PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9654}

Między linami ringu

Somebody Up There Likes Me
7,9 1 159
ocen
7,9 10 1 1159
6,7 3
oceny krytyków
Między linami ringu
powrót do forum filmu Między linami ringu

Zdecydowanie lepszy niż "Wściekły byk" czy "Rocky".Pisząc "Rocky" miałem na myśli na myśli ten z 1976r.bo pozostałe to taki szajs z punktu widzenia kinomana i kibica bokserskiego że nie ma słów aby opisać to badziewie.

ocenił(a) film na 9
adamir19

To prawda, film jest doskonały, jednak nie chciałbym go porównywać do Rockyego czy Wściekłego byka. Nie dlatego, że jest gorszy czy lepszy, ale dlatego, że każdy z tych obrazów został zrealizowany w innej konwencji, miał inną wymowę, inny przekaz. Wściekły byk był przede wszystkim portretem psychologicznym LaMotty, ukazywał nam jego wzloty, upadki, zakamarki duszy. Rocky, choć w podstawowych założeniach był zbliżony do filmu Wise'a (boks jako remedium na problemy głównych bohaterów, szansa na lepsze życie i pokazanie że jest się coś wartym), to jednak ich forma jest zgoła odmienna. Każdemu z nich dałem 9/10 i z całą stanowczością mogę polecić.

ocenił(a) film na 10
Ostatni_z_dziesieciorga

Również uważam, że podobieństwo tematu nie oznacza konieczności kasowania pozostałych pozycji. To, co 'Rocky' stracił technicznie, zyskał jako melodramat; sam Stallone zaznaczał, że jest to przede wszystkim film o miłości, a potem o boksie. Co do kontynuacji 'Rocky'ego' - wnerwia mnie szóstka, bo bohater snuje się i wstawia gadki starego piernika, ale to zdarza się nie tylko w filmach o boksie. 'Byk' jest ostrym, dobrym filmem, polecam z całym przekonaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones