PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118824}
4,3 117
ocen
4,3 10 1 117
Megaforce
powrót do forum filmu Megaforce

America, f*ck yeah!

ocenił(a) film na 2

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wyglądałaby "Ekipa Ameryka" w wersji serio, to znaczy, że nie mieliście jeszcze przyjemności poznania "Megaforce". Film Hala Needhama, twórcy "Mistrz kierownicy ucieka", opowiada o tajnej jednostce zbrojnej, której celem nadrzędnym jest obrona wolności i demokracji worldwide. Brzmi głupio? Cóż, nie da się ukryć. "Megaforce" to pozycja z gatunku tych, w których praktycznie każdy element godny jest wykpienia. Poczynając od efektów specjalnych, przez fabułę, dialogi aż po zaginionego czwartego członka "Bee Gees" w roli głównej (Barry Bostwick, "Rocky Horror Picture Show"). Zbawcy świata paradują tu w ortalionowych wdziankach dla metrosesksualnych, strzelają laserami, mają nawet fruwający motocykl (must see!). Co scena to absurd, ewentualnie absurd do dowowolnej potęgi. Stężeniem kiczu wybija się owa produkcja daleko ponad średnią przeciętną, co w takiej dekadzie jak lata 80-te, która zasłynęła z uwielbienia dla tandety i obciachu, jest sporym osiągnięciem. Ja przyznaję, że miejscami po prostu nie wyrabiałem ze śmiechu. Polecam, jednocześnie jednak przestrzegam: po seansie myśl o tym, jak można było nakręcić na poważnie taki koszmarek, może Wam nie dać spokoju.

Caligula

Myślę, że trafiłeś w dziesiątkę. Trey Parker w jednym z dodatków do sezonu 2 South Parku wspomina Megaforce, i mówi do Treya, że to oni powinni zrobić ten film. Więc Ekipa Ameryka może być zbudowana na tych podwalinach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones