PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430823}
6,7 8 246
ocen
6,7 10 1 8246
6,4 5
ocen krytyków
Metropia
powrót do forum filmu Metropia

Czasami zadając sobie pytanie "dokąd to zmierza" myślimy pełni obaw, że świat mknie ku
katastrofie.
Często przyjmujemy różne wyobrażenia końca świata. Świat który został przedstawiony w
filmie Metropia ukazuje świat pełen lęków i beznadziejnośc.
Pytanie "po co to wszystko", beznadziejna praca, trudny związek itp. przeplata się w
strasznej rzeczywistości kontroli nad nami przez wielkie korporacje.
Film trudny, mroczny i z wieloma pytaniami. Ładna oprawa, choć dla kogoś , kto poszukuje
wodotrysków w postaci animacji rodem z Lucas'a...nic z tych rzeczy.
Metropia to kawał solidnego obrazu, choć jedynie uzupełniającego samą treść.
Dobre...polecam.

ocenił(a) film na 7
ArrasB

W sumie racja, warto obejrzeć, choć ostatecznie niewiele to dzieło filmowe wnosi, znamy przecież "te" tematy z wielu innych produkcji. Jedyne novum jakie (jak dla mnie) ten film wniósł to perspektywa kierowania ludźmi po kryzysie paliwowym/energetycznym. Do tej pory uważałem, że jak nadejdzie ten osławiony krach i jednocześnie społeczny bunt czy antyrządowe ruchy społeczne niszczące dotychczasową strukturę to w końcu zakończy się wszechogarniający "system" . Jednak po seansie zrozumiałem, że "układ" będzie trwać dalej, a co najwyżej przyjmie inną formę. Dalej jednostka będzie w tym wszystkim pogrążona i w sumie ... zgubiona. Ludzie "u władzy" znajdą jakieś inne sposoby by kontrolować społeczeństwo. Mroczne przesłanie, ale jak najbardziej realne. Wśród ruin dawnego świata znów pierwsze skrzypce odgrywać będzie spisek, korupcja, walka o władzę i sterowanie społecznością. Smutne to i jednocześnie boleśnie prawdziwe.

ocenił(a) film na 7
OmniModo

W samo sedno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones