PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34220}
7,6 5 619
ocen
7,6 10 1 5619
Metropolis
powrót do forum filmu Metropolis

Czy to anime jest dla dorosłych czy raczej dla młodzieży i dzieci? Bo fabuła* i kreska sugeruje młodszą widownię. *Chłopiec nienawidzi robotów i postanawia się pozbyć go ....

ocenił(a) film na 8
huberator

Pod wieloma względami jest to film dla młodzieży, np. nie ma krwi, a główny bohater to raczej naiwny dzieciak, ale myślę, że to wciąż dobre sci-fi dla fanów gatunku. Metropolis jest przepiękne i prosta kreska postaci trochę przez to odstaje. Wątki o walce o prawa człowieka, rewolucji i jej konsekwencjach, czy przepychankach dykatatorów nie są jednak czymś do czego przywykłem w filmach dla dzieci, chociaż Japończycy mają trochę inne standardy, ale nie oczekuj czegoś tak mrocznego i złożonego jak Akira. Powiedziałbym, że to taki Blade Runner dla młodzieży.

huberator

Raczej dla młodzieży i dzieci (z naciskiem dla młodzieży). Dziecku też można "puścić", ale jest obawa że po pięciu minutach powie NUDA, albo odejdzie od oglądania bo nie będzie rozumiało filmu. A dla dorosłych też może być, z tą uwagą że trochę zbyt łagodne i grzeczne (niewspominając o braku "kontrowersyjnych" scen - w końcu to Metropolis (upadek człowieka)).

dru_d_pudzian

aha dzięki chciałem sobie obejrzeć ale ta kreska wyglada jak dla wczesnej młodzieży albo dla dzieci. Trochę się boję, że będzie zbyt dziecinne jak dla dorosłego:)

huberator

Co do kreski, to raczej taka jest i trzeba się z tym pogodzić. A co do filmu i jego zbyt dziecinnego podejścia jak dla dorosłego, to wszystko zalerzy jak bardzo dorosłym się jest. Jeśli chodzi o mnie, to potrafiłbym znaleść ci z mojego bliskiego i dalszego otoczenia, bardzo wielu "dorosłych" (tylko z nazwy i urzędniczego bełkotu), którzy by uznali ten film za zbyt poważny i za zbyt trudny do zrozumienia (zbyt dorosły?).

W każdym razie "Metropolis" to już klasyka (dla mnie napewno) i można go obejrzeć na przykład z takiej dorosłej perspektywy. No i poza tym to bardzo dobry film i w najgorszym razie stracisz bardzooo niewiele (prawie nic?).

ocenił(a) film na 9
dru_d_pudzian

Ja bym nawet nie odpowiadał na takie posty, bo świadczą o idiotyzmie piszącego.

rav94

Może świadczą, może nie. Nigdy nie wiadomo. A poza tym, jeśli raz potraktujesz idiotę serio, to zawsze jest cień szansy, że kiedyś przestanie być idiotą. Albo to tylko moje pobożne życzenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones