PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868634}

Matylda: Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical
6,3 2 076
ocen
6,3 10 1 2076
7,2 4
oceny krytyków
Matylda: Musical
powrót do forum filmu Matylda: Musical

Z całym szacunkiem dla wszystkich aktorów podkładających głos w polskiej wersji: dubbingowanie musicali nie ma sensu.

Po_prostu_recenzent

Nie musisz w tym przypadku używać słów: "Z całym szacunkiem", bo ci "aktorzy" go nie mają, godności raczej też...

h3b4n

Ogólnie nie mam nic do samych utworów - przetłumaczyć je tak, żeby trzymały się w oryginalnej rytmice to niełatwe zadanie. Tylko jaki jest sens? Przez to nie można ocenić gry aktorskiej, czy nawet umiejętności wokalnych oryginalnych aktorów.

ocenił(a) film na 7
Po_prostu_recenzent

Tysiąc % racji. Zresztą ja uważam, że każdy dubbing zabija film i niszczy możliwość oceny gry aktorskiej..

Matrix007XD

Oooo nieee…. To jeden z najlepszych dubbingów jaki zrobili Polacy! Szacun dla tej ekipy naprawdę. Nie dość ze genialne tłumaczenia piosenek to rewelacyjnie zaśpiewane. Nienawidzę dubbingów i nie oglądam przez to spolszczonych wersji ale z racji ze to Musical posłuchałam i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. I chętnie wyobrażałam sobie to jakby to zrobić na scenie. To jest moje zdanie jestem muzykiem i aktorką. Brawo za te kreacje piękną.

kristinlove

Nie chodzi o to, czy jest to dubbing z wyższej półki, czy porażka. Tematem jest to, że dubbingowanie musicali nie ma sensu. To tak jakby dubbingować piosenki w radiu.

ocenił(a) film na 7
Po_prostu_recenzent

Głównym odbiorcą tego filmu są dzieci. Więc nawet patrząc czysto biznesowo, to byłby strzał w stopę gdyby nie dali dubbingu. W Królu Rozrywki, La La Land czy nowym West Side Story dubbingu już raczej nie ma :)

Po_prostu_recenzent

Z całym szacunkiem dla wszystkich w tym wątku: dubbingowanie musicali ma sens!

Po_prostu_recenzent

Szanuje pana wypowiedz natomiast bardzo się nie zgadzam ponieważ po przesuchaniu możliwości chociażby oryginalnej pani miodek to nasza polska wersja miała więcej wszystkiego a angielska nie chwyciła mnie za serce

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones