PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107377}

Mechanik

El Maquinista
7,6 138 756
ocen
7,6 10 1 138756
6,7 21
ocen krytyków
Mechanik
powrót do forum filmu Mechanik

10/10

ocenił(a) film na 8

Film nie dla wszystkich, dla mnie doskonały, główna rola dokładnie taka jaka powinna być,
zaskakujący jeżeli ktoś nie czytał recenzji, nieprzesadzony, niezamerykańszczony, super.

marta7771

dla mnie film przewidywalny i nużący, "tylko" znakomita kreacja Christian Bale

ocenił(a) film na 8
kasela0

Wow, ja jestem dobra w przewidywaniu, ale oglądając to bez czytania recenzji - bo to klucz - to w ogóle nie miałam pojęcia, że będzie takie zakończenie ;)

ocenił(a) film na 8
marta7771

Zgadzam się. Klimat, który został tutaj stworzony jest fenomenalny. Nie psują go żadne głupie i niepotrzebne sceny - jak to bywa w typowo amerykańskich produkcjach. Ja dałem mu 9/10, bo parę rzeczy widziałem gdzieś indziej.

Troublesome

nie czytałam recenzji ;((

ocenił(a) film na 8
marta7771

Zaskakujące jak banalne jest rozwiązanie. Należy pochwalić inspirację Dostojewskim - film jest oparty na solidnym szkielecie "Zbrodni i kary", a zasygnalizowanie w postaci "Idioty" jest rewelacyjne. Chwilami Mechanik do złudzenia przypomina jednak Fight club i ma ten specyficzny klimat Requiem dla snu (matowość kolorów, jarzeniówki, a na bohaterze wisząca byle jaka szmata). To charakterystyczne dla tego filmu - nie ma on właściwie momentu ujścia napięcia - rozwiązanie zagadki wcale nie przynosi widzowi ukojenia, jakby za tą psychozą kryło się coś bardziej mrocznego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones