PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107377}

Mechanik

El Maquinista
7,6 138 756
ocen
7,6 10 1 138756
6,7 21
ocen krytyków
Mechanik
powrót do forum filmu Mechanik

Dla mnie film bardzo dobry,ale do konca niewiem jak odbierac ten film.
Dlatego proponuje podzielic sie odczuciami na temat znaczenia tego filmu i samego zakonczenia,czyli co wedlug was naprawde sie wydarzylo.
Historia niesamowita,ale nierealna,wiec warto poswiecic czas aby skonsolidowac cala fabule filmu i ulozyc ja w calosc i sens ktorego szukam.

ocenił(a) film na 9
animal448

Teraz ja spytam. Uznałeś ten film jako bardzo dobry, ale nie znalazłeś tego ''sensu'' inaczej mówiąc przesłania. Za co więc ,aż tak wysoka ocena? Chyba nie za samą konstrukcję ''Mechanika'' oraz grę Bale?
Czemu uważasz, że historia przedstawiona w ''Mechaniku'' jest nierealna? Twierdzisz ,że to o czym napisałem zakładając swój temat jest pisane po używkach, ale tak na prawdę tam nie tyle analizowałem wnętrze Trevora co film jako całokształt. Zdecydowana część tego dzieła, to walka z samym sobą naszego bohatera. To jego umysł. Wewnętrzne rozdarcie i rozchwianie.
Dla mnie to oczywiste. Przed przeszłością nigdy się nie ucieknie. Zwłaszcza przed taką, która zaważyła lub mogłaby zaważyć o reszcie naszego życia. Mówimy tu o popełnionych błędach, które mają jakieś większe znaczenie. Nawet gdybyśmy próbowali nie wiem jak o czymś zapomnieć, to nie zapominajmy ,że są inni ,którzy pewne rzeczy świadomie lub po prostu z przypadku ,mogą nam przypomnieć. Tak się dzieje bo przecież nie jesteśmy sami.

djrav77

Tak zgadza sie poniewaz dla mnie takie filmy jak ten czy podziemny krag robia starsznie duzo zamieszania w glowie czlowieka gdy ma sobie nagle wyobrazic ze to co robil to byla zwykla fikcja urojenie lub zwykla jazda ze zmeczenia i wyczerpania lub poprostu na uzywkach.
Natomiast sam film zasluguje na bardzo wysoka note za praktycznie wszystkie elementy filmu poniewaz jest w nim wszystko czego szuka widz,ponadto bardzo charakterystyczny i nietypowy seans, zakladam ze wiesz o czym pisze.

ocenił(a) film na 9
animal448

Wiem ,wiem ,dlatego też próbowałem jak najjaśniej wymienić to u siebie, gdy pisałem o ''Mechaniku''. Wiele osób porównuje go do ''Podziemnego kręgu''. Owszem można .chociaż całościowo jednak różnią się te filmy. A tak od siebie jeszcze dodam, że gdyby pewne tematy porównywane były w różnych filmach, przynajmniej tak jak ten tu w ''Mechaniku'', to nawet właśnie te powielane ,oglądałoby się z zapartym tchem. Alter ego, sumienie i ucieczka od przeszłości nie są tak popularne chyba wśród twórców. No chyba ,że ja coś przeoczyłem i się mylę, a takich filmów jest na pęczki.
pozdro

ocenił(a) film na 9
animal448

A i czemu takie stwierdzenie ,że to co napisałem przy swoim temacie ,było po używkach?
Jeśli można spytać oczywiście.

djrav77

tak odczulem,czyli zwykle przeczucie i podejrzenie

ocenił(a) film na 9
animal448

Ładne mi podejrzenia :D

ocenił(a) film na 9
animal448

ZBRODNIA I KARA......................................................!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 7
animal448

A ja napiszę jak mi się film podobał ;)
A więc, nigdy odgrzewany kotlet nie smakuje tak samo. A ten film dla mnie jest słabą podróbką Podziemnego kręgu, mistrza Finchera. Jeśli nie obejrzałabym wcześniej Kręgu, Mechanik bardzo by mi się spodobał, a tak wydawało mi się, że to już wszystko gdzieś widziałam. Zbrodnię i karę czytałam całą, moim zdaniem podobna fabuła, choć są pewne nieścisłości. Ogólnie za mroczny klimat, poświęcenie Bale'a, genialne zdjęcia należy się zasłużone 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones