PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119918}
7,4 6 924
oceny
7,4 10 1 6924
6,3 3
oceny krytyków
Metallica: Some Kind of Monster
powrót do forum filmu Metallica: Some Kind of Monster

Jakiego znów metalu? Metallica nigdy nie grała tego typu muzyki.

Don_Arturro

eghmm... "a co ty wiesz o..." metalu ... :P

Don_Arturro

Hmmm, nie grała... ciekawe... Może chodziło Ci o trash-metal, heavy-metal, albo gotic metal? To się zgodzę. A może chodziło Ci o coś jeszcze innego? ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Don_Arturro

Tak, oni grali rap. Zastanow sie co piszesz czlowieku i nie udawaj jakiegos pseudo znawcy, ktoremu nic sie nie podoba i wie wszystko najlepiej. Pewnie jestes takim ignorantem i uwazasz, ze Load byl ich pierwszą plytą. "Nie grala tego typu muzyki" - żalosne.
-Hari

ocenił(a) film na 9
Don_Arturro

Większość kojarzy Metallice z czarną płytą a szczególnie z balladkami. A jak trash metal to nie matal to wybacz :)

użytkownik usunięty
Stultus

Thrash metal jak już, nauczcie aie wreszcie że ten gatunek metalu to THRASH a nie trash, niedzielni metalowcy

Don_Arturro

no pewnie że masz racje a nawa jest dla zmylenia przeciwnika oni naprawde grają siakieś techno czy inksze diskopolo czyli to co ty słuchasz więc jako znawca masz prawo się wypowiadać

użytkownik usunięty
Don_Arturro

lool chyba slyszales nothing els metters bo bylo kiedys na 30 ton :P kto zna ich piuerwsze plyty ten wie czym jest metal ;]
/PowaznySam

użytkownik usunięty
Don_Arturro

A według Ciebie to trash i heavy to nie "metal"?

użytkownik usunięty
Don_Arturro

tym razem chyba trzeba przeliterować... T-H-R-A-S-H teraz pojmiecie? przez "h"!!!
Kasik

użytkownik usunięty

sorry, ale METALLICA to hard-rock, THRASH metal może momentami, są żałośni i tyle...metal to nadała mu znaczenie chyba gazeta BRAVO :))

Jak nie znasz Metalliki i interesuje Cie tylko hipihopi to sie nie wypowiadaj ignorancie. Pierwsza płyta Metalliki Kil'em All to biblia trash metalu. Potem przez 3 kolejne płyty az do Black Albumu grali trash, heavy, czasami ballady. W Czarnym Albumie metal zaczal przechodzić w hard rocka po trochu. Load i Reload to albumy juz hard-rockowe. A w ostatniej płycie St. Anger wrócili do korzeni czyli trasha.
Trochę więcej wiedzy by się przydało zanim ignorancie sprezentujesz jakieś opinie. Ale jeżeli czytasz tylko Bravo to nic dziwnego...hehe.

Przypominam, że metal nie zawsze musi być szybko grany, zależy to od granych tonów. Hard-rock grają/ły zespoły takie jak Led Zeppelin czy Guns N'Roses, a jest to muzyka ""zupełnie"" inna niż twórczość Metallici.

Don_Arturro

slyszales kiedys w tym swoim jak mniemam baaardzo krotkim zyciu "znawcy muzyki" takie okreslenie "speed metal" ? Tak nazwana zostala pierwsza plyta zespolu poniewasz TRASH bylo pojeciem zbyt slabym do tego co na krazku mozna bylo uslyszec. Sadzac jednak po tresci twej wypowiedzi to takie okreslenia to dla ciebie "chinszczyzna".Wrzuc se lepiej discopolo do cd i nie stukaj na tematy o ktorych nie masz pojecia

yanusz

To był czysty Thrash, ale zgodzić się mogę że z początku byli określani jako speed, bo Thrash jako gatunek wtedy jeszcze się nie uformował.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
gandox

hej. pierwsze to "enter sandman" a drugie "nothing else matters", no chyba ze niedowidze... Matellica to nie metal?? Buahahaha!!! stary powiedz ile płyt przesłychałes, ze tak sie wypowiadsz... gosciu na drzewo banany prostowac i nie zapomnij adapteru i swojej ulubionej plyty ich troje... nie metal ... dobre sobie... / Child of Bodom

ocenił(a) film na 10

ej to pytanie nie bylo do ciebie.... to pytanie bylo do tego debila ktory uwaza ze metallica to nie metal i do tego ktory mowi ze oni "są żałośni"... ej mozemy ich razem zajebac... no chyba ze uda im sie to na gitarce zagrac to wtedy im moze wybaczymy...

użytkownik usunięty
gandox

no nie wiem nie wiem. mógłby to naawet zagrać. w końcu gitara to dośc powszechny instrument, a odczytanie tabulatury to raczej banał. Chociaż w sumie racja, discopolowcy nie uzywają gitar, tylko tych takich "gitarek na klawisze". wiecie o co mi chodzi? taki coś co wydaje dziwny, zmutowany dzwięk:)

Syntezator ;P

użytkownik usunięty

ahahahahahahhahahaahahahha :)

użytkownik usunięty
gandox

umiem to zagrać i z niczym mi się nie kojaży. może dlatego, że nie słucham metallicy(i?).
a, filmu nie oglądałem, ale mam wrażenie, że jest to kolejna próba zarobienia na byle czym.

użytkownik usunięty
gandox

ja odpowiem i zagram bez najmniejszych problemow

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Logan

Logan, ale z ciebie pipka z tymi twoimi Ciebie i Ci.

cotypowiesz

Błogosławiony ten, który nie mając nic do powiedzenia, nie ubiera tego w słowa. Sam jesteś pipka.

użytkownik usunięty
Don_Arturro

Wszyscy sie nadajecie nie powiem gdzie...

Don_Arturro

hm...... a cóż takiego w takim razie Metallica gra? blues? ska? może soul? :)

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Don_Arturro

Metallica gra metal, jak juz ktos wczesniej napisal, przewaznie thrash. A osoby nie majace o tym pojecia prosze o nie wyrazanie opini na ten temat:)

użytkownik usunięty
Don_Arturro

weź ty buraku skocz na główke z wierzowca znawco pier.....

użytkownik usunięty
Don_Arturro

hmm "Jak nie znasz Metalliki i interesuje Cie tylko hipihopi to sie nie wypowiadaj ignorancie. Pierwsza płyta Metalliki Kil'em All to biblia trash metalu. Potem przez 3 kolejne płyty az do Black Albumu grali trash, heavy, czasami ballady. W Czarnym Albumie metal zaczal przechodzić w hard rocka po trochu. Load i Reload to albumy juz hard-rockowe. A w ostatniej płycie St. Anger wrócili do korzeni czyli trasha.
Trochę więcej wiedzy by się przydało zanim ignorancie sprezentujesz jakieś opinie. Ale jeżeli czytasz tylko Bravo to nic dziwnego...hehe"
A ja zawsze myslalem ze pierwsza byla "Master of Puppets" ale moglem sie mylic fakt Metallici sluchalem dosc dawno temu a wciaz mam sentyment wiec jak widze kogos kto pisze ze Metallica to nie metal no to coz moge mu tylko pogratulowac heheh aha i jeszcze jedno nie przypie... sie do hiphopu(nie mylic z polskimi czarnuchami ktorzy maja o tym nikle pojecie) roznica jak dla mnie miedzy HH i metalem jest taka ze HH slucham dla textow i troche lecz w malym stopniu dla muzyki Metal natomiast to dla mnie w wiekszosci MUZYKA i tylko zadko kiedy text przestancie krytykowac hh dlatego ze jest inny takie nie mozna :) pozdro dla wszystkich fanow Metallici ale jednak tej tarej metallici z lat 80' nara

użytkownik usunięty

hehe to jeszcze raz ja zweryfikowalem moje dane na temat Metallici i fakt gosc mial racje kill bylo pierwsze a potem "Ride the lightning" i dopiero master heheh no co kazdy moze sie mylic :) pozdro

użytkownik usunięty
Don_Arturro

Towarzyszu Obywatelu Don Arturro wszystcy w domu zdrowi ? Jeśli według Ciebie Metallica nigdy nie grała Metalu, to co grała ? Disco ? Pop ? Dance ? Blues ? Country ? Soul ? Disco Polo ? Synth-Pop ? Italo Disco ?

Radzę Ci człowieku przesłuchać najpierw płyty od "Kill'em All" do "...And Justice For All" (bo następne już są słabe) zanim takie głupoty zaczniesz pisać... Zobacz Towarzyszu jak się z Ciebie śmieją :/

no country tez grala :) vide mama said i tuesday's gone na garage inc. :)

użytkownik usunięty
Don_Arturro

nie chrzań głupot debilu!!! Ile ty chłopie przesluchałeś płyt Metalliki, że gadasz takie głupoty ???? A może ty specjalnie chcesz podburzyć fanów tego zespołu???

Proponuje skonczyc temat bo po co sie klucic. Nie lubisz Metallicy to nie sluchaj...lubisz "stara" `tallice sluchaj stara...lubisz "nowa", sluchaj nowej. Moze i w uni europejskiej jestesmy, ale do tolerancyjnosci unijnych sasiadow nam jeszcze duzo brakuje.


I do osoby, ktora pisala ze Metallica zrobila ten dokument dla kasy...wic dla kasy tego nie zrobili, bo tego akurat im nie brakuje. A dlaczego to zrobili to wszyscy zainteresowani tematem napewno wiedza.

...and Beer For All

Pozdro dla Arwena © !! and calej reszty!

użytkownik usunięty
Trapped_Under_Ice

Co gra Melallica, to każdy dobrze wie, więc po co ta bulwersacja!!! Czy nie widzicie, że to czysta w świecie prowokacja?? Nie ma sensu się podniecać, a kije i pały baseball'owe zostawcie w domu, bo przez takie opisy można stwierdzić, że nie macie rozumu. Pozdro dla i nie dla fanów zespołu Metallica.

Don_Arturro

Dajecie się łapać za Onetowskie prowokacje, dzieci...

Don_Arturro

Wiem, że to strasznie stary temat, ale odpowiem - może ktoś to jeszcze przeczyta :D. Część płyt Metallici jest metalowa, część hard-rockowa, może i przewijają się jeszcze inne gatunki... ale w sumie co to za różnica?? Jak się wam podoba to słuchajcie! Co za różnica do jakiej kategorii ją przyporządkują? Co mnie wkurza w "metalowych kręgach", że bywają ludzie tak ograniczeni, że wystarczy stwierdzenie że coś nie jest metalowym kawałkiem a już się od niego odrzegnują, uważają za gówno i prawie egzorcyzmy odprawiają, żeby ktoś przypadkiem kiedyś się nie dowiedział, że oni TEGO słuchali i lubili. Nie mówię że ktoś z tych którzy się tutaj wypowiadali taki jest, ale po co w ogóle ta dyskusja? Zwykła prowokacja a się wszyscy tak obruszyli. Naprawdę - jak się wam coś podoba słuchajcie, jak się nie podoba nie słuchajcie, a nad tym czy np. to jest hard-rock czy już przypadkiem zachodzi na metal niech się głowią i kłócą krytycy muzyczni, jak nie mają co robić. Nie łatwiej?

Don_Arturro

słuchałeś kiedyś płyty st.anger jeśli to nie jest thrash metal tooo ja jestem prezydentem gwinebergostominkostostanu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
okles92

pewnie autorowi chodziło, że to "ch#$^#^j nie metal ;]

użytkownik usunięty
okles92

Thrash metal (sporadycznie thrash, także trash/trash metal[1]) – gatunek muzyczny, odmiana metalu, będąca połączeniem jego cech charakterystycznych i cech muzyki gatunku punk, mająca swój początek w latach 80. XX wieku w USA. Nazwa gatunku, "thrash"(ang. chłostać), nawiązuje do surowego, agresywnego brzmienia. Określenia "trash" (ang. śmieci) i "trash metal" powstały z nieznajomości języka angielskiego i jest uznawane za błędne, a używanie tego zwrotu w środowisku metalowym jest odczytywane jako nieznajomość tematu.

DLA WSZYSTKICH TYCH CO TWIERDZĄ ŻE THRASH TO NIE METAL :P

Don_Arturro

A kogo obchodzi co gra Metallica? Dają kopa od 30 lat i tyle...

mamakin

Polać mu !! Dobrze gada, oczywiście mamakin :)

ocenił(a) film na 8
empty11

Dołączam się do prośby, polać mu, bo dobrze gada! :D
Dla mnie to najlepszy zespół na globie i tyle :]

Don_Arturro

Oni sami stworzyli nowy gatunek- "Thrash Metal" (często źle określany jako "trash").

ocenił(a) film na 9
STA1KERpl

No chyba lekko przegiąłeś...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones