodzielnemu myśleniu.

To ile masz lat nie ma żadnego znaczenia. Dorosłym nie jest się tylko z wyglądu ale też trzeba być mentalnie. Widzę, że tego ci jednak brakuje, panie kolego.

Reczywistość w tym przypadku jest taka, że Pan smalczyk130 nie udaje głupka, tylko taki jest, pomimo, że trudno uwierzyć, ze ktoś może wypowiadać się tak jak on na poważnie.

użytkownik usunięty
Matrix_Neo_fw

Moja kupa w kiblu jest większym arcydziełem niż ten beznadziejny pseudofilm .

Wątpię, żeby kiedykolwiek człowiek inteligentny wypowiedział taki obsceniczny komentarz jak twój.

użytkownik usunięty
hr_dooku

A co w nim obscenicznego ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones