PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430823}
6,7 8 246
ocen
6,7 10 1 8246
6,4 5
ocen krytyków
Metropia
powrót do forum filmu Metropia

Pomysl swietny

użytkownik usunięty

Realizacja slabiutka i nie mam na mysli spraw technicznych - te stoja na wysokim poziomie. Poczatek wciaga, pozniej rownia pochyla.

ocenił(a) film na 7

Miałem podobne wrażenie - pomysł na film całkiem dobry.Początek ciekawy ale później już wszystko w miarę przewidywalne.Ocena 7/10.

Podobnie tutaj. - ale to w sumie fajne, że europejczycy kręcą filmy dla europejczyków. Pal sześć, że to antyutopia - to kroczek naprzód w stworzeniu wspólnej europejskiej widowni :). Bo właściwie to w tą stronę powinno iść, a nie drogą forsowanych na siłę traktatów :P.

Mogliby pójść trochę odważniej z krytyką, szampon i bezpośrednia kontrola społeczeństwa jest trochę... mało przekonująca.

mosheh

Naiwny trochę ten pomysł, ale to działa jak nieświadomie wczepiany czip, a do sytuacji "perswazji konsumpcyjnej" (że tak to ujmę) idealnie się nadaje. Coś jak McDonalds - substancja uzależniająca w składnikach. Może grubasomania jest mniej niebezpieczna, ale to jakaś forma kontroli popytu na rynku ;) A zdominowanie rynku przez produkty jednej marki zwiększa monopol i może służyć jakimś dalszym celom koncernów. No ale to i tak w swojej realności brzmi jak śmieszna postapokalipsa.

ocenił(a) film na 6

Również zgadzam się, ta sama myśl mnie ogarnęła- pomysł fajny, forma b.ciekawa ale treść...Takie to strasznie naciągane,ten szampon jako środek do kontroli umysłu i myśli,zupełnie jakbym oglądała dzisiejsze "bajki" serwowane w Cartoon Net.(pomijając goliznę) :)
Forma na 7+ , treść na naciągane 5.

użytkownik usunięty
carlilly

Zgadzam się. Mnie też forma bardzo wciągnęła, lubię animację, jeszcze te szarości, antyutopia jako rzeczywistość w której osadzony jest bohater...ale potem jest już tylko gorzej. Obawiam się, że nie zrozumiałam filmu nawet. Niech mi to ktoś wyjaśni, jeśli może- jakim cudem społeczeństwo oparte w 50% na inwigilowanych i w 50% na inwigilujących (bo każdy inwigilowany miał jednego, przypisanego inwigilującego, tak?) miałoby się nie posypać i jakim cudem ci pierwsi mieliby się nie dowiedzieć o tych drugich?

ocenił(a) film na 5

Zzgadzam się z tą opinią. Fabuła marna, niby wprowadza się jakieś zaciekawienie u widza ale za tym całym zamieszaniem nic nie stoi. Wygląda to na mainstreamową produkcję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones