PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107377}

Mechanik

El Maquinista
7,6 138 641
ocen
7,6 10 1 138641
6,8 20
ocen krytyków
Mechanik
powrót do forum filmu Mechanik

Świetny!

ocenił(a) film na 10

Jak dla mnie idealny, doskonały. Niczego tu nie brakuje. Chwilami ostry, mocny i dosadny.
Pokazuje złożoność człowieka, systemy obronne, które mają ochronić jednostkę przed może i zbyt
dużym bólem, mogącym go zniszczyć. Majstersztyk!

ocenił(a) film na 8
OlaFB

Zgadzam się - film również mnie niemal wgniótł!

ocenił(a) film na 8
louidzi

Me too! Me too!

użytkownik usunięty
louidzi

Aaa ja mam właśnie problem. W każdym momencie filmu wyprzedzałem go mniej więcej o kolejną scenę wiedząc mniej więcej co się w niej stanie. Jakoś ten film, to taki przerost formy nad treścią, wszystko to toczy się wokół głupiego wypadku - spodziewałem się czegoś mocniejszego, jakiejś mocniejszej końcówki, intrygi, a otrzymałem film o kolesiu, który cierpi na bezsenność i widzi Ivena który wiadomo że jest zmyślony od sceny gdzie ucięło rękę koledze Reznika.

Film w sumie nie wiem jak ocenić bo klimat i Bale są świetni, ale fabuła jakoś nie porwała mnie - przerost formy nad treścią jak już mówię. Film wydaje mi się na 7,5

ocenił(a) film na 8

Jak najbardziej podpisuję się pod Twoim komentarzem.
Myślę, że dużą głupotą jest opis tego filmu gdzie jest informacja o urojeniach. Będąc świadomym tego faktu od początku wiadomo że Iven nie jest prawdziwy i tutaj jakieś 50% fabuły umiera.
Kolejna sprawa, akurat widziałem wcześniej Fight Club i film ten nie przyniósł mi nic nowego w sensie zaburzeń psychicznych i nie spodziewałem się tu niczego specjalnego oprócz zakończenia. Praktycznie od połowy jedyne co mnie interesowało to historia wyimaginowanych postaci albo samego bohatera.

Gdyby nie Bale i fakt o jego "poświęceniu" w ramach filmu, dałbym mu maksymalnie 6.

użytkownik usunięty
Noizebeat

Nawet gdyby tego info o urojeniach nie było w opisie to i tak wiadomo, że Iven był zmyślony gdy po wypadku, nie było takiego kogoś na liście pracowników - co oznaczało w połączeniu ze zniknięciem od miejsca pracy gdy Reznik spojrzał już po wypadku, że był zmyślony. A na przykład nie dało się domyślić że w barze na lotnisku matka zabitego dziecka jest zmyślona ;)

Ja tylko czekałem kto będzie w tej lodówce - najpierw myślałem że to będzie ta prosttutka (że zabije ją po kłótni o zdjęcie), potem że to dziecko, ale było wiadomo co... Ogólnie przerost formy nad treścią i liczyłem jak mówiłem na dużo większą intrygę - może nawet z seryjnym mordercą, a otrzymałem taki banał - nie pasujący do tak złożonej historii

OlaFB

a wszystko to co napisalas tak fajnie obrazowuje kapitalna kreacja Bale'a, naprawde pokazal w tym filmie niesamowity warsztat i wyszedl znakomity film :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones