PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483796}
7,1 139 927
ocen
7,1 10 1 139927
6,8 24
oceny krytyków
Merida Waleczna
powrót do forum filmu Merida Waleczna

... w którym zamienia się w ,,Moja mama niedźwiedzica". Od tamtej pory ciężko nie oglądać tego bez
uczucia zawodu. A szkoda, bo cała reszta jest fenomenalna. Animacja, kolory, światło, muzyka,
scenografia, dźwięk, wszystko jest tak przyjemne, że przy lepszym scenariuszu można by się było
zakochać w Meridzie. Widać ludzie, którzy napisali fabuły do Wall-e i Odlotu mieli akurat wolne. Cóż,
life nigga.

ocenił(a) film na 6
blackgoat

Prawda. Gdy oglądałem zwiastuny, spodziewałem się czego innego - czegoś w rodzaju opowieści o Kseni - wojowniczej księżniczce odbywające podróże do odległych krain i mającej mnóstwo przygód, stykającej się i walczącej z mnóstwem wrogów.

A tymczasem dostałem opowieść o trudnych momentami relacjach między matką a córką. Przyznaję, jest to trochę nietypowa konwencja filmowa, bo w większości filmów animowanych jeśli główna bohaterka jest księżniczką, to jej matka albo nie żyje, albo nic o niej nie wiadomo, bo jest nieobecna. Na fabule się zawiodłem.

Muzyka faktycznie bardzo ładna, scenografia i animacja też, ale odczuwam niedosyt, bo np. ujęcia na krajobraz przy wodospadzie mogły trwać trochę dłużej - twórcy mogli widzom pozwolić dłużej nacieszyć oczy tym pięknym widokiem. Trochę za mało było dla mnie ujęć z panoramą krajobrazów.

Film nie jest zły, wiele rzeczy mi się podobało, ale brakowało mi ciekawych przygód, zwrotów akcji, ciekawych postaci. Właściwie jedyną barwną postacią był tu król Fergus, ale i on nie był genialnie zrobiony ani poprowadzony.

ocenił(a) film na 7
Trojden

,,Gdy oglądałem zwiastuny, spodziewałem się czego innego - czegoś w rodzaju opowieści o Kseni - wojowniczej księżniczce odbywające podróże do odległych krain i mającej mnóstwo przygód, stykającej się i walczącej z mnóstwem wrogów." - heh, dokładnie. Jakoś ta Merida była mało epicka. Z zamku do lasu i z powrotem do zamku :D. Mało to było ,,Brave". W ogóle miałem wrażenie, że nie oglądam oryginalnej fabuły, a odcinek serialu bazującego na jakimś hicie(coś w rodzaju ,,Pingwinów z Madagaskaru").

ocenił(a) film na 10
blackgoat

A czego wy się spodziewacie po bajce dla dzieci?

ocenił(a) film na 7
Annqa

Bez jaj. Pixar to nie twórcy Świnki Peppy ale zajebiści twórcy najlepszych filmów animowanych na świecie. Poza tym ich Toy Story to pierwszy film, jaki pamiętam, że obejrzałem. Z kolei oglądając później ,,Gdzie jest Nemo" bałem się, że kinowy ekran pęknie i zaleje mnie woda, tak sugestywnie był tam pokazany ocean. Jak widzisz ,,same old good memories". Dlatego ich słaba forma dotyka mnie niemal osobiście ;).

blackgoat

Mnie też trochę zawiodła ta przemiana matki w niedźwiedzicę. A tak dobrze się zaczęło. Film miał klimacik, pamiętam, jak wprost "jarałam się" (że tak powiem kolokwialnie) zwiastunem. Chyba podświadomie oczekiwałam do tej produkcji poważnego fantasy i zapomniałam, że to miała być historia głównie dla dzieci:)

ocenił(a) film na 6
blackgoat

Całkowicie się zgadzam.

blackgoat

http://www.pixartheory.com/

blackgoat

Ja też spodziewałam się czegoś innego i również spojrzałam ze zdziwieniem i może nawet lekkim niesmakiem na "matkę niedźwiedzicę", ale jednak szybko spodobała mi się i ta wersja ;) Mama niedźwiedzica rozbawiła mnie niemal do łez, więc jestem skłonna wybaczyć twórcom taki obrót spraw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones